marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...
Bizi izleyin:“Tarafını Seç, Doğanı Koru”

Tarih: 24-06-2022 06:18:15 Güncelleme: 24-06-2022 06:39:15 + -


Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, tasarladıkları sigara izmariti atık kutularının belediyenin desteği ile plajlara yerleştirilmesini sağladı. Sigaranın sağlığa zararlarına yönelik mesajlarla insanları sigaraya bırakmaya davet eden öğrenciler, sigaradan uzaklaşamayan insanların ise çevreye karşı duyarlı olmalarını istediler.


“Tarafını Seç, Doğanı Koru”

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda dönem bitmiş olmasına rağmen sosyal sorumluluk projeleri yapılmaya devam ediyor. Yüksekokulun Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri Deniz Erol ve Orkun Yılmaz çevre kirliliği ve iklim krizine dikkat çekmek için ‘Tarafını Seç, Doğanı Koru’ sosyal sorumluluk projesi kapsamında, sigara izmariti atık kutuları tasarladılar. Tasarımın ardından yapımı tamamlanan şeffaf izmarit kutuları, Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü işbirliğiyle plajlara yerleştirildi.

 

DİNLEDİĞİ MÜZİK GRUBUNA GÖRE..

Üzerlerinde insanların sevdikleri müzik türleri gibi farklı sorular bulunan ve sorunun cevabına göre sigara izmaritlerinin atıldığı kutular, bir yarışma düşüncesi içinde insanlara izmaritlerini yerlere değil de çöp kutularına atmaları amacıyla tasarlandı. Öğrenciler projelerini ve tasarladıkları kutuları, Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne sundular. ‘Tarafını Seç Doğanı Koru’ sloganıyla gerçekleştirilen projeye Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Aysun Kavcarile Müdürlük personeli Burhan Akkuş tam destek verdi.

BAŞKAN GÖKHAN PROJEYE DESTEK VERDİ

Hazırlanan izmarit kutularının ilk ikisi Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın da katıldığı Mavi Bayrak Etkinliği’nde Güzelyalı Halk Plajına yerleştirilirken, hazırlanan kutular da Dardanos ve Yeni Kordon gibi diğer mavi bayraklı plajlarda kullanıma açıldı. Sigara kutularının üzerinde sigaranın sağlığa verdiği zarara ilişkin bilgilendirme yazıları yazan öğrenciler, hedeflerinin sigarayı bırakmayan insanların, sigaralarını mavi bayraklı plajlara başta olmak üzere çevreye atmamaları olduğunu anlattılar.

 

‘Tarafını Seç, Doğanı Koru’ sosyal sorumluluk projesi; Öğr. Gör. Seçil Düztepe ve Öğr. Gör. Onur Bayram’ın yürüttüğü iki farklı ders kapsamında hazırlanırken; atık kutularının kullanıma sunulduğu benzer çalışmaların aksine öğrenicilerin projesi, atık kutularının plajda kullanıldığı ilk uygulama olarak dikkat çekti. Çevreye duyarlılıkları ve projeleri dolayısıyla öğrencileri tebrik eden Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale’de yaşayan herkesin öğrencilerle aynı duyarlılığa sahip olmaları temennisinde bulundu.
Bu haber 1156 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI