thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:“Ünüvar” İçin İhraç Talebine Yönetimden "RET"

Tarih: 22-03-2021 05:46:35 Güncelleme: 22-03-2021 05:54:35 + -


CHP içerisindeki “Kumpas” iddialarının hedefindeki isim olan Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar’ın eşi Cengiz Ünüvar hakkındaki son kararı CHP Merkez Yürütme Kurulu verecek.


“Ünüvar” İçin İhraç Talebine Yönetimden

CHP Çanakkale teşkilatında Ocak ayında patlak veren olaylar parti içerisindeki savaşı alevlendirmişti. Günlerce konuşulan, hatta şiddetli tartışmalara yaşanmıştı. Tartışmaların odağındaki isim ise Belediye Başkan yardımcısı Rebiye Ünüvar’ın eşi Cengiz Ünüvar idi. Parti içi tartışmalara sebep olan olayda Cengiz Ünüvar’ın bir gazeteciyle yaptığı yazışmaların gün yüzüne çıkmasıydı..

 

PARA KARŞILIĞI KARALAYICI HABER YAPTIRMIŞ!

Ortaya çıkan olayda; CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek başta olmak üzere eski İl Başkanı İsmet Güneşhan ile 7 CHP’li Meclis üyesinin yanı sıra bazı belediye başkanları hakkında itibarsızlaştırıcı haberler yaptırıldığı idia edilmişti.. Cengiz Ünüvar’ın karalayıcı haberler için bazı internet sitesi sahipleri ile Whatsapp üzerinden yazışmaların olduğu, bu yazışmalarda haber yapılması için banka üzerinden havalelerin yapıldığı ileri sürülmüştü.

 

GÜNEŞHAN VE 7 MECLİS ÜYESİ İHRACINI İSTEMİŞTİ

Cengiz Ünüvar’ın para karşılığı Partili yöneticilere yönelik karalayıcı haber yaptırması üzerine CHP eski İl Başkanı İsmet Güneşhan ile 7 belediye meclis üyesi harekete geçmişlerdi. Hazırladıkları dilekçelerde Cengiz Ünüvar hakkında şok suçlamalarda bulunmuşlar ve CHP’den ihraç edilmesi için talep etmişlerdi.

 

CENGİZ ÜNÜVAR’A YÖNELTİLEN SUÇLAMALAR

CHP’li meclis üyeleri ve İsmet Güneşhan’ın ayrı ayrı hazırladıkları dilekçelerde Cengiz Ünüvar’a İsmet Güneşhan “Para karşılığında birine parti tüzel kişiliğine, parti adına görev yapan/yapmış kişiler aleyhinde gerçeğe aykırı olarak siyasi itibar zedelemeye çalışma, karalama, itibar suikastı yaptırma” suçlamaları bulunmuştu.

 

Meclis Üyeleri de dilekçelerinde Cengiz Ünüvar’a yönelik “Partiyi küçük düşürme, partili seçilmişlerin kamuoyu nezdinde ötekileştirilmesi, itibarsızlaştırma çabaları, parti ve parti temsilcilerine iftira atmak, karalama” suçlamalarına yer verdikleri öğrenildi.

 

YÖNETİM: “İL DİSİPLİN KURULUNA SEVK ETMEYE GEREK YOK”

Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar’ın eşi Cengiz Ünüvar’ın ihraç edilmesi ile ilgili dilekçelerin hafta içerisinde CHP İl Yönetimi tarafından görüşüldüğü öğrenildi. Whatsapp yazışmaları ve suçlamaları inceleyen CHP İl Yönetimi ise Rebiye Ünüvar’ın eşi Cengiz Ünüvar hakkındaki iddia ve suçlamalara karşılık “İl disiplin kuruluna sevk etmeye gerek yoktur” şeklinde karar aldığı öğrenildi.

 

CHP MERKEZ YÜRÜTÜME KURULUNA BAŞVURACAKLAR!

İl Yönetiminin Cengiz Ünüvar’ı İl Disiplin Kuruluna sevk etmediği ortaya çıkınca CHP eski İl Başkanı İsmet Güneşhan’ın ve 7 belediye meclis üyesinin kararlarından vazgeçmedikleri öğrenildi. Hazırladıkları dilekçeler ile birlikte Güneşhan ve meclis üyeleri Cengiz Ünüvar’ın CHP’den ihraç edilmesi için CHP Merkez Yürütme Kuruluna başvuracakları öğrenildi.

 

İL’DEN İHRAÇ ÇIKMIYOR AMA MYK İHRAÇ EDİYOR!

CHP İl Yönetiminin Cengiz Ünivar’ı Disiplin Kuruluna sevk etmemesi Ünüvar’ı ihraç edilmeyeceği anlamına gelmiyor! Çünkü çok kısa bir süre önce aynı süreç Çan İlçe Başkanlığı görevinden alınan Harun Arslan içinde işlemişti.

 

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ile İlçe Başkanlığı görevini yürüten Harun Arslan arasındaki sorunlar belediye meclis toplantısında ayyuka çıkmış, Harun Arslan ve beraberindeki CHP’li meclis üyeleri toplantıyı terk etmişti. Bülent Öz’ün şikayetine rağmen İl Disiplin Kurulu İşlem yapmayınca Bülent Öz Genel Merkez Disiplin Kuruluna müracaat etmişti. 25 Ocak 2021 tarihinde toplanan MYK’da oy birliği ile karar çıkmış ve Harun Arslan görevden alınmıştı. Güneşhan ve belediye meclis üyeleri yasal hak olarak Parti Genel Merkezi Disiplin kurunla müracaat etme hakları bulunuyor. Genel Merkez disiplin kurulu veya MYK toplanarak Cengiz Ünüvar hakkında son kararı verecek
Bu haber 6867 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
FOTO GALERİ
  • Bebişler
    Bebişler
  • Yurdum İnsanı
    Yurdum İnsanı
  • FANTASTİK
    FANTASTİK
  • ATATÜRK
    ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
  • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
    resim yok
  • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
    18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
    Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
    Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
  • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
    TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  • Çanakkale Gangnam Style
    Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI