Bugun...
Bizi izleyin:“Üç Maymunu Oynamayın, Açıklayın..”

Tarih: 09-03-2021 06:05:31 Güncelleme: 09-03-2021 06:13:31 + -


Ümit Özdağ’ın iddialarının peşini AK Parti bırakmıyor. Çanakkale İl Başkanı Naim Makas “İhale, Çanta, Makam” iddialarını düzenlediği basın toplantısıyla bir kez daha gündeme getirerek iddiaları İYİ Parti ve CHP’lilerin özellikle de Ülgür Gökhan’ın yanıtlamasını istedi.


“Üç Maymunu Oynamayın, Açıklayın..”

AK Parti İl Başkanı Naim Makas düzenlediği basın toplantısında tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Çanakkale Belediye Meclis üyesi CHP’li Can Bolat’ın kamuoyunda 28 Şubat Post-Modern Darbe olarak bilinen dönemle ilgili olarak yaptığı konuşmayı eleştirdi. Can Bolat’ın darbeyi savunduğunu ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın sessiz kalarak Bolat’a destek verdiği için eleştiren İl Başkanı Makas; “Yerli ve milli teknoloji hamleleri, yerli ve milli savunma sanayi yatırımları yine son 20 yılda AK Parti döneminde yapılmadı mı? Bölge ve dünya siyasetinde, artık boyunduruğundan kurtulmuş ve söz sahibi olmuş muktedir bir ülke olduk. Gözlüklerimizi çıkaracağız, saplantılarımızdan kurutulacağız ve ölçüp biçip sonra konuşacağız. Yazık, ağzı olan konuşuyor… Böyle fütursuzca, böylesine amacından sapkın cümleleri ifade etmeyi siyaset sayıyorsanız; yerin dibine batsın böyle siyaset! Bu yapılan; şehrimizdeki genç kardeşlerimize, bu şehrin aziz ve muhterem sakinlerine düpedüz haksızlıktır. Şehrimiz; Çanakkale’deki muhalefetin, Çanakkaleli olmayan düşünce tarzıyla büyük yara almaktadır. Barışın kenti dediğiniz Çanakkale'mize ait merkez ilçe belediye meclisinde, darbe resmen meşrulaştırılmaya çalışılmıştır. Binlerce şehidimizin olduğu, adeta medeniyetlerin savaştığı ve bedenlerin birlikte defnedildiği topraklarda, bu denli ayrıştırıcı ve dışlayıcı bir üslup kesinlikle kabul edilemez” dedi.

 

“İDDİALARA CEVAP VERMEK YERİNE DEMOGOJİ YAPMAYI TERCİH ETTİ”

Ümit Özdağ’ın iddiaları üzerine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı iddialara yanıt vermek yerine polemik yapmakla eleştiren İl Başkanı Naim Makas; “Son günlerde yalnızca şehrimiz kamuoyundan değil, ülke kamuoyundan da bildiğimiz üzere hemşerilerimizin ödediği vergilerle gelir sağlayan merkez ilçe belediyesi ve yöneticilerinin ittifak ortakları ‘’ihale-çanta-makam’’iddiaları ile ulusal gündeme oturdu. Ortada akıllara durgunluk verebilecek derecede iddialar var. Fakat muhatapları nedendir bilinmez 3 maymunları oynamaktadır. Ulusal kamuoyunda şehrimiz imajına zarar veren bu önemli ve çirkin iddialarla ilgili, milletvekilimiz Sayın Jülide İskenderoğlu TBMM’de bir açıklama yapmış ve iddiaya konu olan kişilerin, açıklama yapması gerektiğini dile getirmiştir. Fakat iddialara cevap verilmesi yerine, merkez ilçe belediye başkanı Sayın Gökhan tarafından her zamanki gibi demagoji, polemik tercih edilmiş ve konu değiştirilmeye çalışılmıştır” dedi.

 

“KONU KAPANMIŞTIR DİYEREK ÜÇ MAYMUNU OYNAMAK, KENTE İHANETTİR”

Ülgür Gökhan’ın AKP’li Jülide İskenderoğlu’na hitaben yaptığı açıklamalarda söz konusu iddialar ile ilgili en ufak bir açıklama yapılmadığına dikkat çeken Makas; “Sayın Başkan’ın polemik üretmeyi bırakarak iddialara cevap vermesi gerekmektedir. Siyasi konuların, şehrimizde sahibi olmadığını düşünmeye başladık. Şehrimizde çevre sorunları almış başını yürüyorken; bitmeyen binalar adeta şehrin kalıcı silueti haline gelmişken, maneviyatıyla, cazibe merkezi olmasıyla, tarihiyle, mazisiyle göz bebeği olan şehrimizin, bu çirkin itham ve ifadelerle anılmasına rağmen ‘’konu kapanmıştır’’ diyip 3 maymunu oynamak, şehrin sorunları haricinde her şeye göz açıp bunlara gözünü kapatmak, adeta bu şehre ihanettir. Şehrimizin çirkin ve küçük düşürücü bir şekilde anılmasına sebep olan iddiaların muhatapları CHP’li ve İYİ Parti’li yöneticiler kaçmayı bırakıp, acilen bu iddialara cevap vermelidir. Sadece şehrimiz kamuoyu değil, tüm Türkiye kamuoyu bu iddiaların cevaplarını beklemektedir” dedi.

 

İMAR KOMİSYONU’NUN BASILMASI..

Çanakkale Belediye Meclisi İmar Komisyonu’nun eski bir CHP’li Meclis üyesi tarafından basılmasını ve üyelerin tehdit edilmesi iddialarını gündeme getiren AK Parti İl Başkanı Naim Makas; “Bunlar yetmiyormuş gibi, CHP geçmiş dönem il başkanı, imar komisyonunu basarak komisyonu tehdit etmiştir. Belediye başkanı‘’hukuk yok ülkede’’ diyebiliyor. Sorumlu olduğu alanın, güvenliğini ve hukuksal bütünlüğünü koruyamayan bir anlayışın ‘’hukuk yok’’ demesi abesle iştigaldir. Son bir hatırlatma; Ümit Özdağ’ın iddialarına ‘’konu kapanmıştır’’ diyen belediye başkanına sormaktayız, doğrudan temin yoluyla Çanakkale dışından satın alınan mallara ne oldu? Konu Kapanmış mıdır? Değerli kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz” ifadelerini kullandı.
Bu haber 2603 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI