thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Tarım İşçilerinin Çocukları İçin 2 Milyon Liralık Proje

Tarih: 22-04-2022 13:12:28 Güncelleme: 22-04-2022 13:15:28 + -


Minik Eller Hayata Hazırlanıyor projesi kapsamında; yerleşik ve mevsimlik tarım işçilerinin yoğunlukta olduğu; Ayvacık, Bayramiç, Ezine, Yenice ve Lâpseki ilçelerinde işçilerin okul öncesi çağındaki çocuklarının eğitim hedeflenen projede yapım işleri ilerliyor.


Tarım İşçilerinin Çocukları İçin 2 Milyon Liralık Proje

2020 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA)’na sunulan ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından desteklenmeye uygun görülen “Minik Eller Hayata Hazırlanıyor” isimli proje kapsamında çocukların tüm gelişim alanlarını desteklemek ve okul öncesi eğitim kurumlarından yararlanmalarını sağlamak amacıyla prefabrik yapılar inşa ediliyor.

 

3-6 YAŞ ARALIĞINDAKİ ÇOCUKLAR EĞİTİME KAVUŞACAK

Projede Çanakkale’nin tarımsal faaliyetlerin yoğunlukta olduğu beş ilçesinde, tarımsal faaliyetlere katılan yerleşik ve mevsimlik tarım işçilerinin, eğitimden uzak kalan 3-6 yaş aralığındaki çocukların okul öncesi eğitim kurumlarına devamlılıkları sağlanarak, kurumlardan ücretsiz olarak yararlanmalarına destek verilmesi amaçlanıyor.

 

Yerleşik tarım faaliyetlerinde bulunan kırsal alanda yaşayan halkın yaşam standardı ve üretim miktarı artıracak proje; Ayvacık, Bayramiç, Ezine, Lâpseki ve Yenice ilçelerinde belirlenen alanlarda kurulacak yapılarda çocuklara eğitim verilecek. Buralarda çocukların gelişim süreçleri alanında uzman kişiler tarafından takip edilerek ailelere çocukları hakkında bilgi verilerek, aynı zamanda başta aileler olmak üzere projenin uygulandığı bölgelerde tüm halk tarafından eğitimin değerinin kavratılmasına katkı sağlanacak.

Proje sayesinde çocuklarını güvenli, sağlıklı ve huzur dolu eğitim merkezine gönderen ebeveynlerin ekonomik hayata katkıları ve istihdamı artacağından uzun vadede ulusal kalkınma hedeflerine katkı sağlanacağı öngörülüyor. Toplam bütçesi 2.069.468,00 TL olan SOGEP projesinin 1.600.000 TL'lik tutarı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından finanse ediliyor.
Bu haber 2593 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER BÖLGESEL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI