Bugun...
Bizi izleyin:Uz; “Bütün Ülkeyi Yokluk ve Yoksulluk Kuşatmış”

Tarih: 10-11-2021 06:40:54 Güncelleme: 10-11-2021 06:48:54 + -


İYİ Parti İl Başkanlığı, GİK Üyesi Rıdvan Uz başkanlığında Biga İlçe yönetimine ziyarette bulundu. Gerçekleşen ziyarette ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durum ile Biga tarımı ve çiftçilerin sorunları konuşuldu.


Uz; “Bütün Ülkeyi Yokluk ve Yoksulluk Kuşatmış”

İYİ Parti İl Başkanlığı, GİK Üyesi Rıdvan Uz başkanlığında Biga İlçe yönetimine ziyarette bulundu. Gerçekleşen ziyarette ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durum ile Biga tarımı ve çiftçilerin sorunları konuşuldu. GİK üyesi ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz'unda katılımı ile İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Maide Ağıngil, Taner Arçukoğlu, Kamil Şen, İrfan Uz, Gençlik kolları Başkanı Taner Mutlu ve Lâpseki ilçe Başkanı Yakup Uzun ile birlikte Biga İYİ Parti İlçe Başkanlığına ziyarette Bulundu ziyarette Biga Tarımı Çeltik üreticilerinin sorunları Ekonomik problemler masaya yatırıldı

 

GİK Üyesi ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz yaptığı kısa konuşmada şunları dile getirdi; “Genel Başkanımızla birlikte “23 aydır ilçe ilçe, şehir şehir ve esnaf esnaf geziyoruz. İlk söze iktidar partisini eleştirmediğimizi kendi partimizi övmediğimizi ve propagandasını yapmadığımızı söylüyoruz. Gördüğümüz enteresan bir ortak nokta var. Batıda bir şehirle orta Anadolu da ki bir şehir ve Doğu Anadolu Güney doğu Anadolu'da. Yoksulluk ortak, esnafın hali ortak, zamlar ortak, vatandaşın alım gücünün düşmesi ortak, üniversite mezunu birçok gencin umutsuz bir şekilde kahve köşelerinde beklediği o sorun ortak ve daha vahim ortak bir mesele var. Bunu kimse dinlendirmiyor biz onun üzerine çalışıyoruz. Derin yoksulluk diye bir kavram var. Köylerde üretim durunca bütün ülkeyi yokluk ve yoksulluk kuşatmış. Bu yıl çeltik üreticilerimiz zor günler yaşamakta, artan girdi maliyetleri nedeniyle ürüne yeterli gübre verilememesi bölgede verimin düşüklüğüne sebep olmuş” dedi.

“MİLLET BİZİ ÇAĞIRIYOR”

Üreticilerin girdi maliyetlerini karşılayamadığı ve borç batağında olduğuna dikkat çeken Uz; “Bu nedenle İYİ Parti Biga İlçe Başkanlığı yönetim kurulunda bulunan ve bu Bölgede üretim yapan Çiftçilerimizden bu sorunları daha kapsamlı bir şekilde dinlemek çözüm konusunda önerileri almak üzere bir araya geldik üretim yapan birçok çiftçi bu duruma çözüm bulunmasını istemekte, üreticilerimiz girdi maliyetlerinin altında daha fazla ezilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz anket firmalarının yaptıkları araştırmaları sonucu oy oranımız gittikçe artmakta olduğu görülüyor şu anda yüzde yirmi bandındayız İYİ Partinin bu yükselişini durdurmak için çok çirkin senaryolar ve provakosyanlar sahneye konmaya başlandı ama yılmadan yorulmadan başımız dik biz yolumuza daha coşkuyla devam edeceğiz etmeliyiz Çünkü millet bizi çağırıyor” dedi.
Bu haber 2146 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI