thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:“Seçim Sonuçları, Koltukta Oturmamanız Gerektiğini Gösteriyor”

Tarih: 10-06-2023 06:40:50 Güncelleme: 10-06-2023 07:32:50 + -


CHP Merkez İlçe Başkanlığı’nda, seçim sonrası güncel konuları değerlendirdiği basın toplantısı düzenledi. Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erte toplantıda, AK Parti İl Başkanı Naim Makas’ın bavullu eleştirisine cevap verirken, “Çanakkale’deki seçim sonuçlarına bakılırsa o partide ve koltukta oturmamanız gerekiyor” dedi. Toplantıya katılan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise; ön seçim olması halinde tekrar aday olacağını açıkladı.


“Seçim Sonuçları, Koltukta Oturmamanız Gerektiğini Gösteriyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığı’nda seçim süreci ve sonrasının değerlendirildiği basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’da katıldı. CHP Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erte seçimleri ve sonrasını değerlendirirken, partilerine oy veren herkese teşekkür ederek, Çanakkale’de CHP’nin kazandığını AK Parti’nin kaybettiğini söyledi.

 

“SEÇİM SONUÇLARI O KOLTUKTA OTURMAMANIZ GEREKTİĞİNİ GÖSTERİYOR”

Erte, açıklamaların devamında, geçtiğimiz hafta AK Parti İl Başkanı Naim Makas’ın, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı bavullu eleştirilerine cevap verirken, “Sayın yönetici, o bavul Çanakkale’deki seçim sonuçlarına bakıp, o partide ve koltukta oturmamanız gerektiğini gösteriyor. Çanakkale’de cumhurbaşkanı adayınız yüzde 30’un altında kaldı. Çanakkale’de seçimi kaybettiniz” dedi.

 

CHP’de kongre sürecinin başlamasıyla ilgili de bilgi veren Erte şunları söyledi; “Merkez ve ilçelerde kongreler ile ilgili delege seçimleri yapılacak. İlçe seçimlerinde 30 Temmuz Pazar günü kongre delege seçimleri bitmiş olacak. 5 Ağustos Cumartesi günü de ilçe kongrelerinin başlangıç tarihi. İlçelerde yönetim kurulları seçimleri başlamış olacak. 10 Eylül Pazar günü de ilçe kongrelerinin bitiş tarihidir. 16 Eylül ile 15 Ekim tarihleri arasında il kongreleri yapılacak.”

 

“ÖN SEÇİM OLURSA TEKRAR ADAY OLURUM”

21 yıldır Çanakkale Belediye Başkanlığı yapan Ülgür Gökhan’da toplantıda yaptığı açıklamada, güzel bir seçim dönemi geçirdiklerini belirterek bundan sonra yerel seçimlere odaklanacaklarını söyledi. Ülgür Gökhan, gazetecilerin tekrar aday olup olmayacağı sorusuna cevap verirken, “Benim şartım, ön seçim olursa aday olacağımı hep belirtiyorum. Süreci değerlendireceğiz, ben tek başına hareket eden biri değilim. Bizim de bir grubumuz ekibimiz var. Ön seçim olması şartı ile zamanı geldiğinde kararımızı vereceğiz” dedi.
Bu haber 2137 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI