thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Sosyal Konutlar Halkı Kaderine Terk Edildi

Tarih: 16-11-2020 06:03:20 Güncelleme: 16-11-2020 06:41:20 + -


AK Parti’nin yerel seçimler öncesi söyledikleri başka seçimden sonra söyledikleri başka.


Sosyal Konutlar Halkı Kaderine Terk Edildi

HALK SİYASİLERİ GÖREVE ÇAĞIRIYOR
Çanakkale’nin deprem riskti en çok olan Sosyal Konutlarda, sorun çözümsüzlüğe doğru gidiyor. 980 konutun yenilenmesi gereken bölgede için Yerel Yönetim ile Merkezi yönetim birbirine girdi. Siyasi mecrada konuşulmaktan öteye geçemeyen sorunun çözümü için olmaz ise olmaz olan siyasi barış imkansız gibi gözüküyor. Taraflar geçtiğimiz hafta açıklama üstüne açıklama yaptı. Çözüm için somut adım atılmadı. Oysa yerel seçimler öncesi verilen sözler oldukça umut vericiydi. Fakat AK Parti’nin yerel seçimler öncesi söyledikleri başka seçimden sonra söyledikleri başka çıktı. Belediyenin ise devlet desteği olmadan bu bütçe ile bu sorunu çözmesi zor.

 

BAKAN HER TÜRLE DESTEĞİ VERECEĞİNİ AÇIKLAMIŞTI. VERMEDİ!
17 Mart 2019 tarihinde Çanakkale’ye gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Çataltepeliler Lokalinde “Bu alana baktığımızda gördük, inceledik, yeriniz kıymetli zaten. Dolayısıyla sizin o 5 katlarınız 7- 8 kata çıkarıldığı zaman, altında iş yerleri yapıldığı zaman başka bir şeye ihtiyaç yok. Biz de inşallah burayı 1 Nisan itibarıyla rezerv alan, riskli alan ilan ederiz. Size kira, taşınma ve finans ile ilgili her türlü desteği veririz ve bu dönüşümü inşallah Ayhan Başkanımız ile birlikte yaparız. Biz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak bu alana her türlü destek vereceğimizi, Ayhan Başkanımızı destekleyeceğimizi buradan ifade ediyorum” demişti.

 

TURAN “RİSKLİ ALAN İLAN EDİLDİ” DEMİŞTİ. DOĞRU ÇIKMADI!
1 Şubat 2020 günü; AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının sosyal konutları ‘riskli alan’ ilan ettiğini açıkladı. “Çanakkale'de depreme dayanıksız 980 konut için düğmeye basıldı” şeklindeki açıklama tüm yerel ve ulusal gazetelere yansıdı. Turan “Burasının depreme karşı dayanıksız olduğunu düşünüyoruz. Bununla ilgili de belediye, Çevre Müdürlüğü, diğer kurumlar çalıştılar ve burasının kentsel dönüşüme girmesini istiyoruz. Biz de omuz verdik, son aldığım bilgiye göre Çevre Müdürlüğümüzün de çalışmasıyla beraber bakanlık ayağı diye ifade edeceğimiz bölüm bitti ve sosyal konutların olduğu alanı riskli alan ilan etti” ifadelerini kullanmıştı.

 HABER VİDEOSU

Bu haber 4817 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI