www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:“Yaptıklarınızı Şimdi Bize Fatura Çıkarma Bu Millet Yemez”

Tarih: 28-01-2019 08:19:53 + -


Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan yaptığı konuşmada İYİ Parti ve HDP’yi bir arada göstermesi ve işbirliği yaptığını iddia etmesi sonrasında çok sert yanıt geldi. İYİ Parti GİK ve Mahalli İdareler Birimi Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz yaptığı açıklamada; Turan’ı yalan söylemek ve iftira atmakla suçladı. Uz açıklamasında; ak partililere seslenerek; “Çanakkale’de İYİ Partiye destek vermek Siyasal İslami diline pens eden ama cami yolunu bilmeyen, gönlü Kâbe etmek yerine Pensilvanya’ya selam çakan


“Yaptıklarınızı Şimdi Bize Fatura Çıkarma Bu Millet Yemez”

Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan yaptığı konuşmada İYİ Parti ve HDP’yi bir arada göstermesi ve işbirliği yaptığını iddia etmesi sonrasında çok sert yanıt geldi. İYİ Parti GİK ve Mahalli İdareler Birimi Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz yaptığı açıklamada; Turan’ı yalan söylemek ve iftira atmakla suçladı. Uz açıklamasında; ak partililere seslenerek; “Çanakkale’de İYİ Partiye destek vermek Siyasal İslami diline pens eden ama cami yolunu bilmeyen, gönlü Kâbe etmek yerine Pensilvanya’ya selam çakan bu arkadaşı uyarmanızdır” dedi.

 

TURAN “MİLİYETÇİ OLAN CHP’NİN OLDUĞU HDP’NİN OLDUĞU BLOĞA GİTMEYECEK”

Çanakkale'nin Biga ilçesinde AK Parti seçim bürosu açılışında konuşan AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, "İYİ Parti'ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum. Bakın bu ülkede demokratik kültür içerisinde her parti baş tacıdır. Kim kime oy veriyorsun saygındır lafımız yok. Ama bir konuyu hatırlatmak isterim. Türkiye'de HDP, CHP ittifakına, terörle arasında mesafe koyamayan parti ile CHP ittifakına, ülkücü kardeşlerimizi yanaştırabilmek için bir operasyon yaptılar. Bu parti neden 10 sene önce 20 sene önce kurulmadı da bugün kuruluyor. Dediler ki, 'bu ülkenin milliyetçisi, sağcısı CHP'nin olduğu HDP'nin olduğu bloğa gitmiyor, gitmeyecek'. Tuttular sözüm ona milliyetçi olan bir parti kurup, milliyetçi oyları CHP'nin yanına götürmeye kalktılar, çalıştılar. Umduklarını bulamadılar. Ama İYİ Parti'ye oy veren Bigalı kardeşlerim milliyetçiysen adres belli. Muhafazakar demokratsan adres belli. Solcuysan da adres belli. Ama iki arada bir derede kalmanın hiçbir anlamı yok. Ben sandığa giderken iyi düşünmenizi tavsiye ediyorum. Göreceksiniz toplama halde devam eden İYİ Parti'nin yarından sonra dökülmeye başladığını, orada bir ittifak olamayacağını orada bir milli ruh olmadığını ülkücüler de görecek.

 

RIDVAN UZ: “UMARIM ÇANAKKALE’Yİ GERMEKTEN VAZGEÇER”

Bülent Turan’ın İYİ Parti ile ilgili söylemlerine ise İYİ Parti GİK ve Mahalli İdareler Birimi Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz’dan çok sert yanıt geldi. Turan açıklamalarına sosyal medya üzerinden yanıt veren Uz; “İYİ Parti Milletimizin istikbaline giden yolun ana arteri, huzur ve gelecek kaygısı taşınmayacak geleceğin tam da kendisidir. Bu bağlamda ülkemizde bir araya gelip milletin menfaatine gidecek iş birliğini CHP ile sağlamış yerelde daha iyi hizmetin kapılarını açmıştır. Çanakkale’mizde tepeden inme AK parti vekili bundan rahatsızlığını ortaya koyarken alışılmış üslubunun dışında yalan ve iftiraya başlayınca cevap vermemiz elzem olmuştur. İYİ Partimizi HDP ile bir gösterme ve bugün kurulma nedenini de buna bağlamıştır. Öncelikle ayni dil ve üslup ile cevap vereceğim için kamuoyundan özür dilerim. Buradaki kastım vekil bey belki anlar ve Çanakkale’mizi germekten vazgeçer” dedi.

 

“YAPTIKLARINIZI ŞİMDİ BİZE FATURA ÇIKARMA BU MİLLET YEMEZ”

AK Parti’nin FETÖ terör örgütünün kamuda etkili olabilmesi için verilen tavizleri ve PKK ile yapılan görüşmeleri hatırlatan Rıdvan Uz; “Şimdi halk tabiri ile Bilal’e anlatır gibi anlatıyorum. PKK ile masaya Dolmabahçe de oturan sensin, PKK’yı Habur’da karşılayan ve yalandan yargılayıp bırakan sensin, FETÖ ye Hoca efendi hazretleri deyip kıbleni Pensilvanya’ya çeviren sensin. Yaptıklarınızı şimdi bize fatura çıkarmanı bu Millet yemez” dedi.

 

“AK PARTİLİ KARDEŞLERİME SESLENİYORUM, BU ARKADAŞI UYARIN”

Sözlerine AK Partili vatandaşlara seslenerek devam eden Rıdvan Uz; “Şimdi Ak partili kardeşlerime sesleniyorum vekilinizden dolayı ar içinde olup zillete düşmeyin. Biliyorum sizler de bank Asya’nın avukatlarının Çanakkale’de Ak Partiden belediye başkan adayı gösterilmesini içinize sindirmiyorsunuz. Biliyorum ki siz FETÖ okulları, Yaman Koleji, Fatih Üniversitesi mezunlarının size rağmen vekilin aday göstermesinden rahatsızsınız ve acaba bizim vekilde FETÖ’cü mü diyorsunuz? Şimdi sizlerin yapması gereken Çanakkale’de İYİ Partiye destek vermek Siyasal İslami diline pens eden ama cami yolunu bilmeyen gönlü Kâbe etmek yerine Pensilvanya’ya selam çakan bu arkadaşı uyarmanızdır. Gelin hep beraber milliyetçi, demokrat ve şehitler diyarına yakışan belediye başkanlarımızı seçelim ve bu diyara hizmet edelim” ifadelerini kullandı.
Bu haber 5773 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI