thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Ümit Özdağ 57.Alay Yürüyüşüne Katıldı

Tarih: 09-08-2022 12:16:38 Güncelleme: 09-08-2022 12:22:38 + -


Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın çağrısına uyarak Türkiye'nin çeşitli illerinden topluca veya kendi imkanları ile Çanakkale 57 Alay mevzilerinde geceyi geçirmek için gelen vatandaşlar arasında gençlerin yoğun katılım göstermesi dikkat çekti. 2 gündür Çanakkale'de olan Ümit Özdağ bugün 57.Alay Yürüyüşüne katıldı.


Ümit Özdağ 57.Alay Yürüyüşüne Katıldı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın çağrısına uyarak dün Türkiye'nin çeşitli illerinden topluca veya kendi imkanları ile Çanakkale 57. Alay mevzilerinde geceyi geçirmek için gelen vatandaşların çoğunluğu gençlerden oluştuğu görüldü. Aralarında ailelerin de bulunduğu katılımcılar geceyi geçirecekleri kamp alanlarına yerleşti. Etkinliğe çeşitli sosyal ve yaş gruplarından yaklaşık 4000 kişinin katıldığı bildirildi. Güvenliği ise Jandarma ve Zafer Partisi gönülleri sağladılar.

 

Katılımcılara akşam yemeği olarak 57. Alay'a en son akşam yemeği olarak verilen buğday çorbası, üzüm hoşafı ve peksimet dağıtıldı. Sabah şafak sökerken aynı tayınla kahvaltısını yapacak olan grup kahvaltıdan sonra 57. Alay'ın kamp yerinden ayrılarak mevzilere doğru yürüyüşe geçecek. Etkinliğe koltuk değnekleri ve tekerlekli sandalye ile katılanlara yardımcı olmak üzere gönüllüler görevlendirildi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ yaptığı konuşmada bunun bir siyasi parti etkinliği olmadığını, tüm siyasi görüşlere sahip vatandaşların ve soydaşların atalarını anmak üzere bu alanda toplandığını söyledi. Ümit Özdağ'ın ardından yazar Nihat Genç Çanakkale Savaşı ve 57. Alay tarihini anlattı.

Jandarma Çanakkale Valiliğinin talimatı olduğunu ve sabah grubun orman yolunu kullanarak Conkbayırına gidemeyeceğini söyledi. Grup kendilerine önerilen otoyolu değil, 57. Alayın kullandığı orman yolunu kullanmak isteyince kısa süreli gerilim yaşandı. Daha sonra otobüslerle 57. Piyade Alayı Şehitliği'ne geçen grup, Conkbayırı mevkisine yürüdü.
Bu haber 2331 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI