thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Sosyal Medyada Belediye ve Gökhan’a Öfke..

Tarih: 01-07-2023 07:25:20 Güncelleme: 01-07-2023 08:27:20 + -


Çanakkale Belediyesinin mücavir alanları olan Dardanos ve Güzelyalı’da yaşayan vatandaşlar bayramı adeta susuz geçirdi. 4 gün içerisinde 3 kez patlayan su boruları nedeniyle; Kurban bayramı vatandaşlar için eziyete dönüşürken sosyal medyada Çanakkale Belediyesi ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a yönelik ağır eleştirilerde bulunuldu.


Sosyal Medyada Belediye ve Gökhan’a Öfke..

26 Haziran 2023 tarihinde Dardanos ve Güzelyalı bölgelerini besleyen ana ishale hattında yaşanan su patlağı sebebiyle bölgede su kesintisi yaşandı. Belediye ekipleri su patlağını onarmak için saatlerce çaba harcadı ve boruların onarımını gerçekleştirdi. Çanakkale Belediye başkanlığı; 27 Haziran günü yayınladığı mesajında; “Dardanos ve Güzelyalı bölgelerini besleyen ana ishale hattında yaşanan su patlağı ekiplerimizce tamir edilmiş olup su şebekeye verilmiştir. Su, tazyikin artmasıyla birlikte evlerimize ulaşacaktır.  Suların ilk etapta bir süre bulanık olarak akması mümkün olup bu esnada sadece kullanma suyu olarak kullanılması uygun olacaktır. Duyarlılığınız için teşekkür eder, iyi akşamlar dileriz” paylaşımında bulunarak boruların onarımının gerçekleştiğini duyurdu.

 

ŞEHİR MERKEZİNDE DE SULAR KESİLDİ!

29 Haziran 2023 günü ise yine Dardanos ve Güzelyalı hattında ana ishale hattında yine arıza meydana geldiği açıklandı. Bu Sefer sadece Güzelyalı ve Dardanos’ta değil kent merkezinde de birçok mahallede su kesintisi yaşandı. Gece saat 23.00 sularında onarım tamamlanarak vatandaşlara su ulaştırıldı.

BELEDİYE EKİPLERİ İYİ ÇALIŞTI AMA..

Güzelyalı ve Dardanos, sonrasında da şehir merkezinde bazı mahallelerde de su kesintisine sebep olan ana irsale hattındaki onarım çalışmaları Belediye ekiplerinin büyük özverisine rağmen güçlükle yapıldı. Bunun sebebinin ise; patlayan ana irsale hattına ulaşmak için açılan çukurun su ile dolması, oluşan çamur içinde hareket etmenin zorluğu idi. Hattı onarmak için açılan çukurdaki su tahliyesinin yapılması ve tüm çalışmaların gece yarılana kadar ulaşması nedeniyle onarımın geciktiği belirtildi.

“SU TANKERLERİ GÖREVLENDİRİLMELİYDİ”

Geçtiğimiz aylarda da sıklıkla patlayan ana irsale hattının kurban bayramı boyunca da sürekli patlaması nedeniyle özellikle Güzelyalı ve Dardanos bölgesinde yaşayan vatandaşlar, tatilciler ve turizmcilerin tepkisini çekti. Bölgede yaşayan vatandaşlar su sorununun saatlerce sürmesi nedeniyle ciddi şekilde susuz kaldıklarını, belediyenin ise bölgede yaşayan vatandaşlar için su tankeri bile göndermemesine tepkiliydiler.

SOSYAL MEDYADA BELEDİYE VE GÖKHAN'A ÖFKE..

Peşpeşe meydana gelen su kesintileri; belediyenin ise her seferinde aynı cümleler ile yayınladığı açıklamalar susuz kalan vatandaşların daha da öfkelenmesine sebep oldu. Bayramı susuz geçiren, belediyenin kendilerine su tankeri bile göndermemesine öfkelenen vatandaşların hedefinde ise Belediye başkanı Ülgür Gökhan vardı.

 

Bazı vatandaşlar Çanakkale Belediyesinin su kesintisi nedeniyle yayınladığı açıklamaların altına; “Ayni noktada 2 gün arayla 3 ayrı arıza! Bu liyakatsizliktir. Yöneticilerinizin halkın sorunlarına daha hassasiyetle yaklaşmasını temenni ederim. Aksi halde işiniz zor...” ifadelerini paylaşırken bir başka vatandaşın ise; “Ülgür Gökhan umurumda bile değil o Avrupa'da gününü gün ediyor yazıklar olsun Ülgür beye” şeklinde paylaşım yaptığı görüldü.
Bu haber 2639 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI