thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:“Ünüvar” Kesin İhraç Talebiyle İl Disiplin Kuruluna Sevk Edildi!

Tarih: 14-04-2021 06:27:31 Güncelleme: 14-04-2021 06:53:31 + -


CHP’li yöneticilere kumpas kurmak, karalamak, itibar suikastı yapmak için haber yaptırma iddiaları ile suçlanan Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar’ın eşi Cengiz Ünüvar CHP MYK talebiyle İl Disiplin Kuruluna “Kesin İhraç” talebiyle sevk edildi.


“Ünüvar” Kesin İhraç Talebiyle İl Disiplin Kuruluna Sevk Edildi!

CHP’li yöneticilere kumpas kurmak, karalamak, itibar suikastı yapmak için haber yaptırma iddiaları ile suçlanan Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar’ın eşi Cengiz Ünüvar CHP MYK talebiyle İl Disiplin Kuruluna “Kesin İhraç” talebiyle sevk edildi.

 

PARA KARŞILIĞI KARALAYICI HABER YAPTIRMIŞ!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek başta olmak üzere eski İl Başkanı İsmet Güneşhan ile 7 CHP’li Meclis üyesinin yanı sıra bazı belediye başkanları hakkında itibarsızlaştırıcı haberler yaptırıldığı idia edilmişti.. Cengiz Ünüvar’ın karalayıcı haberler için bazı internet sitesi sahipleri ile Whatsapp üzerinden yazışmaların olduğu, bu yazışmalarda haber yapılması için banka üzerinden havalelerin yapıldığı ileri sürülmüştü.

 

GÜNEŞHAN VE 7 MECLİS ÜYESİ İHRACINI İSTEMİŞTİ

Cengiz Ünüvar’ın para karşılığı Partili yöneticilere yönelik karalayıcı haber yaptırması üzerine CHP eski İl Başkanı İsmet Güneşhan ile 7 belediye meclis üyesi harekete geçmişlerdi. Hazırladıkları dilekçelerde Cengiz Ünüvar hakkında şok suçlamalarda bulunmuşlar ve CHP’den ihraç edilmesi için talep etmişlerdi.

 

CENGİZ ÜNÜVAR’A YÖNELTİLEN SUÇLAMALAR

CHP’li meclis üyeleri ve İsmet Güneşhan’ın ayrı ayrı hazırladıkları dilekçelerde Cengiz Ünüvar’a İsmet Güneşhan “Para karşılığında birine parti tüzel kişiliğine, parti adına görev yapan/yapmış kişiler aleyhinde gerçeğe aykırı olarak siyasi itibar zedelemeye çalışma, karalama, itibar suikastı yaptırma” suçlamaları bulunmuştu.

 

Meclis Üyeleri de dilekçelerinde Cengiz Ünüvar’a yönelik “Partiyi küçük düşürme, partili seçilmişlerin kamuoyu nezdinde ötekileştirilmesi, itibarsızlaştırma çabaları, parti ve parti temsilcilerine iftira atmak, karalama” suçlamalarına yer verdikleri öğrenildi.

 

İL YÖNETİMİ “GEREK YOK” DEMİŞTİ..

İsmet Güneşhan ve 7 Meclis üyesinin Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar’ın eşi Cengiz Ünüvar’ın ihraç edilmesi ile ilgili dilekçeleri 15-21 Şubat tarihleri arasında CHP İl Yönetimi tarafından görüşülmüştü. Whatsapp yazışmaları ve suçlamaları inceleyen CHP İl Yönetimi ise Rebiye Ünüvar’ın eşi Cengiz Ünüvar hakkındaki iddia ve suçlamalara karşılık “İl disiplin kuruluna sevk etmeye gerek yoktur” şeklinde karar almıştı. İl Yönetimi İsmet Güneşhan ve 7 Meclis üyesinin dilekçelerini işlem yapmaya gerek görmeyince dilekçe sahipleri CHP MYK’ya başvurmuşlardı.

 

İL DİSİPLİN KURULUNA “KESİN İHRAÇ TALEBİ” İLE SEVK EDİLDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün gerçekleşen MYK toplantısından Rebiye Ünüvar’ın eşi Cengiz Ünüvar içinde karar çıktı. İl Yönetiminin aldığı kararı ve şikayete konu dilekçeleri, Whatsapp yazışmalarını inceleyen MYK, Cengiz Ünüvar’ı “Kesin İhraç Talebiyle” İl Disiplin Kuruluna sevk etti..!

 

İL DİSİPLİN KURULU İHRAÇ ETMEZSE..

MYK kararını görüşmek üzere CHP İl Disiplin Kurulu önümüzdeki günlerde Cengiz Ünüvar’ın ihraç edilmesi konusunda karar verecek. MYK’nın talebi olan Kesin İhraç kararı Cengiz Ünüvar hakkında İl Disiplin Kurulundan çıkmazsa İsmet Güneşhan ve 7 Meclis üyesinin CHP Genel Merkez Disiplin Kuruluna müracaat etme hakları olacak.
Bu haber 5659 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI