marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:Vatandaş Vekile Boş “Buzdolabı” Resmi Gönderdi!

Tarih: 03-10-2018 06:34:00 Güncelleme: 04-10-2018 11:44:00 + -


Ekonomik kriz, siyasetçi ile vatandaşı karşı karşıya getirdi. 2013 yılından bu yana Çanakkale’de yaşayan yeni mezun ve bir şirkette çalışan Kübra Berberoğlu isimli genç kız ile AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan arasında yaşanan tartışma sosyal medyada gündem oldu. Bülent Turan’ın Çanakkale’ye yaptığı yatırımları anlattığı bir haberin altına yorum yapan vatandaşa cevap veren Bülent Turan arasındaki tartışma, vatandaşın Bülent Turan’a boş buzdolabı resmi gönderdi!


Vatandaş Vekile Boş “Buzdolabı” Resmi Gönderdi!

Ekonomik kriz, siyasetçi ile vatandaşı karşı karşıya getirdi. 2013 yılından bu yana Çanakkale’de yaşayan yeni mezun ve bir şirkette çalışan Kübra Berberoğlu isimli genç kız ile AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan arasında yaşanan tartışma sosyal medyada gündem oldu. Bülent Turan’ın Çanakkale’ye yaptığı yatırımları anlattığı bir haberin altına yorum yapan vatandaşa cevap veren Bülent Turan arasındaki tartışma, vatandaşın Bülent Turan’a boş buzdolabı resmi göndermesi ile son buldu!

 

Türk Ekonomisinde kriz yaşanmadığını “Önceden 'Öğretmen limon satıyor' diye haberler olurdu şimdi var mı böyle bir haber?” ifadeleri ile anlatmaya çalışan, sonrasında "Bırakın Krizi, Çalışan İnsan Emeğinin Karşılığını Buluyor" cümlesi ile vatandaşların tepkisini çeken AK Partili Bülent Turan son olarak Türk Ekonomisinin krize girdiğini “Kaptan Sağlam, Bu da Geçecek” ifadeleri ile kabullenen Bülent Turan’a, Üniversiteden yeni mezun 23 yaşında bir şirkette çalışan Kübra Berberoğlu isimli genç bir vatandaş evinde kullandığı “Boş Buzdolabı’nın” resmini gönderdi!

 

İLK TEPKİ GENÇ KIZDAN GELDİ “YAV HE HE”

21 Eylül günü yaşanan olayda; Turan medyası olarak anılan bir internet sitesinde Bülent Turan’ın Çanakkale’ye yapılan yatırımlar ile ilgili yaptığı açıklamaların altına yapılan bir yorumla başladı. Kübra Berberoğlu isimli vatandaş söz konusu haber ve fotoğrafın altına “Yav he he” şeklinde tepkisini gösterdi.

 

GENÇ KIZIN TEPKİSİNE BÜLENT TURAN YANIT VERDİ!

Sosyal medyayı gayet etkin bir şekilde kullanan AK Partili Bülent Turan, facebookta paylaşılan haberin altına ‘Yav he he’ tepkisini gösteren genç kıza özel mesajla yanıt verdi! Bülent Turan,  Kübra Berberoğlu isimli vatandaşın sosyal medyadaki hesabına verdiği cevaba yapılan yorumun ekran resmini de göndererek; “Üslubunuzdaki kabalığı geçtim, sorun nedir?” sorusunu sordu.

“ÇANAKKALE’DEKİ YATIRIMLARDAN SÖZ ETMİŞSİNİZ; HANGİ YATIRIMLAR?”

Kendisinin yaptığı yoruma özel mesaj ile yanıt gelmesi üzerine Kübra Berberoğlu isimli vatandaş Bülent Turan’a şok edici yanıtlar verdi. Berberoğlu verdiği yanıtta şu ifadeleri kullandı; “Üslubumu kaba diye nitelendirebilmek için benim küfür, hakaret vb. şeyler söylemiş olmam gerekirdi. Oysaki "yav he he" demek "tabi tabi kesin öyledir!" anlamında kullanılır sosyal medya dediğimiz tüm mecralarda. Buna açıklık getirdiğimize göre gelelim açıklamanıza, Çanakkale'deki yatırımlardan söz etmişsiniz, hangi yatırımlar? Şayet ben işe, aşa, ekonomik kalkınmaya, işgücü istihdam etmeye dair hiç bir yatırımla karşılaşmadım yıllardır burada ikamet etmeme rağmen. Şuan ki belediye yönetimini desteklediğimi düşünmeyin, Gökhan yönetimi her şeyden beter çünkü Çanakkale’yi pislik götürüyor her anlamda.”

 

“HER ŞEYE ZAM ÜSTÜNE ZAM GELDİĞİ BİR DÖNEMDE..”

Çanakkale’de istihdama, ekonomik kalkınmayı sağlayacak herhangi bir yatırım olmadığına dikkat çeken Kübra Berberoğlu, Bülent Turan’a verdiği yanıtın devamında “İnsanların işsizlikten, borçlarından bunalımlarından dolayı intihar ettiği şu dönemde, pazara markete giden vatandaşın sürekli fiyatlardan yakındığı, her şeye zam üzerine zam geldiği şu dönemde, yeni mezunu ya da üniversiteliyi vesaire bırakın herhangi bir alanda kalifiye olmuş herhangi bir kişinin iş bulamadığı şu dönemde çıkmış yatırımlarımız devam ediyor diyorsunuz. Bir şehirde sanayi ne kadar gelişmiş işe o şehir ekonomik anlamda o kadar kalkınır işte, nereden mi biliyorum? Ben aslen Yozgatlıyım, 2003 yılında Manisa Merkeze taşındık annem ve babam o tarihten itibaren özel sektörde çalışıyor işçi olarak, bense 2013 yılından beri Çanakkale'de yaşayan biri olarak kıyas yapabiliyorum bu şehrin gelişmişlik düzeyiyle diğer gelişmiş şehirleri.”

“TECRÜBE, İŞ ANLAMINDA YATIRIM YAPILMAYAN ŞEHİRDE İŞE YARIYOR MU?”

Bülent Turan’a Çanakkale’nin istihdamını arttırmaya ve ekonomik kalkınmayı sağlayıcı hiçbir yatırım yapılmadığını kendi eğitimi ve mesleki deneyimi üzerinden örnek veren Kübra Berberoğlu; “Ben Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ilişkileri okumaya başlamış sonradan kendi isteğimle kaydımı sildirmiş hemen arkasından Halkla İlişkilere başlamış ve o bölümden mezun olmuş bulunuyorum. Tecrübe mi dersiniz? Profilime baktı iseniz zaten görürsünüz ama 23 yaşında olmama rağmen tecrübem gayet yerinde. Peki, bu tecrübe iş anlamında yatırım yapılmayan bir şehirde işe yarıyor mu? Hayır.”

 

“SİZİ AYLARDIR BOŞ OLAN BUZDOLABIMLA SELAMLIYORUM, SİZLERE AFİYET OLSUN”

Bülent Turan’a verdiği yanıtın sonuna boş buzdolabının resmini de ekleyerek gönderen Kübra Berberoğlu sözlerini ise şu ifadelerle tamamladı; “Bir ülkeye hizmet etmek demek Sayın Turan, o ülkenin batışına göz yummak demek değildir. Siz ve sizin pozisyonunuzda olan ya da diğer üst mevkii de olan kişiler için çıkıp demeç vermek kolay olabilir. Kazandığınız para, maaşınız vesaire beni ilgilendirmez ama bir şeyler yapabilecek mevkii de olup da vatandaşların aç gezdiği bir ülkede gidişata ses çıkarmamanın vebalini, Rabbimizin ahrette makam mevkii sahibi olan herkesten sorumlu olduğu kişiler için hesap soracağını unutmayalım. Sizi aylardır boş olan buzdolabımla selamlıyorum, sizlere afiyet olsun.”

 

BU SEFER DE BÜLENT TURAN “YAV HE HE” YANITI VERDİ!

Vatandaşın sitemkâr mesajını okuyan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ise Turan medyasına vatandaşın yaptığı yorum ile yanıt vererek “Yav he he” ifadeleri kullandı!

Bülent Turan’a verdiği yanıtı ve karşılığında Turan’ın kendisine gönderdiği yanıtların ekran görüntüsünü alan Kübra Berberoğlu isimli vatandaş bunu sosyal medyada paylaştı. Turan’a kendince gerçekleri ifade ettiğini bunun karşılığında da Turan’dan aynı şekilde ‘Yav he he’ yanıtı aldığını belirten Berberoğlu tüm yaşanan olayı ise şu sözlerle yorumladı;

 

“VATANDAŞ İLE ANCA DALGA GEÇMESİNİ BİLİR!”

“Seçtiğiniz bu yönetimin mensupları bilmem kaç bin TL'leri cebine indirirken vatandaş ile anca dalga geçmesini bilir! Sayın oy verenler, aynı sözleri siz de sarf etmiş olsanız oy verip vermemeniz hiç önemli olmaz size de bu şekilde dalga geçer gibi cevap verilir! Neden mi? Çünkü yıllardır zeminini hazırladıkları amaçlarına bu ülkenin öngörüsü sıfır olan insanların oyları sayesinde ulaştılar!

 

Şimdi hiç sızlanmayın neden her şeye zam! Neden insan hakları yok diye! Neden güçler birliği yok diye! Yasama yürütme yargı neden birbirinden bağımsız değil diye! Neden çocuklarımıza değer verilmiyor eğitim sistemi zayıf diye! Neden her şey özelleştiriliyor neden her yer birilerine peşkeş çekiliyor diye! Sızlanmayın! Sızlanmayın benim ülkem neden her şeyi dışarıdan alıyor neden üretim yok diye! Bu halimize çok şükredelim!

 

Daha kötüye gider ama daha iyiye gitmez bu devran! Rabbim tüm hesabı iki cihanda da sorsun inşallah! İsteyen istediği gibi yorumlayabilir ama olumlu ya da olumsuz hiç bir yorum aşağıda fotoğrafta mesaj olarak yazdığım gerçeklerin gerçekliğini asla değiştirmez! KRİZ içindeyiz ama hala bundan " iddia edilen dalgalanma " diye söz ediliyor!”

 

GENÇ KIZA SOSYAL MEDYADA DESTEK VE TEPKİLER

AK Partili Bülent Turan ile yazışmalarının ekran görüntülerini alarak üzerine düşüncelerini de ekleyip paylaşan Kübra Berberoğlu vatandaşa destek mesajlarının yanı sıra tepki mesajları da geldi. Kimi vatandaşlar Berberoğlu’nun son derece haklı olduğunu iddia ederken; tepki mesajlarında ise daha çok Bülent Turan’ın Çanakkale için ne kadar önemli olduğu ve Çanakkale’ye kazandırılan yatırımların birçoğunda şahsi emeğinin olduğu vatandaşın art niyetli olduğuna yönelik yorumlar yapıldı.
Bu haber 20052 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI