marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:Turan'ın Dediği Mi, Erdoğan'ın Dediği Mi Olacak?

Tarih: 14-02-2020 06:34:37 Güncelleme: 14-02-2020 07:17:37 + -


Mecliste temsil edilen partilerin kongreleri peşi sıra gerçekleşirken, iktidar partisinin yeni dönem Biga ilçe başkanının nasıl belirleneceği hala net değil.


Turan'ın Dediği Mi, Erdoğan'ın Dediği Mi Olacak?

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Çanakkale İl Başkanlığına Naim Makas’ın atanmasının ardından geçtiğimiz günlerde birçok ilçede ilçe başkanları ataması da gerçekleştirildi. Çanakkale’nin en büyük ilçesi Biga’da ise soru işaretleri hala devam ediyor. Çanakkale İl Başkanı Naim Makas’ın il yönetimini de atanmasının üzerinden 56 gün geçtikten sonra Ak Parti Çanakkale İl Yönetimi de açıklanmış olacak. 14 Şubat Cuma günü Naim Makas’ın saat 15:00’te basın toplantısı ile ekibini açıklayacağı ifade edildi.

 

AK PARTİ BİGA'DA İŞLER KARIŞIK

AK Parti Biga İlçe Başkanlığı için ise Furkan Sezer, Yasin Öztürk, Halil Yağan gibi yeni isimlerin yanı sıra mevcut başkan Ahmet Şahin’in de ismi geçiyor. Biga İlçe Başkanlığı için Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın desteğini arkasına alan Ahmet Şahin, kendisini yeni dönem için de tek ve en güçlü aday olarak görüyor.

 

Bir diğer ilçe başkan adayı, partisinin önceki dönem milletvekili adayı da olan Furkan Sezer’i ise Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın desteklediği biliniyor. Ak Parti Gençlik Kolları’nda da başarılı bir grafik çizerek milletvekilliği 3’üncü sıra adayı olan Sezer de Biga İlçe Başkanlığı için kulis çalışmalarını yürütüyor. Ak Parti’de ilçe başkanlığının yanı sıra il ve ilçe düzeyinde çeşitli görevler alan avukat Yasin Öztürk’ün yeniden ilçe başkanlığını istediği, ancak Öztürk’ün il yönetimi için düşünüldüğü konuşulanlar arasında.

 

 

Bülent Turan’ın parti içindeki gücü tartışma götürmez iken, kulislerde hala Bülent Turan’ın istemediği adayların isimlerinin geçmesi ve Ak Parti Biga İlçe Başkanlığı’nda yaşanan belirsizlik akıllarda soru işaretleri oluşturuyor. Biga’da ilçe ve beldelerde seçimlerin kazanılmasında Bülent Turan’ın etkisinin büyük olduğu konuşulurken, bugün yaşanan belirsizlikler akıllara soru işaretleri getiriyor.

 

Kulis bilgilerine göre Biga’da 10 bini aşan üye sayısı ile dikkat çeken Ak Parti’de değişim isteyenlerin ve gençleşerek parti üzerindeki hantallaşmanın yok edileceğine inananların sayısı azımsanmayacak düzeyde. Özellikle Biga siyasetindeki deneyimli Ak Partililer arasında konuşulan bu kulislerin ne denli gerçeği yansıttığı, sonuçlarının nasıl karşılık bulacağı ise önümüzdeki haftalarda ortaya çıkacak gibi görünüyor.
Kaynak: http://www.medyalokum.com

Bu haber 8586 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI