thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:


Merkez Spor Salonuna 5 Yıldır Çivi Çakılmadı!
Tarih: 29-07-2022 14:34:19 Güncelleme: 29-07-2022 14:36:19 + -


Çanakkale’nin Barbaros mahallesinde 5 yıl önce temeli coşkuyla atılan ve 40 milyon TL’ye ihale edilen Çanakkale Merkez Spor Salonuna bugüne kadar tek bir çivi dahi çakılmadı. Temel çürümeye terk edilirken; spor salonunun bitirilememesinin sorumluluğunu ise kimse üstlenmedi. Spor Salonunun akıbeti ile ilgili CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek konuyu TBMM gündemine getirerek soru önergesi verdi.


Merkez Spor Salonuna 5 Yıldır Çivi Çakılmadı!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, yaklaşık 5 yıl önce temeli atılan ancak o günden bugüne bir tek çivi bile çakılmadan adeta çürümeye terk edilen Çanakkale Merkez Spor Salonu’nu TBMM gündemine taşıdı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle soru önergesi veren Muharrem Erkek; spor tesisinin ne zaman tamamlanacağını sordu.

 

40 MİLYON LİRAYA İHALE EDİLMİŞTİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek verdiği soru önergesinde; “Çanakkale ilimizin Barbaros Mahallesi sınırları içinde yer alan, 2018 yılında yapımına başlanan 40 milyon TL maliyeti olduğu belirtilen “Çanakkale Merkez Spor Salonu” isimli bakanlık projesinin 650 takvim gününde tamamlanarak 2020 yılında hizmete açılacağı yetkili kurumlarca açıklanmış, yapılan son incelemelerde bırakın salonun bitirilmesini inşaat alanının atıl vaziyette olduğu görülmüştür” ifadelerine yer verdi.

5 YILDIR TAMAMLANMAMASININ SEBEBİ NEDİR?

Muharrem Erkek verdiği soru önergesinden Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan; “Çanakkale Merkez Spor Salonu projesi, vaat edilenin aksine yaklaşık 5 yıldır tamamlanmamasının sebebi nedir? 40 milyon TL maliyetli Çanakkale Merkez Spor Salonu projesi ne zaman tamamlanacaktır? Çanakkale Merkez Spor Salonu projesinde bu zamana kadar yüklenici firmaya ne kadar ödeme yapılmıştır? Çanakkale Merkez Spor Salonu projesinin gecikmesinden dolayı firma ve ilgili bürokratlar hakkında gerekli soruşturmalar yapılmış mıdır” sorularını yöneltti.
Bu haber 2798 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI