www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:Seçim Masrafları Esnafa Fatura Edilmiş!

Tarih: 18-08-2022 06:11:33 Güncelleme: 18-08-2022 07:10:33 + -


2019 seçimleri öncesinde CHP’li Birol Arslan’ın seçim kampanyasını yöneten Göksel Acaray, kendisinin hedef gösterilmesi üzerine kaleme aldığı köşe yazısında ilginç itiraflarda bulundu. seçimler öncesinde Arslan ile 125 bin TL’ye anlaştıklarını, parayı Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın ödememesi üzerine Kepez’de iş yapan firmalardan Birol Arslan’ın talimatı ile fatura kestiğini açıklayan Göksel Acaray’ın “Sen bir daha aday olamayacaksın Ülgür Abin gibi. Bunu bilmeni isterim” kehanetinde


Seçim Masrafları Esnafa Fatura Edilmiş!

2019 seçimleri öncesinde CHP’li Birol Arslan’ın seçim kampanyasını yöneten Göksel Acaray, kendisinin hedef gösterilmesi üzerine kaleme aldığı köşe yazısında ilginç itiraflarda bulundu. seçimler öncesinde Arslan ile 125 bin TL’ye anlaştıklarını, parayı Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın ödememesi üzerine Kepez’de iş yapan firmalardan Birol Arslan’ın talimatı ile fatura kestiğini açıklayan Göksel Acaray’ın “Sen bir daha aday olamayacaksın Ülgür Abin gibi. Bunu bilmeni isterim” kehanetinde bulunması da dikkat çekti.

 

HDP GENÇLİK MERKEZİ TURNUVASI KRİZİ!

HDP Gençlik Merkezi tarafından organize edilen Kemal Kurkut Futbol turnuvası, Kepez sporun işlettiği halı sahada düzenlenmesi sonrasında kulüp başkanı Ahmet Rasim Başak ve Altyapı Sorumlusu Onur Topsoy istifa etmişlerdi. Başak ve Topsoy istifalarında düzenlenen turnuvadan haberleri olmadığını açıklarken; kamuoyunda ise turnuvanın bizzat Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan tarafından izin verildiği iddiaları konuşuluyordu.

 

BİROL ARSLAN GAZETECİLERİ HEDEF ALDI

Birol Arslan düzenlenen turnuvaya izin verdiği iddialarını düzenlendiği basın toplantısı ile yalanlarken; toplantıda iddiaları gündeme getiren basın mensuplarını da hedef haline getirdi. Arslan yaptığı basın toplantısında iddiaları gündeme getiren basın mensupları için; “Biz bu kadar iyi niyetle mücadele ederken, zannediyorlar ki ‘Biz Belediye Başkanı Birol Arslan’a asılsız haber yaparsak’ 3-4 tane basın mensubu, kim olduklarını biliyorsunuz. Onların şecerelerini, savcılık kayıtlarını da biliyoruz. Onurdan bahsedip, nerelerden atıldıklarını biliyoruz. Ordundan atılmış, adli sicilleri dolu ve bunlar kendilerini gazeteci olarak adlandırarak Çanakkale kamuoyunu, bölücülük yaparak, insanları tahrik ettiler” ifadelerine yer verdi.

ESKİ DANIŞMAN ŞOK İTİRAFLARDA BULUNDU!

Birol Arslan’ın gazetecileri hedef alması üzerine 31 Mart 2019 yerel seçimler öncesinde basın danışmanı olarak anlaştığı, seçim kampanyasını yürütme işini verdiği İnternet Medya’nın sahibi Göksel Acaray’dan hiç ummadığı tepkiyle karşılaştı. İddiaları köşesinde kaleme alan Göksel Acaray kendisinin hedef gösterilmesi üzerine kaleme aldığı itirafları bir anda gündem oldu. Göksel Acaray, seçimler öncesinde kendisini hedef gösteren Birol Arslan’dan 125 bin TL üzerinden anlaştıklarını, bu parayı ise Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın vereceğini, Ülgür Gökhan’ın parayı ödememesi üzerine Kepez’de iş yapan bazı işletmelerden parayı tahsil ettiğini, karşılığında da fatura düzenlediğini açıkladı!

 

“BENİ BAŞKAN YAPIN DEMEDİNİZ Mİ?”

Göksel Acaray kaleme aldığı köşe yazısında 2019 yılı yerel seçimler öncesinde Birol Arslan’ın kendisi ile çalışmak istediğini şu sözlerle açıkladı; “22 senedir Çanakkale’deyim. Evet, 24 tane dava açıldı hakkımda, köşe yazılarımdan dolayı hepsi gerçek bilgili belgeli haberlerdi. Birol’cum sende dava açtın, ama biri hariç (2800 para cezası ödedim) hepsinden tek bir ceza almadan takipsizlik kararı aldım. Ben sözde gazeteciysem Birol’cum, CHP’nin referandumunda HAYIR tanıtım filmini, CHP Belediyesine Cumhuriyet filmini, Ülgür Beyle 2 defa canlı yayını, Ülgür Bey ve sizinle ayrı ayrı evlerinizde ailece Aktüel Dergisi röportajı personelimizle neden yaptınız? Birol’cum, adaylığın açıklandığı gün 2018 Kasım ayında ofisimize gelip onlarca basın var ama tek profesyonel ekibi olan, iş yapan, dik duruşu olan siz varsınız. Benim seçim kampanyamı siz yürütün beni başkan yapın demediniz mi?

 

“125 BİN TL’YE ANLAŞTIK. PARAYI ÜLGÜR ABİM VERECEK..”

Belediye başkan adaylığı kesinleştiğinde 125 bin TL karşılığında Birol Arslan’ın seçim kampanyasını yürütmek üzere anlaştıklarını da kaleme alan Göksel Acaray, pazarlık konusu olan 125 Bin TL’yi ise Ülgür Gökhan’ın ödeyeceğini açıkladı. Acaray; “125 Bin TL anlaştık ama Ülgür Abim parasını verecek diyerek üç ay bizi oyalamadın mı? Ülgür Abin ödeme yapmayınca devamında, daha başkan adayı iken bir kaç firmaya gıda, inşaat, toptancıya fatura kestirmedin mi? Bu firmalara parasını iade ettin mi” sorularını yöneltti.

“BAŞKAN ADAYIYKEN FİRMALARA FATURA KESTİRTMEDİN Mİ”

Anlaştıkları rakamı Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın ödememesi üzerine Kepez’de faaliyet yürüten bazı işletmelere Birol Arslan’ın talimatıyla fatura kesip tahsilat yaptığını ise şu sözlerle açıkladı; “Danışmanın korkudan, personelimin şirket hattından arıyordu. Firmaları, para isteme konularında. Toptancıdan nakit 20 bin alıp bana araç içinde teslim ederken Kepez meydanında ajan gibiydiniz. Basını basın yoluyla tehdit, hakaret ediyorsun da bizi neden toplantıya çağıramadın? Bak Birolcum herkese salla bana sallama. Atar gider yapma. Yazdıklarımı yalanlayabilirsin, inkar edebilirsin. Muhasebemizde bütün firmaların belgeleri, faturaları var. 31 Mart’ ta başkan seçildin. 27 gün sonra sadece hayırlı olsuna geldim. Senden beklentim oldu mu? Reklam istedim mi? Namusun, şerefin üzerine söyle, iftira atma.”

 

“BİR DAHA ADAY OLAMAYACAKSIN ÜLGÜR ABİN GİBİ.. BUNU BİLMENİ İSTERİM”

Kendisinin hedef gösterilmesini tepki gösteren Göksel Acaray, 3,5 yıllık başkanlık döneminde Birol Arslan’ın 28 taahhüdü olmasına rağmen sadece Halk Cafe ve bir Halk Bahçesi yapmak dışında bir şey yapmadığını belirtti. Acaray köşe yazısının devamında bir kehanette de bulunarak Ülgür Gökhan ve Birol Arslan’ın önümüzdeki seçimlerde aday gösterilmeyeceğini söyledi; “Tarafımız halk seçmen tarafı oldu. Biz her türlü Kepez’in sorunlarını yazdık yazmaya devam edeceğiz. 8 kişi ile önümüze geçtin olmadı. Tehdit hakaret ettirdin olmadı. Troller ile itibarsızlaştırdın olmadı. Bizler değil, sen değişeceksin Birol’cum. Alper Altınok’u eleştirmişsin. Alper sana altın tepside Kepez’i teslim etti. CHP’li olarak Alper’in düğününde AK Partililerle göbek atan tek kişi sen değil miydin? Arıtmayı Çevre Şehircilik Bakanlığı tamamladı levhası duruyor. Siz üç yılda çözemediniz. 28 tane seçimde taahhüt verdin seçmene bende o meclis üyeleri ile toplantıdaydım. Belediyecilik hizmetleri haricinde bir halk cafe, bir halk bahçesi yaptın başka ne yaptın? Sen bir daha aday olamayacaksın Ülgür Abin gibi. Bunu bilmeni isterim. Takdir Kepez halkının ve kamuoyunundur.”
Bu haber 5571 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI