thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:"Sen Kimsin Ya?"

Tarih: 14-03-2019 06:12:36 Güncelleme: 14-03-2019 07:06:36 + -


Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu'ndan şok sözler; "Birileri diyor ki: 'Biz kimseye koltuk sözü vermedik.. Sen kimsin ya? Koltuğu verecek olan halktır."EZİNE AK PARTİDE GERİLİM TIRMANIYOR

Ak Parti Ezine'de gerilim giderek yükseliyor. Halen Belediye Başkanlığı görevini yürüten Haluk Babaoğlu yerine İlçe Başkanı Güray Yüksel'i aday göstermesinin ardından parti içi huzursuzluk baş göstermişti. Ak Partide tüm çevreler bu kararın ardından Bülent Turan'ın olduğuna kesin gözüyle bakılıyor. Bu kararın ardından Halen görevi sürdüren Haluk Babaoğlu resmen tavır aldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Gurup Başkan Vekili Bülent Turan'ın katıldığı Ezine OSB açılışına gitmeyerek protesto eden Haluk Babaoğlu partinin seçim çalışmalarının da tamamına katılmadı. Diğer bir olumsuzluk ise Ak Partiden aday adaylığını açıklayan Ali Altan'ın istifa ederek bağımsız aday olması da alınan karara karşı bir protesto olarak nitelendirilmişti.

 

"SEN KİMSİN YA?"

Seçim günü yaklaşırken gerilimin her geçen gün arttığı Ezine'de geçtiğimiz günlerde Düğün Salonu açılışında konuşan  Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu'nun konuşmasında kullandığı sözler  büyük yankı buldu. Konuşmasında  " Birileri diyor ki ; Biz kimseye koltuk sözü vermedik'. Sen kimsin ya? Koltuğu verecek olan halktır" sözleri ile Haluk Babaoğlu'nun Bülent Turan'ı hedef aldığı ileri sürülüyor. Haluk Babaoğlu sözlerinin tamamı ise şöyleydi ;  "Birileri diyor ki ' Biz kimseye koltuk sözü vermedik'. Sen kimsin ya? Koltuğu verecek olan halktır. İsterse koltuğu vermek istediğine verir; seni de devirir. Paramparça eder. Herkes haddini bilsin. Bu milletin üzerinde hiçbir güç yok. Cumhurbaşkanımız ısrarla söylüyor 'Milletimin üzerinde hiçbir güç tanımam' diyor, bende aynı şeyi söylüyorum. Var mı başka güç? Birileri kalkmış koltuk dağıtacakmış. Yarın o koltuğu, kendi koltuğunu bulamazsın. Kusura bakma kimsenin Cumhurbaşkanımıza da partimize de ihanet etmek hakkı yoktur"

 

Ak Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan aday adaylıklarının ortaya çıkmaya başladığı süreçte  İl Başkanlığı tarafından yapılan Danışma Kurulu toplantısında "Benim, senin adayın yok..AK Parti şahısların partisi değildir, AK Parti dava partisidir… Hiç kimseye adaylık sözü vermedik" demişti. Bu sözler ile aday gösterilmeyen yada gösterilmeyecek olan isimleri hedef aldığı ileri sürülmüştü.

 

 

"EZİNE OSB HALUK BABAOĞLU GERÇEĞİDİR"

AK Partili Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, M.İbrahim Düğün Salonu açılış töreninde yaptığı konuşmada; "Ezine OSB'nin burada kurulmasının tek sebebi Ezine'yi bizim kazanmamız ve Haluk Babaoğlu gerçeğidir. Çünkü Haluk Babaoğlu güvenilir, patenti olan birisidir, bunu da herkes bilir. Diyorlar ki; şu kadar işçi, bu kadar işçi çalıştırılacak. Çalışacaklar tabi ki sana ne? Bu ayın 26'nda yaklaşık maliyeti 37 Milyon TL olan alt yapı ihalesi yapılacak. Saat 10.00'da bakanlıkta yapılacak. Alt yapısı bittikten sonra özel sektör gelerek yerleri satın alacak ve kenti fabrikalarını kuracaklar. Elbette ki özel sektör burada çalıştırmak için işçi alacak. Yani çalıştıracağı işçileri özel sektör kendisi alacak. Kimsenin alacağı filan yok.  Bir de şunu söylemek isterim; koltuklar kimsenin babasının malı değildir. Bugün varız, yarın yokuz. Bir dönem yaptık, ben vicdanen çok rahatım. Çok iyi işler yaptığımı düşünüyorum. Bu dünya bu memleket Kanuni Sultan Süleyman'a kalmamış. Bir dönem, iki dönem yapar gidersin. Kıyamet alameti filan değildir. Bu tür koltuklara kendilerini bağlayanlar için handikap olur. Bizler için değil.HABER VİDEOSU

Bu haber 16127 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI