thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Ural: "Bunun Hesabını Vereceksiniz.."

Tarih: 03-01-2022 13:17:23 Güncelleme: 03-01-2022 13:25:23 + -


Biga Belediyesi, 24 Aralık Cuma akşamı Biga Atatürk Kültür Merkezi’ne söyleyişi yapmak üzere Gazeteci Abdurrahman Uzun’u konuk etti. Söyleşi sırasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetin İlanını aşağılayan sözler sarf eden Abdurrahman Uzun’a bir tepki de CHP İl Başkanından geldi.


Ural:

Biga Belediyesi, 24 Aralık Cuma akşamı Biga Atatürk Kültür Merkezi’ne söyleyişi yapmak üzere Gazeteci Abdurrahman Uzun’u konuk etti. Söyleşi sırasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetin İlanını aşağılayan sözler sarf eden Abdurrahman Uzun’a bir tepki de CHP İl Başkanından geldi.

 

CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural yayınladığı açıklamasında; "Biga Belediyesi tarafından organize bir programda konuşmacı olan ve dolu bir salona hitap eden Abdurrahman Uzun’nun söylemleri halkımızın tepkisini çekti. Cumhuriyetin kuruluşuna ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzatan Uzun’a diyeceklerimiz tabi ki var ama asıl sözümüz, onu getiren ve konuşturanlara  ve çiçekle tebrik edenlere. Cumhuriyet’e ve Cumhuriyet’i kuranlara laf söyleyenlere çok net bir sözüm var; bunun hesabını vereceksiniz" ifadelerini kullandı.

CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural açıklamalarının devamında; "Ülke yönetmeyi, sorunları çözmeyi, milletin derdine derman bulmayı çoktan bırakmış olan iktidar partisi; halkın yükselen çığlığından da rahatsız ki düzenledikleri özel programlarla kendilerini güldürecek etkinlik arıyor. Fakat bunu bile beceremiyor! Son dönemde bakanlık makamlarından ilçelere davet edilen konuşmacılara kadar, saraylarda oturanları güldürme çabasını en fazla sarf edenlerin en çok tercih edilenler olduğunu görüyoruz. Bir siyasi partinin çıtasının bu denli düşmesini ibretlik bir hikâye olarak herkes aklında tutacaktır. Türk siyasal hayatına bir ibret hikâyesi olarak çoktan geçmiş olan AKP, çok geçmeden yöneticilerinin “Ben de oradaydım” demeye dahi utanacağı bir etkinlik rezaletine daha imza attı" dedi.

"BUNUN HESABINI VERECEKSİNİZ"

Açıklamalarının devamında AK Parti Milletvekilini hedef alan Ural; "Geçtiğimiz hafta Biga ilçemizin AKP’li Belediye Başkanı tarafından düzenlenen, AKP milletvekili Jülide İskenderoğlu, il kadın kolları başkanı ve il gençlik kolları başkanının da katıldığı izahı olamayacak seviyede mizah duygusundan yoksun bir programla ülkemizin kuruluş mücadelesiyle, kurucularıyla alay edilmeye çalışıldığını sosyal medyaya yansıyan görüntülerle öğrendik. Biga’da düzenlenen etkinlikte sarf edilen zekâdan, izandan, bilgiden yoksun ifadeler Bigalı hemşerilerimizi de rahatsız etmiş ki, bu durum medyaya ulaştırıldı. Ülkemizin her bir vatandaşı, bu ülkenin ne zor şartlarda nasıl fedakârlıkla kurulduğunu adı gibi bilir. AKP milletvekili Jülide İskenderoğlu’na ve AKP’nin il yöneticilerine sesleniyoruz: Bu milletin canını dişine takıp yoktan var ettiği Cumhuriyetimiz için siz de “O dönem mecburi sıkıntıdan ‘tamam’ dedik” mi diyorsunuz? Bu ülkede siyaset yapma iddianız varsa, çıkıp bu sorunun cevabını bu millete vermek sizin boynunuzun borcu. Çıkın sokağa sorun bakalım; kuruluşuyla, ömrü cephelerde geçmiş kurucu kadrolarıyla alay etme hadsizliğini gösterenleri bu ülkenin vatandaşları nasıl karşılıyor? Cumhuriyetimizle, Mustafa Kemal Atatürk’le alay etmeye kalkanların karşısına oturup gevrek gevrek gülebilenlere bu millet ne diyor? Hadsizliği komiklik, akılsızlığı marifet sananlara çiçek verip teşekkür etmek sizi hiç mi utandırmadı, bunun hesabını vereceksiniz" ifadelerini kullandı.

 
Bu haber 4054 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI