thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Siyasi Mobbing..!

Tarih: 30-09-2019 06:49:14 Güncelleme: 30-09-2019 07:18:14 + -


Baskı... Ötekileştirme... Yalnızlaştırma... Ak Partide İl Başkanlığı sürecinden düne kadar Yeşim Karadağ'ın peşini bırakmadı.


Siyasi Mobbing..!

AK Parti İl Başkanı görevinde iken Yeşim Karadağ'ın başına gelmeyen kalmadı, Reis'e ve davaya ihanetle suçlandı, baskı yapıldı, parti içerisinde yalnızlaştırıldı, istifa etmesi için yandaş basınla mobbing bile yapıldı. Karadağ'ın İl Başkanlığından ayrılması için her şeyi yapanlar, bugün partiden istifa eden Yeşim Kadarağ için demedik laf bırakmadılar!

 

AK Parti'de uzun yıllardır aktif birçok görevde yer alan, Milletvekilliği adaylığı, belediye başkan aday adaylığı, İl başkanı ve merkez ilçe başkanı görevleri boyunca verilen hiçbir sorumluluktan kaçınmayarak önce atanan sonrada gerçekleşen kongre ile Türkiye'nin bir dönem tek Kadın İl Başkanı olma sıfatını da taşıyan Yeşim Karadağ'ın AK Parti serüveni Parti üyeliğinden istifa etmesiyle son buldu.  

 

BÜLENT TURAN'A YAKIN İSİMLERİ GÖREVDEN ALDI.. BAŞINA GELMEYEN KALMADI!

15 yıl boyunca AK Parti için elini taşın altına koymaktan çekinmeden hizmet eden Yeşim Karadağ, Erdener Can'ın istifası ile kaos ortamı yaşanan partiye İl Başkanı olarak atandı. Atamadan sonra uzun bir süre AK Parti teşkilatlarında işler yolunda gidiyordu. İl başkanı Karadağ teşkilatın içerisinden gelen bir isim olarak il ve ilçe teşkilatlarının tamamına dokunan bir profil çiziyordu Ta ki 15 Kasım 2017 tarihine kadar… Kongreye bir ay gibi kısa bir süre kala Yeşim Karadağ, Bülent Turan'a yakın isimleri yürütme kurulundaki görevlerinden almasıyla İl Başkanlığından istifaya giden süreç de başlamış oldu!

 

AK Parti Grup Başkanvekili kendisine yakın 5 ismi görevden alan Yeşim Karadağ için düğmeye bastı. AK Parti medyası olarak bilinen basın organlarıda peşi sıra Yeşim Karadağ'ı itibarsızlaştırmak için harekete geçtiler. Her gün yeni bir kara propaganda ile haberler yapılmaya başlandı ve hedefte il yönetimi değil sadece il başkanı Karadağ vardı.

 

MAZBATASINI ALDIĞI GÜN İSTİFALARLA SARSILDI!

Dönemin başbakanı  Binali Yıldırım’ında katıldığı İl Kongresine tek aday olarak giren Yeşim Karadağ İl Başkanlığına seçildi. 29 Ocak 2018 günü mazbatasını alan Karadağ'ın sevinci ise kısa sürdü. İl Yönetim listesini onaylamayan Bülent Turan'ın karşı çıktığı 5 kişi, Karadağ'ın mazbatası almasından sadece birkaç saat sonra istifa etmek zorunda kaldılar!

 

Bülent Turan’ın ofisi adeta il başkanlığı gibi, Danışman Yavuzhan Ahıskalı ve birkaç Turan Medyası üyesi de İl Başkanı ve yönetimi gibi çalışarak; Karadağ ve yönetimini sembolik, kağıt üzerinde isimlerden oluşmuş gibi davranmaya başladılar. Alınan kararların tamamı bu ofiste alınıyordu, işe alımlar,referansların tamamı oradan yönetiliyordu.

TURAN'DAN "İSTİFALARI ÇÖZÜN BANA ÖYLE GELİN" SÖYLEMİ!

Turan'ın veto ettiği isimlerin istifası ile sarsılan Karadağ ile Turan'ın arasını yapmak isteyen İl Yönetim Kurulu üyesi Çetin Durgut, yönetim olarak Bülent Turan'ı mecliste ziyaret etmek istediklerini iletince Turan'dan "Bana gelmeden önce temizliğinizi yapın. İstifaları çözün sonra gelin” dediği iddiaları yeni yönetim kurulunu da partiyi de sarsmıştı. Bülent Turan yeni yönetime ve il başkanına hayırlı olsun ziyaretinde bulunmadı. İddialar arasında Yeşim Karadağ'ın Bülent Turan'ın danışmanı Yavuzhan Ahıskalı'nın bürokrasi ve parti siyaseti üzerindeki etkisini kırmaya çalışması da Karadağ operasyonunun bir başka gerekçesiydi.

 

TURAN'IN GENÇLİK KOLLARI BAŞKAN ADAYINA SOĞUK DUŞ!

2018 Şubat ayında Bülent Turan ve Yeşim Karadağ arasında bu seferde Gençlik Kolları Başkanlığı seçimleri tartışması yaşandı. Turan İl Gençlik Kolları başkanlığına Burak Balık'ı atatırken; Yeşim Karadağ yaptığı manevra ile Burak Balık'ın il gençlik kolları başkanlığını sadece 4 saat yapmasıyla sonuçlandırdı. İlerleyen günlerde Turan'ın dediği oldu ve Burak Balık vekaleten Gençlik Kolları İl Başkanı olarak atandı.

 

ÇANAKKALELİ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI İSTEMİŞTİ..

Orçun Oktay'dan sonra AK Parti Gençlik Kolları bir daha iflah olmadı! Sorun haline gelen Gençlik kollarında Karadağ, başkanlık yapacak kişinin Çanakkaleli, Çanakkale'yi iyi bilen ve hakim bir genç olmasından yanaydı. Yeşim Karadağ'ın ısrarına rağmen Turan’ın kendisine yakın olan adayı desteklemesi ve şu an gençlik kollarının en fazla eleştiri alan organ olması Karadağ'ın tercihinin ne kadar doğru, Bülent Turan ve ekibinin ne kadar kötü bir seçim olduğunun da göstergesi oldu. Şu an partinin hedefindeki isim gençlik kolları ve kadın kolları il başkanları.

 

ÜLGÜR GÖKHAN İLE EL SIKIŞTI "REİS'E İHANET" BAŞLIKLI HABERLER ÇIKTI!

Siyaseten belki de CHP'li Ülgür Gökhan'a en ciddi eleştirileri yönelten Yeşim Karadağ'ı en sarsan en büyük gelişme ise; Gökhan ile el sıkışırken çekildiği fotoğraf oldu. Özel bir kanala konuk olarak katılan Karadağ program çıkışında Ülgür Gökhan ile karşılaştı. İki siyasetçiyi yan yana yakalayan bir gazetecinin ısrarı üzerine Karadağ ve Gökhan el sıkışarak resim çektirdiler.

Gökhan ile Karadağ'ın el sıkışması ise Bülent Turan medyasına Karadağ'ı tasfiye etmek için bulunmaz fırsat verdi. Ertesi gün Turan Medyası tüm gazete ve internet sitelerinde "Reis'e ihanet" başlıklarıyla çıktı. Basın açıklaması düzenleyerek eleştirilere yanıt veren Karadağ’ı hedef alan Turan Medyasından sadece FETÖ'nün kalemşorluğunu yapan Firuze isimli mahlaslı yazılar yazan Kerem İriç oldu. Bir partili gibi Karadağ'ı hedef alan İriç sorularında Turan Medyasının attığı başlıkları kullanması dikkat çekti. Karadağ bunun üzerine "Sorularınızı art niyetli buluyorum" ifadelerini kullanmak zorunda kaldı!

 

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE İSTİFA ETTİ!

Turan Medyasının baskıları, Bülent Turan'ı karşısına almak istemeyen parti yöneticilerinin yalnız bıraktığı AK Partide sadece tek başına kalan Yeşim Karadağ istifasını da simgesel olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde yapmak zorunda kaldı.

 

KONGREDE ÇELENGİNE BİLE TAHAMMÜL EDEMEDİLER

İl Başkanlığından istifa eden Yeşim Karadağ'ın itibarıyla oynayanlar sadece Turan Medyası değil, Turan'a şirin gözükmek isteyenlerde oldu. İl Gençlik Kolları kongresine şehir dışında olduğu için katılamayan ve çelenk gönderen Yeşim Karadağ'ın çelengi kongrenin yapıldığı salonda önce kenara itildi, sonra yeri değiştirildi, sonra da başka çelenkler ile ismi görünmemesi için örtüldü!

YEREL SEÇİMLERDE AFİŞLERİNE SALDIRILDI

Yerel seçimler için AK Parti'den aday adayı olan birçok ismin afişleri Çanakkale'nin cadde ve sokaklarına asıldı. Hiçbir AK Parti aday adayının seçim afişlerine zarar verilmezken; nasıl olduysa bir tek Yeşim Karadağ'ın afişlerine saldırı gerçekleştirildi. Karadağ'ın afişlerinin kimisi yırtılırken kimisine de boyalı saldırı düzenlendi.

 

BÜLENT TURAN'NIN KARADAĞ'I ERDOĞAN'A ŞİKAYET ETTİ..

İl Başkanlığı süresince dik durarak Bülent Turan ve danışmanı Yavuzhan Ahıskalı'ya direnen Yeşim Karadağ'ın başına neler gelmedi ki.. Yukarda özetlediklerimizin yanı sıra; Neredeyse her MYK toplantısında Bülent Turan'ın Recep Tayyip Erdoğan'a Yeşim Karadağ'ı şikayet ettiği, Erdoğan'ın tercih yapmak zorunda bırakıldığı da parti içerisinde konuşulan ayrı bir konu olarak hafızalarda yer aldı.

 

GİDER - TURAN GÜÇ SAVAŞLARINDA TARAFSIZ KALDI

Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a şikayet edilmesi, AK Parti politikalarına aykırı yanlış kararlara şerh koyması ile Bülent Turan'ın hışmını çeken Karadağ bir de tarafsız kaldığı için tepki çekiyordu. AK Parti içerisinde bugün en çekinilen bir dediğini ikiletmeyen isim olan Bülent Turan'ın Ayhan Gider ile de aralarında güç savaşı yaşandığı biliniyordu. Taraflar bunu hiç dillendirmese de Yeşim Karadağ, vekiller arasında yaşanan anlaşmazlıkları ve uyuşmazlıkları kamuoyuna yansıtmadan, iki isim arasında tarafsız olarak il başkanlığı görevini ifa etmeye çalışması bile Turan'ın tepkisini çekmesine yetmişti.

 

SOSYAL MEDYA VERİLERİ BİLE RAHATSIZ ETTİ

Yeşim Karadağ’ın il başkanlığı yaptığı dönemde faal bir il başkanı olması , her Ankara ziyaretinde Trakya il başkanları ile birlikte yatırımlar hususunda bir dizi bürokratik ziyaretler gerçekleştirmesi ve sosyal medya hesaplarında en çok takipçi sayısı olan il başkanı olması bile mevzubahis yapılarak çok ön plana çıkmaması istendi. Bunlar bile bazı çevrelerce boynuzun kulağı geçmemesi şeklinde yorumlandı.

 

ANKETTE BİRİNCİ ÇIKTI, ANKETİ YENİLETTİLER..

İstifa ederek görevinden ayrılmasına rağmen Yeşim Karadağ yaptığı ziyaret ve çalışmalarla bile Turan ile arasını yumuşatmadı. Belediye Başkan Adaylığı anketlerinde ve genel merkezde yapılan yoklamalarda birinci çıkan Yeşim Karadağ, Genel merkezce çağrılıp hayırlı olsun ‘’Çanakkale Belediye Başkan Adayımız sensin’’denmesine rağmen daha sonra tekrar aranıp özür dilenerek bir anket daha yapılacağı söylenerek adaylığının Turan şerhi ile engellendiği konuşuldu.

 

Belediye başkan adayı olarak Ayhan Gider’in belirlenmesinin ardından "Belediye meclisinde girmek zorundasın, Genel başkanın talimatı var. Birinci sıraya yazdık seni" denilen Yeşim Karadağ,  son gece listelerde yapılan değişikliklerle meclis adayı bile yapılmadı.  
Bu haber 8882 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI