marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...
Bizi izleyin:Semizoğlu’ndan Öğrencilere Anlamlı Destek!

Tarih: 16-09-2022 08:40:36 Güncelleme: 16-09-2022 08:46:36 + -


Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası(ÇTSO) Yönetim kurulu başkanı Selçuk Semizoğlu, 4,5 yıllık başkanlığı dönemi süresince her ay adına tahakkuk eden huzur hakkını öğrencilere bağışladı. Toplamda 330 bin lirayı bulan huzur hakkının tek bir kuruşuna el sürmeyen ve dar gelirli öğrencilere burs olarak verilmesini sağlayan Semizoğlu; ortak komite toplantısında görev yaptığı sürecin değerlendirmesinde bulundu.


 Semizoğlu’ndan Öğrencilere Anlamlı Destek!

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası 2022 yılının 2. Ortak Komite Toplantısı ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde yapıldı. ÇTSO Yönetim Kurulu başkanı Selçuk Semizoğlu ortak komite toplantısında 4,5 yıllık dönemini değerlendirdi. Birlikte görev yaptığı tüm arkadaşlarına teşekkür eden Semizoğlu; 16 Ekim 2022 tarihinde başlayacak olan seçimlerde de aday olduğunu bir kez daha vurguladı.

 

“TECRÜBE VAR; İNŞALLAH AYNI EKİP DEVAM EDERİZ”

4,5 Yıllık görev süresince tüm komite temsilcileri ile uyumlu bir şekilde çalıştıklarını ve bu süreçte ciddi tecrübe edindiklerine vurgu yapan Semizoğlu; “2018-2022 çalışma dönemimizin son Ortak Komite toplantısında beraberiz. 4,5 senedir verdiğiniz emeklerden dolayı her birinizden helallik almak isterim. Bizde varsa bizim ki helal olsun. Buralara vaktinizi, nakdini harcayarak geliyorsunuz. Öncelikle bu gönüllülük esasına göre yapılan bir görev. Her şeyden önce Çanakkale diyoruz. İş olmadan aş olmuyor, aş olmadan hiçbir şey olmuyor. Ticaretin mümkün olduğu kadar önünü açmaya, yönlendirmeye fikir vermeye çalıştık hep birlikte. Onun için lütfen haklarınız helal ediniz. Biliyorsunuz 16 Ekim’de yeni arkadaşlarımızın seçileceği seçimlerimiz olacak. Orada da hepinizi tam kadro görmek istiyorum. Neticede tecrübe var, neticede istek var. İnşallah aynı ekip devam ederiz. Onu da belirtmek istiyorum” dedi.

“PANDEMİNİN ARKASINA SIĞINMAK FITRATIMDA YOK”

pandemi döneminde görevde olduklarını ve bu dönemin tüm zorluklarını birlikte yaşadıklarına dikakt çeken Semizoğlu; “4,5 yıllık görev süremizin yarısı pandemi ile geçti. Tabi biz icra organıyız. Pandeminin arkasına sığınmak benim fıtratımda da yok. Sığınmakta doğru değil pandemide. Pandemi boyunca da online toplantılarımızı yaptık. Bu dönemde Yönetim Kurulu Başkanı olarak kimsenin telefonunu açmamazlık yapmadım. Kimin ne işi varsa da koştuk elimizden geleni yaptık. Pandemi de geldi geçti. İnşallah Allah bizi bundan sonra böyle bir şey ile karşılaştırmaz diye düşünüyorum, dua ediyorum” dedi.

“ŞEFFAF, HESAP VEREBİLİRLİK VE TASARRUF İLKELERİNDEN TAVİZ VERMEDİK”

Yönetim olarak tüm üyelerin her zaman yanlarında olduklarını, ÇTSO çalışanlarının üye sorunları için özveri ile çalıştığına dikkat çeken Semizoğlu; “Odamızın şeffaflık, hesap verebilirlik ve azami tasarruf ilkelerimizden asla taviz vermeden hizmetimizi vermeye çalıştık, bu 4,5 senelik dönemde. Bülend Engin Bey’in istifasından sonra 6 aylık bir seçilmemiş başkanlık dönemim vardı. Şimdi de 4,5 yıl seçilmiş başkanlık dönemim var. Bu dönemde bütün oda personeline yaptıkları hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Çünkü hiçbirisi başımı öne eğdirmedi. Oda ile ilgili hiçbir haklı şikâyet almadım. Yani şikâyet oluyor ama haklı şikâyet almadım. 17.30’da mesaisi biten sekretaryamız, Ticaret Sicil Müdürümüz Şerife hanım akşam 19.00-20.00’lere kadar üyelerimizin işlerini bitirmeye çaba sarf ettiler. Huzurlarınızda onlara da teşekkür etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

330 BİN LİRALIK HUZUR HAKKINI ÖĞRENCİLERE BAĞIŞLADI

Çanakkale TSO başkanı olarak bazı oda bir kurumlarda da doğal üye olduğundan huzur hakları aldığını, bunlarında tek bir kuruşuna dokunmadan odanın şirket hesabına yatırılmasını sağladığını açıklayan Semizoğlu; “Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak Ezine Gıda OSB ve GESTAŞ A.Ş.’de doğal yönetim kurulu üyesiyim. Temsilen öyle oluyor. Her ikisinden de huzur hakkım var. Her ikisindeki huzur hakkım kesinlikle benim şahsi hesabıma girmeden direk Oda’nın Şirketinin burs hesabına yatmıştır. Toplamda 330 Bin TL civarındaydı. Bu sene biraz daha artar, onu da belirtmek istiyorum” dedi.

“8714 ÜYEMİZİN SORUNU BENİM SIRTIMDA, BEN BUNDAN MEMNUNUM”

ÇTSO’ya kayıtlı tüm üyelerin sorumluluğunu üstlenmekten büyük bir memnuniyet duyarak hizmet ettiğini ifade eden Semizoğlu; “Odamızın, Çanakkale ekonomisine hayat veren 8714 üyesi var. Bu 8714 üye yarının ne olacağını bilmeden her sabah besmele ile işyerini açıyor. Yanında 3 kişi çalıştıran var. 3 kişiden 6000 kişiye çalıştıran böyle bir makasla sigortasını, vergisini ödeyen iş yapabilirse, evine ekmek götürebilecek. İş yapamazsa evine ekmek götüremeyecek 8714 üyemiz var. 8714 üyenin sorunu benim sırtımda. Ben bundan memnunum. Yeri geldi bürokratlarımızı eleştirdik, belirli bir üslupta. Yeri geldi seçilenleri eleştirdik. Bakın ben şimdi seçim dönemindeyiz. Kimseden oy istemiyorum. Son bir ay kala kimseden oy isteme gibi bir fıtratım yok. Çünkü ben 4,5 senedir ben ve meclis üyesi komite üyesi arkadaşlarım çalıştık zaten. Son bir ayda adamdan veya insandan oy istemek samimiyetsizliktir. 4,5 senede yaptığımın karnesini bir sonraki dönemde aday isen alırsın. Seçilmişse yapabilmişsindir. Seçilmemişse yapamamışsınızdır. Bu kadar basit. Her doğru her yerde söylenmez lafına tamamen karşıyım. Laf doğru ise belli bir üslup ile her yerde söylenir” dedi.

 

“OY VEREN VERMEYEN TÜM ÜYELERİMİZİN HİZMETKÂRIYIM”

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu konuşmasının devamında; “Biz Odaya hizmet etmek için geldik. Yönetim Kurulumuz ve Meclisimiz hizmet anlayışı ile devam ettik. 4,5 senede Selçuk başkan ne yaptı diye sorarsan en büyük icraatım ben bu Oda’ya siyaset sokmadım. Bir tane siyasi parti geldi. Eski Oda binamızın yerini istedi. İl başkanlığı binası yapacaklarmış. Bir tane değil hangisi isterse istesin olmaz. Biz üyemizin hizmetinde olduk. Önümüzdeki dönem yine ben adayım. Hepinizin de aday olmasını istiyorum. Gönüllü bir şekilde ayrılacak arkadaşlarımız var. Saygı ile karşılıyoruz. Ama bize TOBB Başkanımız Rıfat Bey’in söylediği şu; “Biz kanun yapıcı değiliz biz cezalandırıcı da değiliz. Biz üyemizin avukatıyız.” Bizim üyemiz bürokrasi de sorun yaşıyorsa, herhangi bir kurumda haksızlık yaşıyorsa biz onun takipçisi olmalıyız. Biz de onu elimizden geldiğince yapmaya çalıştık. Bizden onun sorununu ona taşımayalım veya o kuruma bunu götürürsek ayıp olur düsturu hiçbirimizde olmadı. Ben seçilenin yağ çekilen değil hizmet etmesi gereken bir insan olması taraftarıyım. Bizim Türkiye’de işler biraz ters. Adam seçiliyor, insanlar ona yağ çekiyor. Ben seçilirsem sizin oyunuz ile seçiliyorum. Benim seçilmemde koltukta oturmamda sizin hakkınız var. Dolayısıyla benim size hizmet etmem gerekiyor. Ama bazı yerlerde iş tam tersine dönüyor. Bende öyle üslup yok. Bana oy veren veya vermeyen bu Odanın 8714 üyesinin hizmetkârıyım. Öyle olması gerekiyor. Yoksa niye çıkıyoruz koca koca adamlar bir ay işimizi gücümüzü bırakıp seçim için koşturuyoruz. Bu gönüllük esası. Benim Yönetimim, Meclisim ve Sekretaryam hakkında hiç kimse hiçbir şey konuşamaz” dedi.

“BÖLÜCÜ HİÇBİR HAREKET OLMAYACAK, LİSTE ÇIKMAYACAK”

16 Ekimde başlayacak olan oda seçim süreciyle ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Semizoğlu; “Her birinize tekrar teşekkür ediyorum. Her biriniz ile çalışmak çok güzeldi. Yine her biriniz ile çalışma isteğimi dile getirmek istiyorum. Mazereti olanlar olabilir. Ama adaylık sürecinde şunu net bir şekilde ifade edeceğim. Selçuk Semizoğlu ve grubunun hiçbir şekilde hiçbir grupta bölücü hiçbir hareketi olmayacaktır. Hiçbir grupta mevcut arkadaşlarımızın karşısına benim yanımda olacağını bileyim bilmeyeyim hiç önemli değil, hiçbir şekilde liste çıkmayacak. Çünkü sadece Çanakkale değil Türkiye’nin birbirini sevmeye, bütünleşmeye ve dedikodu değil fikir üretmeye ihtiyacı var. Bu anlayış ile her birinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Gerçekten sizinle çalışmak çok güzeldi. Biraz da duygusallaşıyor insan. Son Ortak Komite toplantımızın anısına hep birlikte pasta kesip, bir hatıra fotoğrafı çektirmek istiyorum. Hepinize teşekkür ediyorum. Ayrı ayrı haklarınızı helal edin” dedi.

 
Bu haber 1346 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI