marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:Vali Aktaş Turizmcilerle Buluştu

Tarih: 01-10-2021 07:31:36 Güncelleme: 01-10-2021 07:32:36 + -


Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale’nin tarihi, doğal ve turistik zenginliklerinin dünya çapında tanıtılması ve turizmin geliştirilmesi noktasında yürütülen çalışmalar kapsamında turizmcilerle bir araya geldi. Çanakkale’nin sahip olduğu tarihi, doğal ve turistik zenginliklerin ele alındığı buluşmada, ilimizin turizm potansiyelinin yükseltilmesi ve daha etkin tanıtımıyla ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.


Vali Aktaş Turizmcilerle Buluştu

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale’nin tarihi, doğal ve turistik zenginliklerinin dünya çapında tanıtılması ve turizmin geliştirilmesi noktasında yürütülen çalışmalar kapsamında turizmcilerle bir araya geldi. Çanakkale’nin sahip olduğu tarihi, doğal ve turistik zenginliklerin ele alındığı buluşmada, ilimizin turizm potansiyelinin yükseltilmesi ve daha etkin tanıtımıyla ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

 

Çanakkale’de faaliyet gösteren turizm paydaşları, Çanakkale Valisi Sayın İlhami Aktaş’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi. Troya Tusan Hotel’de gerçekleştirilen toplantıda, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Akın Yalman, Çanakkale İl Kültür ve Turizm İl Müdürü Murat Yılmaz, Troya Müze Müdürü Rıdvan Gölcük, Meclis Üyeleri Armağan Aydeğer, Ahmet Çelik ve çok sayıda turizm paydaşı hazır bulundu.

 

Toplantıyla ilgili bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Çanakkale Valimiz Sayın İlhami Aktaş başkanlığında turizm paydaşlarımızla gerçekleştirilen toplantıda, bölgemiz turizmine katkı sağlayacak birçok önemli başlık ele alındı. Bu başlıkları; Anadolu’da yer alan şehirlerimizle ortak Milli Mücadele Kültür Rotası oluşturulması, Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı ile ilgili farkındalığın artırılması, basit konaklama tesisleri ile plaj işletmelerinin belgelendirilmesi, EMYA ödülü alan Troya Müzesi’nin Troya Milli Parkı ile birlikte yurt içinde ve yurt dışında tanıtımını içeren iletişim kampanyaları düzenlenmesi, tarihi ve kültürel noktalarda tabelalandırma çalışmaları yapılması, Troya Milli Parkı-Assos Bölgesi ve Parion’u içeren antik cazibe noktaları belirlenmesi ve tanıtımlarının yapılması, Çanakkale il sınırlarında yer alan dağ yürüyüşü ve bisiklet rotalarının belirlenmesi ve listelenmesi, bölge turizminin tanıtımına katkı sağlayacak yurt içi ve yurt dışı fuar takviminin belirlenmesi ve son olarak da ülkemize gelen Avrupa, Amerika, Avustralya ve Yeni Zelanda ve Uzakdoğu tur operatörlerinin Çanakkale’de ağırlanması şeklinde sıralayabiliriz” dedi.

 

“TARİHİ MİRASIMIZ ASSOS ANTİK LİMAN HEPİMİZİN GÖZ BEBEĞİDİR”

Toplantının bir diğer önemli maddesinin de son dönemde Assos Antik Liman’da gerçekleştirilen ıslah çalışmaları olduğunu ifade eden Başkan Semizoğlu; “Assos ile ilgili olan durum tam olarak şu; ameliyat masasındaki hastanın fotoğrafı servis edilerek olumsuz görüntülerle asılsız haberler yapılıyor. Tarihi mirasımız Assos Antik Liman hepimizin göz bebeğidir. İş dünyası temsilcisi olarak bu alanla ilgili olumsuz bir durum oluşursa kimse merak etmesin ilk bizim sesimiz çıkar. Antik Liman için AFAD tarafından hazırlanan rapor insan hayatını riske atabilecek kaya parçalarının bertaraf edilmesiyle ilgili olup çalışmalar bu doğrultuda devam etmektedir. Pandemi zaten hizmet sektörünü derinden yaraladı bir de bunun üzerine 2021 sezonunda iş yapamadan geçiren sektör temsilcileri şimdi de çalışmaların durdurulmasından dolayı endişeli. Antik Liman için risk oluşturan kayalar oradan kaldırılınca yapılacak peyzaj çalışmalarıyla beraber hem insan sağlığı korunmuş olacak hem de hızla süren çalışmalarla 2022 turizm sezonunda da işletmecilerimiz yeniden faaliyetlerine başlayacaklar. Kimsenin şüphesi olmasın, Assos Antik Liman yine eski güzelliğiyle hepimizin göz bebeği olmaya devam edecektir”  dedi

 
Bu haber 2462 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER BÖLGESEL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI