Bugun...
Bizi izleyin:Çanakkaleli Turizm ve Otelciler Yaz Sezonunu Değerlendirdi

Tarih: 28-09-2018 09:04:37 + -


Çanakkale Turistik Otelciler Derneği(ÇATOD) üyeleri geçtiğimiz günlerde toplanarak turizm sezonunu ve gelecek dönemi değerlendirdi. Önümüzdeki aylarda gerçekleştirilecek ve katılım gösterilecek fuar ile ilgili çalışmalarının yanı sıra Çanakkale Turizminin gelişmesine katkı sunacak projelere de destek olunması kararlaştırıldı.


Çanakkaleli Turizm ve Otelciler Yaz Sezonunu Değerlendirdi

Çanakkale Turistik Otelciler Derneği(ÇATOD) üyeleri geçtiğimiz günlerde toplanarak turizm sezonunu ve gelecek dönemi değerlendirdi. Önümüzdeki aylarda gerçekleştirilecek ve katılım gösterilecek fuar ile ilgili çalışmalarının yanı sıra Çanakkale Turizminin gelişmesine katkı sunacak projelere de destek olunması kararlaştırıldı.

 

ÇATOD Derneği üyeleri 2018 Turizm sezonunun değerlendirildiği toplantıda, önümüzdeki yıllarda gerçekleşecek ve katılım sağlanacak fuar ve organizasyonlar ele alındı. Aralık 2018- Mart 2019 arasında gerçekleşecek olan Kış Sezonunda fuar ve organizasyonlara katılım kararı alındı. Bu süreçte;  öncelikle 6-8 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Travel Turkey İzmir fuarında HALL B C 208 nolu alanda 54 m2 ile yer alınmasına karar kılındı.

 

Ayrıca; 2018 sonbahar 2019 kış döneminde ÇATOD olarak; 09-11 Kasım 2018 34.  Philoxenia Selanik Turizm Fuarı, 05-07 Kasım 2018 WTM Londra Turizm Fuarı, 14-16 Şubat 2019 Holiday & SPA Expo Sofia Turizm Fuarı, 21-24 Şubat 2019 TTR Bükreş Romanya Turizm Fuarı, 06-10 Mart 2019 ITB Berlin Turizm Fuarlarına katılım sağlanmasına karar alındı.

 

Fuarların yanı sıra bu süreçte gerçekleşecek olan Troya Atı Kısa Film festivaline, EMİTT Fuarı için ÇATOD adına stant kiralanmasına, İŞKUR ile görüşme sağlanarak Kat Hizmetleri ve Servis departmanları için kurs açılmasının talep edilmesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı tesislerimizin Sanayi Elektriği tarifesi üzerinde ücretlendirilmesi ile ilgili ÇATOD olarak yürütülen sürecin takibine karar verildi.

 

ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer; değerlendirme toplantısı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Çanakkale ilimizin uluslararası tanıtımı için ÇATOD olarak canla başla çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu kapsamda yaklaşık 15 yıldır aktif olarak uluslararası yurtdışı ve yurtiçi turizm fuarlarına aktif olarak katılım sağlıyoruz. Çanakkale’miz 2018 Troya Yılı ile tüm dünyada 2018 yılında çok önemli bir farkındalığa imza attı. İlimiz Cumhuriyet tarihi boyunca en önemli turizm hamlesinin ev sahibi oldu. Başta Kültür ve Turizm Bakanlığımız, Çanakkale Valiliğimiz ve ilgili diğer tüm kurumlar yurtiçinde ve dışında Çanakkale ve Troya’yı 2018 Troya Yılı kapsamında tüm unsurları ile tanıtmaya devam ediyor. Amacımız 2019 yılında da bu vizyonun sürdürülebilir etkisini arttırarak devam etmektedir. Bu kapsamda bu yıl Avrupa kıtasında 5 uluslararası fuar, yurtiçinde İzmir ve İstanbul olmak üzere 2 fuar ve Uzakdoğu’da Çin ve Japonya olmak üzere en az 2 ülkede Çanakkale’mizi ve Ülkemizi yerinde tanıtmak için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz” dedi.
Bu haber 1237 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER BÖLGESEL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI