thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Ülgür Gökhan’ı Protesto Ettiler: Meclise Katılmadılar!

Tarih: 06-09-2022 07:08:39 Güncelleme: 06-09-2022 07:09:39 + -


Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın kadın meclis üyelerinden AK Parti Belediye Meclis üyesi Esra Yüksel’e karşı takındığı tavır sonrası AK Parti grubu boykot uyguladı. Bugün düzenlenen Belediye Meclisi Eylül ayı üçüncü oturumuna AK Parti grubu katılmadılar.


Ülgür Gökhan’ı Protesto Ettiler: Meclise Katılmadılar!

Geçmiş yıllarda AK Parti meclis üyesi Tülay Ömercioğlu'na "Ahlaklı olun" diyerek azarlayan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan 5 yıl sonra geçtiğimiz perşembe günü benzer tavırları sergilemişti. Kadın meclis üyelerinden AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel ile sık sık tartışan, konuşmasına fırsat vermeyen Ülgür Gökhan'ın üslubuna AK Parti İl Başkanı Naim Makas da yayınladığı açıklama ile tepki göstermişti.

 

MECLİSE KATILMAYARAK BOYKOT ETTİLER!

AK Parti İl Başkanı Naim Makas'ın tepkisinden sonra, Eylül ayı meclis toplantısının üçüncü oturumuna AK Partili meclis üyeleri katılmadılar. Ülgür Gökhan’ı boykot eden AK Parti grubu yayınladıkları ortak açıklamada ise; “01 Eylül 2022 Tarihinde yapılan Belediye Meclis toplantısında, AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel’in konuşmasının, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından adeta azarlanarak ve bağırarak sık sık kesilmesini, bazı CHP’li üyelerin de hal ve hareketleriyle bu tavrı desteklemesini kamuoyu ibretle izlemiştir” denildi.

 

“KABA TAVIRLAR VE TAHAMMÜLSÜZLÜK..”

Ülgür Gökhan’ı protesto ederek meclis toplantısına katılmayan AK Parti grubu yayınladıkları açıklamaların devamında; “İnsan hakları ve özgürlükler konusunda mangalda kül bırakmayan bu sakat zihniyetin, uygulamada kendisinden farklı düşünen ve dile getirilen “işine gelmeyen görüşlere” hayat hakkı tanımaması yönündeki antidemokratik tavırları, taraflı tarafsız aklı başında herkes tarafından kınanmıştır. Bu kaba tavırlar ve karşıt görüşe tahammülsüzlük, birçok Meclis toplantısında tekrarlanmış, başka üyelere karşı da uygulanmıştır. Hele hele “hoşgörü parkı açılışı” öncesinde de tekrarlanması çok üzücüdür. Çanakkale Belediye Başkanına yakışmayan bu söz ve davranışları şiddetle protesto ediyor ve tekerrürü halinde gereğini en sert biçimde yerine getireceğimizi, bu çerçevede 05.09.2022 tarihinde yapılacak Belediye Meclis toplantısına AK Parti grubu olarak katılmayacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz..” ifadelerini paylaştılar.

 

GÖKHAN; “SESİM YÜKSELİYOR TABİ..”

Ülgür Gökhan’ı protesto ederek meclise katılmayan AK Partililere meclis konuşmasında kendisini savunan Ülgür Gökhan ise; “Mecliste bazen sesler yükseliyor, bazen şeyimizi aşıyoruz ama bu üslubu kabul etmiyorum. Bildiğim bir konuda, belge sunduğum halde ısrarla yok etmeye çalışan; televizyonlarda da aynı şey oluyor takıyorlar, onu savunuyorlar. Belge sunuyorum; ne konuda? Kent Konseyinin raporu konusunda. o partinin yöneticisi basın yoluyla bana iftira atıyor. İnsanın üzerine üzerine gidiyor. pardon inceleyelim, yanlış olmuş denilebilir. Sarıçay konusunda, köprü konusunda defaatle konuştuk, anlatıyorum. Ben mecliste hem halka karşı konuşuyorum hem de belediye çalışanları var burada. Olmamış bir şey konusunda yalan söyleyebilir miyim? Öteki türlü bana güven kalmaz. Bir şeyi ısrarla olmuş gibi söylendiği zaman; sözünü kısıyorum tabi. Sesim yükseliyor tabi. Hakaret amacıyla söylemiyorum. Onun için alınganlıklarına anlam vermiyorum. Takdir kendilerinindir. Ancak meclise gelmemek bana karşı bir tavır değildir; meclise karşı bir tavırdır. Gelip burada bana söyleselerdi daha iyi olurdu” dedi.
Bu haber 3638 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI