marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...
Bizi izleyin:“Zam Dışında Birşey Yapamıyorlarsa İstifa Etmeleri Gerekir”

Tarih: 04-01-2022 06:18:21 Güncelleme: 04-01-2022 06:34:21 + -


İYİ Parti Kurucu İl Başkanlığı görevini yürüttükten sonra partisinden istifa eden İrfan Dehmen, uzun bir aradan sonra siyasete dönerek CHP’li oldu. İrfan Dehmen’e ise CHP rozetini Belediye Başkanı Ülgür Gökhan taktı. Törende ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sorunları değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek; “Vatandaş erken seçim istiyor, biz de vatandaşın sesi oluyoruz. Türkiye’nin her köşesinde sokaktayız, esnafımız ile birlikteyiz. Ülkenin yönetilemediğini, savrulduğunu vatan


“Zam Dışında Birşey Yapamıyorlarsa İstifa Etmeleri Gerekir”

İYİ Parti Kurucu İl Başkanlığı görevini yürüttükten sonra partisinden istifa eden İrfan Dehmen, uzun bir aradan sonra siyasete dönerek CHP’li oldu. İrfan Dehmen’e ise CHP rozetini Belediye Başkanı Ülgür Gökhan taktı. Törende ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sorunları değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek; “Vatandaş erken seçim istiyor, biz de vatandaşın sesi oluyoruz. Türkiye’nin her köşesinde sokaktayız, esnafımız ile birlikteyiz. Ülkenin yönetilemediğini, savrulduğunu vatandaşlar, milletimizde bunu görüp erken seçim istiyorlar” dedi.

 

“HALKIN VE ÜLKENİN GÜNDEMİ YOKSULLUK VE HAYAT PAHALILIĞIDIR”

İrfan Dehmen’in CHP üyeliği sonrasında Rozet takma törenine CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’da katıldılar. Tören öncesinde ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulunan Muharrem Erkek; “Bugün Türkiye’nin ve halkın gerçek gündemi işsizlik, yoksulluk ve hayat pahallılığıdır. Biliyorsunuz TUİK yine hayali bir enflasyon oranı açıkladı yüzde 36 gibi. TUİK tabi sarayın bir kurulu haline geldi; hep söylüyoruz halka yanlış bilgi vermek, yalan söylemek suçtur. Bu suçu işlemeye devam ediyorlar, bizlerde onları kararlılıkla takip etmeye devam edeceğiz. Sarayda tabi her şey bedava; ekmek elden, su gölden. Ama vatandaş her pazara, markete gittiğinde gerçek enflasyonu yaşıyor. Onun için gerçeğin üzerine örtmek mümkün değildir. Bağımsız İktisatçılar Grubu yıllık enflasyon olarak yüzde 82 olarak açıkladı. Bir yerde Bağımsız İktisatçılar Grubunun açıkladığı yüzde 82 diğer yanda TUİK’in açıkladığı yüzde 36. Türkiye bizim güzel ülkemiz bu kadar basiretsiz bir yönetimi hak etmiyor. Bugün memleketimizde yatağa aç giren çocuklar varken; milyonlarca vatandaşımız işsizken, üniversite mezunu gençlerimiz işsizken, derin bir yolsuzluk ile karşı karşıyayken devletin kurumları gerçekleri halktan gizleyemezler” dedi.

 

“KADROLARIMIZLA, HER ŞEYİMİZLE HAZIRIZ”

Ülkenin acilen seçime gitmesi gerektiğini, seçimlerde de iktidar değişikliği yaşanacağını belirten Muharrem Erkek, ülkenin sorunlarını çözmek için hazırlıklı olduklarını açıkladı. Erken seçime hazırlıklı olduklarını vurgulayan Muharrem Erkek; “Bunların hepsini çözeceğiz, kimsenin endişesi olmasın. Türkiye böyle bir tabloyu hak etmiyor. İlk seçimde Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Türkiye’nin 13’ncü Cumhurbaşkanı olacak. Türkiye ve halkımız rahat bir nefes alacak. Ondan sonra hızla reform ve yapılanma sürecine, yeniden yapılanma sürecine gireceğiz. Öncelikle demokrasiyi yeniden tesis edeceğiz. Demokratik hukuk devletini tesis edeceğiz. Çözüm stratejimizin ilk ayağı bu olacak, ikinci ayağı tabi ki üreten bir Türkiye yaratacağız hızla. Sadece tarlada üretimi kast etmiyoruz; üniversitelerimiz de hızla bilim üretmeye başlayacak. Üniversiteler bilgi üretmiyorsa; o ülke katma değeri yüksek ürün üretemez. Üçüncü ayak ise güçlü sosyal devlet olacak. İnsan onurunu koruyacağız ve yücelteceğiz. Güçlü sosyal devletin en temel direği de Aile Sigortası desteği olacak. Dördüncü ayak ise; sürdürebilirlik olacak. Dört ayaklı çözüm stratejimizi hızla devreye sokacağız. Bizler hazırız, yarın seçim olacakmış gibi hazırız. Kadrolarımızla, her şeyimizle hazırız” dedi.

“ZAM DIŞINDA BİR ŞEY YAPAMIYORLARSA İSTİFA ETMELERİ GEREKİR”

2022 yılına halkın zamlarla birlikte girdiğine dikkat çeken Muharrem Erkek; “Bu bizim ülkemizin kaderi değildir. Bugün zam yapmaktan başka yapabilecek hiç bir şeyi kalmamış bir saray iktidarı varsa eğer; hükümet yönetenler zam dışında bir şey yapamıyorlarsa tüm demokratik ülkelerde olduğu gibi istifa etmeleri gerekir. Türkiye’nin bir seçime gitmesi gerekir. Biz derhal, hemen seçim diyoruz. Bunu vatandaş için istiyoruz; esnafımız, sanatkârımız, işsiz milyonlarca gencimiz, emeklilerimiz, çiftçimiz için istiyoruz. Bugün vatandaş diyor ki ‘asgari ücrete yapılan zammı da yapılan zamları da geri alsınlar’. Gerçekten trajikomik bir hal aldı. Bu tabloyu değiştireceğiz. Millet ittifakı her geçen gün büyüyor, toplumun her kesimi ile bu tabloyu ilk seçimde değiştireceğiz” dedi.

 

“ERKEN SEÇİM HALKIN TALEBİDİR”

Erken seçim ile ilgili sorulara da yanıt veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek; “Vatandaş istiyor erken seçimi. Biz de vatandaşın sesi oluyoruz. Türkiye’nin her köşesinde sokaktayız, esnafımız ile birlikteyiz. Ülkenin yönetilemediğini, savrulduğunu vatandaşlar, milletimizde bunu görüp erken seçim istiyorlar. Eğer Türkiye’nin temel sorunları olan Ekonomi, eğitim, adalet, dış politika, toplumsal barış gibi sorunlarımız her geçen gün ağırlaşıyorsa; vatandaş her geçen gün yapılan zamların altında eziliyorsa, milletin sırtına her geçen gün daha fazla binen bir iktidar var ise tek çare seçimdir. Çünkü mevcut iktidarın Türkiye’nin temel sorunlarını çözebilme kabiliyeti yoktur. Kabiliyetini kaybetmiştir. Onun için Türkiye’nin yeni bir yönetim anlayışına, yeni bir siyaset kültüre, yeni bir sisteme ve yeni kadrolara ihtiyacı vardır. Sağlıklı bir sistem ve kadrolar ancak Türkiye’yi ayağa kaldırabilir. Vatandaş seçim istiyor, buna direnirler ise Türkiye’ye en büyük kötülüğü yaparlar” diyerek yanıtladı.

 

“DEVLETİ ÇÜRÜTEN BİR SARAY İKTİDARI İLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bakanlıklara alınmamasını değerlendiren Muharrem Erkek; “Millet ittifakı olarak yoğun bir şekilde her konuda çalışıyoruz. Bir hukuk devletinde; yurttaşların bilgi edinme hakları vardır. Tüm kurum ve kuruluşları da yurttaşlara bilgi vermekle yükümlüdür. Her hangi bir vatandaş kamu kurumunun kapısına gittiğinde onu içeri alıp sorularına cevap vermek zorundasınızdır. Milletin temsilcilerine kamu kurumlarını kapatmak; milletin yüzüne kapıları kapatmaktır. Biz milletimize bazı gerçekleri göstermek için bunları yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Milletimiz de bu gerçekleri görüyorlar. Bugün devleti çürüten bir saray iktidarı ile karşı karşıyayız. Büyük bir çürüme ve yozlaşma var; ilk seçimde buna dur diyeceğiz. Bugün hepimizin yakından tanıdığı İrfan Dehmen de yanımızda. Değerli bir dostumuz, Çanakkale’nin hem iş hem de eğitim yaşamına değerli katkılar veriyor. Partimize üye oldu. Kendisine ve partimize hayırlı olmasını diliyorum. Millet İttifakı her geçen gün büyüyor, genişliyor. Tüm kamuoyu araştırmalarında Millet İttifakı ile Cumhur İttifakı arasındaki farkın açıldığını görüyoruz. Millet ittifakı büyük bir tarihsel mücadele veriyor. Türkiye’nin geleceği de bu demokrasi mücadelesindedir” dedi.

“İKTİDARA GİDERKEN ESKİ GÜÇLERE, DOSTALARA İHTİYACIMIZ VAR”

Muharrem Erkek’in açıklamalarının ardından İrfan Dehmen’e CHP rozetini Belediye Başkanı Ülgür Gökhan taktı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise yaptığı kısa konuşmada; “İrfan kardeşim ile uzun yıllar beraberdir. Siyasi birlikteliklerimiz vardı. Siyasetin gereği bazı değişiklikler oldu ama son tahlilde artık iktidara gidiyoruz. İktidara giderken eski güçlere, eski arkadaşlarımızın deneyimlerine ihtiyacımız var. Kendisi de bizleri kırmadı sağ olsun, yuvasına döndü. Bizlerde bugün sembolik olarak rozetini takıyoruz. İrfan bey kardeşimizin geçmişten geleceğe doğru bir hareketi olacaktır” dedi.

 

“MÜCADELEMİZİ KARARLILIKLA YÜRÜTECEĞİZ”

CHP rozetini takan İrfan Dehmen ise yaptığı konuşmada; “15 yıl önce ilk kez siyasi hayatıma başladığımda da siyasete girmeme vesile olan yine Belediye Başkanımız Ülgür Gökhan ve Sayın Genel Başkan Yardımcımız Muharrem Erkek idi. O gün iş hayatından tutup beni CHP saflarına katan bu değerli iki isim idi. Bugün yine partime dönüşüme vesile olan iki isme teşekkür etmek istiyorum. Türkiye’nin üzerine çöken bu karanlığı savuşturmak için güçlerini birleştirerek, büyüyerek mücadele edeceğine olan inancımı sunmak istiyorum. İYİ Partiden ayrılmış olmam, oradaki arkadaşlarla farklı siyasi görüşlere tamamen farklı dünya görüşlerine sahip olduğum anlamına gelmiyor. Birçok ortak nokta ve temel değerde aynı değerleri paylaştığımız insanlar. Her iki partinin Genel Başkanın da muazzam bir mücadele yürüttüklerine inanıyorum. Bizlerde Çanakkale yerelinde mücadelemizi kararlılıkla yürüteceğiz” dedi.
Bu haber 2355 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI