marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:Ulaşımdan Su Ücretine.. Kreşlerden Katı Atığa..

Tarih: 04-07-2022 11:10:13 Güncelleme: 04-07-2022 11:18:13 + -


Ulaşımdan, su’ya kadar Türkiye’nin neredeyse en pahalı hizmetlerini veren Çanakkale Belediyesi, 6 aylık enflasyonun açıklanması ile birlikte Temmuz ayı Meclis toplantısında zam yapmayı görüşecek. Toplu Taşıma, Katı Atık, Su ücretlerine kadar zam yapması bekleniyor. Öte yandan kreş ve gündüz bakım evlerine zam da gündemde.. Ocak ayı meclis toplantısında enflasyon oranında zam yapan Çanakkale Belediyesi, 6 aylık enflasyon olan yüzde 42,35 oranında zam yapacağı tahmin ediliyor.


Ulaşımdan Su Ücretine.. Kreşlerden Katı Atığa..

Çanakkale Belediyesinin Temmuz ayı Meclis toplantısı bugün gerçekleşiyor. Saat 17.00’da başlayacak olan Meclis toplantısının Çanakkale halkı açısından en önemli maddesi ise 4 ve 5.maddeler. 4’ncü madde de Kreş ve Gündüz Bakım Evi Kullanım ve Etkinlik Katılım Ücreti, 5’nci madde de ise 2022 Ücret Tarifesi  Revizyonu var.

 

TÜRKİYE’NİN EN PAHALI TOPLU TAŞIMA ÜCRETİ ÇANAKKALE’DE

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın da geçtiğimiz aylarda sıklıkla eleştirdiği, Toplu Ulaşım zammı ve Su ücreti zammı bugün yine gündeme gelecek. Hali Hazırda mesafe bakımından 1 Nisan’da yapılan zamlar ile Çanakkale’de tam biniş ücreti 8 TL, öğrenci binişi ise 4,5 TL.

 

AK Partili Bülent Turan’ın da oldukça şikayetçi olduğu toplu taşıma ücreti konusunda Öğrenciler çeşitli defalar dilekçe verdi, eylem yaptılar. Ancak belediye zamlardan geri adım atmadı.

 

1 TON SUYA GELEN FATURA 35 TL’Yİ BULUYOR!

Öte yandan Çanakkale Belediyesinde vatandaşlara sunulan bir başka hizmet su. Akıllı sayaçlarda 1 ton su 3,15 TL iken mekanik sayaçlarda ise 10 tona kadar 4,77, 11 ila 30 ton arası 5,45 TL, 31 ton ve üzer ise ton başına 30 TL ödüyor. Mücavir alanlarda ise suyun tonu akıllı sayaçlarda 4,60 TL, mekanik sayaçlarda 10 tona kadar 6,13 TL, 11 ile 30 son arası 6,54 TL, 31 ton ve üzeri ise ton başına 35 lira ödüyor.

 

KATI ATIK YÖNETİM SİSTEMİ ÜCRETİ 30 TL

Fakat su faturalarını asıl şişiren ise; Katı Atık Yönetim Sistemine üyelik ücreti. Çanakkale’de hane başına 1 aylık katı atık yönetim sistemi ücreti 25,42 TL + KDV uygulanıyor. Yani KDV ile birlikte vatandaşın cebinden 30 TL ücret fazladan alınıyor. Bu rakamlara Çevre Temizlik Vergisi, Atık su ücreti ve KDV’si de uygulandığında 1 ton su faturası 35 lirayı geçiyor!

 

ENFLASYON ORANINDA ZAM BEKLENİYOR!

Çanakkale Belediye Meclisi Ocak ayı meclis toplantısında 2021 yılı Enflasyon rakamını baz alarak tüm hizmetlerde yüzde 36 zam yapmıştı. Temmuz ayı meclis toplantısında da yılın ilk 6 aylık Enflasyon oranı olan yüzde 42,35 oranında zam yapacağı tahmin ediliyor.!

 

BELEDİYEDEN MECLİS ÜYELERİNE “GÜNCELLEME” YAPILACAK HİZMETLER

Mali Hizmetler Müdürünün imzası ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın onayı ile meclis üyelerinde gönderilen, sadece 5’nci madde de yer alan “2022 Ücret Tarifesi  Revizyonu” içerisinde zam yapılacağı belirtildi. Belediyenin meclis üyelerine yaptığı bilgilendirme de zam yerine “Güncelleme” ifadesini kullanması dikkat çekti. Belediye’den meclis üyelerine yapılan bilgilendirmede; “Yükselen enflasyon ile birlikte girdi fiyatlarında beklenmeyen artışlar nedeniyle 2022 yılı maliyetlerinde öngörülemeyen artışlar yaşanmaktadır. Bu doğrultuda 2022 yılı ücret tarifesinde yer alan belli kalemlerde güncellemeye ihtiyaç duyulmaktadır” ifadeleri yer aldı.

 

 

-Araç ve İş Makinası Kullanım Ücretleri,

-Yol ve meydanlarda ulaşım üst yapı tesisleri tahribat ücretleri,

-Proje kontrol-tasdik ücretleri,

-İçme suyu Ücret Tarifesi,

-Atık Su Ücret Tarifesi,

-İçme Suyu ve Atık Su Şebeke Hizmetleri Ücretler,

-Belediye Şehir içi ve mücavir alan Halk Otobüsü Yolcu Taşıma Ücretleri,

- Yat Limanı Misafir Tekne ücretleri

-Yat Limanı diğer hizmet ücretleri ile Tekne Bağlama Devir ücreti tarifesi

 
Bu haber 2226 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI