thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Umurbey Belediyesi AK Partili Başkanın Çiftliği Olmuş

Tarih: 23-03-2020 06:29:09 Güncelleme: 23-03-2020 07:15:09 + -


Umurbey'in eski Başkanı kendine krediyi çekmiş, Belediyeyi Kefil yapmış... Halktan gizlediği sır kredi taksiti ödenmeyince belediyeye gelen ödeme emri ile ortaya çıkmış.


Umurbey Belediyesi AK Partili Başkanın Çiftliği Olmuş

2019 yılında gerçekleşen Belediye Başkanlığı seçimleriyle Umurbey Belediye Başkanlığı koltuğunu kaybeden AK Partili Sami Yavaş, başkanlığı süresince yaptığı uygulamalar tartışma konusu olmuştu. Başkanlığı kaybeden AK Partili Sami Yavaş'ın görevi sürecinde yaptığı usulsüzlüklerde tek tek ortaya çıkmaya devam ediyor.

 

ŞAHSINA KREDİ ÇEKİP, BELEDİYENİN ŞİRKETİNİ KEFİL YAPMIŞ

AK Partili Sami Yavaş, 30 Mart 2018 tarihinden şahsi kullanımı için Kuveyt Türk Bankasından 80 Bin TL kredi çekmek için talepte bulundu. Banka 80 Bin TL karşılığında kefil isteyince, AK Partili Sami Yavaş'ın Umurbey Belediyesi Hayvancılık Gıda Tarım Taşımacılık Petrol Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketini kefil olarak gösterdi!

 

Banka kredi onayı için Şirket yetkilisinden evraklar ile 80 Bin TL'lik borca kefil olunması için şirket yetkilisinden imza istedi. Umurbey Belediye Başkanı olan AK Partili Sami Yavaş aynı zamanda şirket yetkilisi olarak kendi şahsi kredisi için şirket yetkilisi olarak da kendisine kefil olan şirket içinde imza atmış.  Bankadan kredi çeken AK Partili Sami Yavaş'a yine kendisinin kefil olması Banka yönetimi tarafından nasıl onay  aldığı ise merak ediliyor.

 

KREDİ TAKSİTLERİNİ TAKSİTLERİ ÖDEMEYİNCE ORTAYA ÇIKTI!

80 Bin TL Kuveyt Türk Bankasından kendisine kefil olarak çektiği krediyi şahsi işlerinde kullanan AK Partili Sami Yavaş, kredi taksitlerini ödemeyince durum ortaya çıktı. Kuveyt Türk Bankası alacaklarının tahsili için harekete geçerek Umurbey Belediyesi Hayvancılık Gıda Tarım Taşımacılık Petrol Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketine ihtarname çekti. Bankanın çektiği ihtarname Umurbey Belediyesine ulaşınca skandal ortaya çıktı!

 

BANKA BORCUN TAMAMINI İSTEDİ!

AK Partili Sami Yavaş'a verdiği Krediyi tahsil etmek isteyen banka, Umurbey Belediyesi şirketine çektiği ihtarname ile şirketin yetkilisi Sami Yavaş'tan kefil olduğu gerekçesi ile borcun tamamını ödemesini istedi! Umurbey Belediyesi yetkilileri ise ellerinde gelen ihtarname sonrası şaşkına döndü!

Banka sözleşme gereğince AK Partili Sami Yavaş'a kefil olan şirketten Sami Yavaş'ın ödediği taksitler haricinde 80 Bin TL'lik borcun kalanının tamamını, gecikmelerden dolan yasal faizleri ve vergilerin tahsilini en kısa sürede ödenmesini istedi!

 
Bu haber 20110 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI