thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:


"Eceabat-Gelibolu Tünelleri 5 Yıldır Bitirilemedi.."
Tarih: 15-09-2022 09:15:41 Güncelleme: 15-09-2022 09:20:41 + -


Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Vahap Özsüer beraberinde Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı 25 ve 26. Dönem İstanbul Milletvekili Mehmet Ali Pulcu ve Genel Merkez Heyeti ile birlikte yapımı yılan hikayesine dönen Eceabat-Gelibolu arasındaki tünellerde incelemelerde bulundu.Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Vahap Özsüer beraberinde Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı 25 ve 26. Dönem İstanbul Milletvekili Mehmet Ali Pulcu ve Genel Merkez Heyeti ile birlikte yapımı yılan hikayesine dönen Eceabat-Gelibolu arasındaki tünellerde incelemelerde bulundu.

 

Yapımına 2017 yılında başlanan ve neredeyse her yıl bu sene sonunda hizmete girecek diye müjde verilen tünellerin önünde açıklama yapan İl Başkanı Özsüer şu ifadelere yer verdi; “Yaklaşık 5 yıl önce yapımına başlanan ve yüklenici şirket ile ilgili ekonomik sorunlar yaşandığını bildiğimiz tüneller maalesef hala hizmete girmedi. İktidarın Assos ve Küçükkuyu tünellerinden önce başlanan bu tünellere de aynı önemi vermesi gerekiyor. Yakın zamanda Ağustos sonunda hizmete girecek diye müjde verdikleri ve ‘’ışık göründü, ışığın görünmesine 1 kaya parçası kaldı’ gibi törenler yapılan Assos ve Küçükkuyu tünelleri bile henüz hizmete girmedi. Maalesef bölgede hala can kayıpları olan kazalar yaşanmakta ve bu bizi ziyadesi ile üzmektedir.”

“AYVACIK-KÜÇÜKKUYU TÜNELLERİ BİLE HİZMETE GİRMEDİ”

Ağustos ayında kullanıma açılacağı ancak halen kullanıma açılmayan Ayacık ve Küçükkuyu arasına yapılan tünellerin de henüz hizmete açılmadığına dikkat çeken Özsüer; “Bilinmelidir ki Eceabat –Gelibolu arasında ki tünellerde aynı öneme haiz tünellerdir. Nedense iktidar mensupları daha bu tünellerde ‘Işık göründü, ışığın görünmesine 1 kaya parçası kaldı’ tarzında törenleri düzenlememişlerdir. Bu da gösteriyor ki daha bu tünellerin bitimine en az 1 yıl gibi bir süre vardır. Köprüyü kullanmayı tercih etmeyen veya bütçesi yetmeyen Çanakkaleli hemşerilerimiz ve bu yolu kullanmak zorunda olan Eceabatlı hemşerilerimiz hala sıklıkla bu güzergâhı da kullanmaktadırlar. Sayın Grup Başkanvekili Bülent Turan ve Milletvekili Jülide İskenderoğlu’na tünellerin önünden sesleniyoruz. Yatırımların gelmesi hususundaki çabanızı görüp takdir ediyoruz, fakat tamamlanması konusunda da aynı hassasiyeti sizlerden bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
Bu haber 3702 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI