thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Senegal’de Big-A Fabrikası Açıldı

Tarih: 13-09-2023 07:12:50 Güncelleme: 13-09-2023 07:13:50 + -


Doğtaş, Kelebek, Lova Yatak, Ruum Store ve Biga Home gibi markaların sahibi Doğanlar Mobilya Grubu’nun Senegal’deki mobilya fabrikası, Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall'in katılımıyla açıldı.


Senegal’de Big-A Fabrikası Açıldı

Doğtaş, Kelebek, Lova Yatak, Ruum Store ve Biga Home gibi markaların sahibi Doğanlar Mobilya Grubu’nun Senegal’de bir ilki daha gerçekleştirdi. Senegal’in başkenti Dakar’da bulunan 50 bin metrekare üzerine arazi üzerine kurulu D'Afric – Big-A Senegal mobilya fabrikasının açılışını gerçekleşetirdi. Big-A fabrikasının açılışı ise Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall'in katılımı ile gerçekleştirildi. Açılışta Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall’e Doğanlar Yatırım Holding üyesi ve Doğtaş Kelebek Mobilya CEO’su İsmail Doğan Eşlik etti.

HEDEF: TÜM AFRİKA VE ABD DAHİL DENİZ AŞIRI ÜLKELERE İHRACAT

Doğanlar Holding’den açılış ile ilgili olarak yapılan açıklamada; “Şirketimizin Senegal'de Biga Home markasıyla yatak, baza, başlık, döşemeli ürünleri üretmesi ve Senegal pazarına ilave olarak 15 Ecowas (Bati Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu) ülkesi ve Moritanya öncelikli olmak üzere tüm Afrika pazarına ve ABD dâhil deniz aşırı ülkelere ihracat yapılması hedeflenmektedir” denildi.

D'AFRİC SENEGAL FURNİTURE HİSSELERİ HOLDİNGE DEVREDİLECEK

Öte yandan Doğanlar Holding Yönetim Kurulu tarafından KAP’a yapılan açıklamada, şirketin 11.05.2023 tarihli Yönetim Kurulu Kararına istinaden yurt dışındaki mobilya sektöründeki büyüme hedefleri doğrultusunda; Senegal kanunlarına göre kurulmuş, D'Afric Senegal Furniture S.A ("D'Afric Senegal") ünvanlı şirketin sermayesini temsil eden payların %100'ünün Doğanlar Yatırım Holding Anonim Şirketi'nden devralınmasına ilişkin işlemlere başlanmasına ve söz konusu pay devri izinlerine istinaden, en kısa sürede tamamlanarak ilgili mercilere bildirilmesine, tescil ve ilan edileceğine karar verildiği hatırlatılarak, “D'Afric Senegal'in Şirketimiz tarafından devir sürecinin mali ve hukuki süreçleri tamamlanmasını müteakip kamuoyuna bilgilendirme yapılacaktır” bilgisine yer verildi.HABER VİDEOSU

Bu haber 2120 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI