www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:


6'lı Masadan "Ortak Aday" Açıklaması
Tarih: 22-08-2022 07:14:08 Güncelleme: 22-08-2022 07:19:08 + -


Liderler Zirvesi sonunda altı parti tarafından yapılan ortak açıklamada, "Yol yürümeye devam etme kararlılığında olduğumuz altını tekraren çizmek isteriz" denildi. Altılı Masa'da Cumhurbaşkanı adayıyla ilgili de dikkat çeken bir karar alındı.


6'lı Masadan

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi’nin oluşturduğu “altılı masa”, altıncı kez toplandı. Saat 14.00’te başlayan görüşmeye Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ev sahipliği yaptı. Toplantının ardından liderlerin ortak açıklamasında şöyle denildi:


“BİRİNCİ TURU TAMAMLADIK”

*Toplumun her bir kesimini ve 85 milyon insanımızı en geniş yelpazede temsil eden altı siyasi parti olarak Cumhuriyetimizin 2. yüzyılına yaraşır bir Türkiye’yi inşa etmek ve vatandaşın tüm problemlerin çözüm oluşturmak amacıyla başlattığımız “Liderler Buluşmaları'nın” birinci turunu bugün Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz 6. toplantımızla tamamlıyoruz.

*Siyasette istişareyi, nezaketi, centilmenliği ve iş birliğini ilke olarak benimsemiş partilerin Genel Başkanlar olarak; ülkemizi hızla felakete sürükleyen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin doğal sonuçlarına yani; ekonomide iflasa, iç ve dış politikada itibarsızlaşmaya, kamu kurum ve kadrolarındaki çürütmeye yaşanan sosyolojik ve psikolojik çöküntüye dur demek için ilk kez 12 Şubat 2022 tarihinde bir araya gelerek ortaya koyduğumuz kararlılığımızla milletimize umut olduk.

*O tarihten sonra Türkiye’de artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı anlaşılmış ve milletimiz. tarafından “6'lı Masa” olarak adlandırılan iş birliğimiz, kararlılıkla bugünkü aşamasına gelmiştir.
 

“12 ŞUBAT'TAN ÇOK DAHA KARARLI VE UMUTLUYUZ”

*Bilinmelidir ki bugün, 12 Şubat’tan çok daha kararlı ve umutluyuz! Siyasi iktidarın, ortakları, varlıklarını iktidarın varlığına adamış medyanın tüm siyasi mühendisliklerine, çabalarına, hakaretleri.. isnatlarına ve iftiralarına rağmen milletimize umut olmanın verdiği güçle 28 Şubat 2022 tarihinde “GüçIendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakat Metnimizi” geniş katılımlı bir organizasyonla kamuoyu ile paylaştık.

*Kurduğumuz komisyonlarla, ortaya koyduğumuz ilkeleri tek ok hayata geçirme hazırlıklarımızın hukuki ve toplumsal alı yapılarını güçlendirecek adımlar attık. Bu çerçevede: geçtiğimiz süreç içinde “Temel ilkeler ve Hedefler”. “Seçim Güvenliği” ve “Bu, Ekonomik Kurumların Reformu” komisyonlarının metinlerini kamuoyu ile paylaştık.

*Diğer komisyon çalışma ve raporlarını da gözden geçirdik. Ayrıca son toplantımızdan bu yana kamuoyunun gündeminde olalı güncel ekonomik, iç ve dış siyasi gelişmeleri de değerlendirdik. Ortak sorunlarımız karşısında ortak sorumluluklarımızın ağırlığını hepimiz omuzlarımızda hissediyor ve iş birliği kararlılığında bu sorumluluk bilinciyle sürdürüyoruz.
 

“PARTİLERİMİZE YÖNELİK BASKI VE ŞİDDET UYGULAMALARI MÜCADELE KARARLIĞIMIZI ASLA SARSMAYACAKTIR”

*Bugünden itibaren seçim öncesi, seçim dönemi, seçim günü ve seçim sonrası olmak üzere önümüzdeki tüm süreçlerde istişareye önem veren anlayışımızla birlikte yol yürümeye devam etme kararlılığında olduğumuz altını tekraren çizmek isteriz.

*Ülkemizi. hemen her alanda içine sürüklediği bu krizlerden düzlüğe çıkarana ve her bir insanımızın rahat bir nefes alacağı günleri birlikte kurana dek; mücadelemiz ve iş birliğimiz, hedef ve ilkelerimiz doğrultusunda devam edecektir.

*Şu hususu da özellikle kamuoyuna beyan etmek isteriz ki son dönemlerde yoğunlaşan partilerimize yönelik baskı ve şiddet uygulamaları mücadele kararlığımızı asla sarsamayacaktır.

*Milletimizin bunca senedir uğradığı hayal kırıklarının farkında. Bu hayal kırıklıklarını gidermek üzere insanımızın beklenti ve taleplerini karşılayacak liyakatli kadrolarla ve etkin politikalarla milletimizin karşısına çıkacağız.
 

CUMHURBAŞKANI ADAYI AÇIKLAMASI

Milletimiz emin olsun: ortak Cumhurbaşkanı adayımız hem “Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı” hem de sadece bu masa etrafında bir araya gelen siyasi partilere oy verenlerin değil. Herkesin Cumhurbaşkanı” olacaktır.

Milletimiz müsterih olsun; bu karanlık günlerin bitmesine çok az kaldı. Bu topraklarda; Toplumsal kutuplaşma son bulacak; toplumsal barış hakim olacak.

Nefret dili kaybedecek; nezaket ve karşılıklı saygı kazanacak.

Demokrasi ve hukuk üstünlüğü tesis edilecek. Ahlaki yozlaşma ve manevi tahribatın önüne set çekecek etkin politikalar geliştirilecek.

Rüşvet, iltimas gidecek; adalet, dürüstlük ve liyakat gelecek.

 

“BİZ KAZANACAĞIZ”

Hak eden hak ettiğini eksiksiz alacak. – israf ve hayat pahalılığı son bulacak; üretim esas alınacak.

Geniş halk kitlelerinin yoksullaşmaya yol açan bir avuç rantiyeciye kaynak aktarımına son verilecek.

Şimdi, karamsarlığa kapılma zamanı değildir! Zaman, her geçen gün umudu büyütme zamanı.

Biz kazanacağız, Türkiye kazanacak, Biz kazanacağız, 85 milyon insanımız kazanacak!

Bu vesileyle milletimizin özgürlüğü, birliği ve beraberliği önünde hiçbir engelin duramayacağını simgeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tün şehit ve gazilerimizi minnet ve tazimle anıyoruz.
Bu haber 2257 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ÜLKE GÜNDEMİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI