marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:Saadetleri Kısa Sürdü!

Tarih: 16-08-2019 06:43:47 Güncelleme: 16-08-2019 07:09:47 + -


Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile AKP'li Bülent Turan arasında karşılıklı gerçekleşen ziyaretler sonrasında siyasette bir rahatlama dönemi yaşanmıştı. Ne zaman ki Kazdağları'nda ağaç katliamı ve siyanürlü Altın işletmeciliği için Su ve Vicdan Nöbeti başladı, iki siyasi arasında gerilim başladı. Turan'ın Çanakkale Belediyesini ve itfaiyesini Altın Madeni şirkete ruhsat ve izin vermekle suçlamasıyla başlayan gerilim daha da tırmandı. Bir gazeteciye değerlendirmelerde bulunan Turan, Gökha


Saadetleri Kısa Sürdü!

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile AKP'li Bülent Turan arasında karşılıklı gerçekleşen ziyaretler sonrasında siyasette bir rahatlama dönemi yaşanmıştı. Ne zaman ki Kazdağları'nda ağaç katliamı ve siyanürlü Altın işletmeciliği için Su ve Vicdan Nöbeti başladı, iki siyasi arasında gerilim başladı. Turan'ın Çanakkale Belediyesini ve itfaiyesini Altın Madeni şirkete ruhsat ve izin vermekle suçlamasıyla başlayan gerilim daha da tırmandı. Bir gazeteciye değerlendirmelerde bulunan Turan, Gökhan için " Yaşına, başına, bıyığına o lafları yakıştıramadım " ifadelerini kullandı!

 

AKP'li Bülent Turan belki de siyasi hayatının en zor günlerini geçiriyor. TBMM'de Kazdağları araştırma önergesi için yaptığı konuşmayla tepki çeken ve hemen ardından başlayan Su ve Vicdan Nöbeti eylemcilerine ikiyüzlülükle suçlaması, ardından da Çanakkale Belediyesi ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'a atfen yaptığı konuşmalar ve en sonunda da eski Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Cumhur Ersümer'i maden firmasına izin vermekle suçlaması tepkileri daha da arttırdı. Turan sosyal medyada yaptığı paylaşımların altına vatandaşlarca hakaret edilmesine de oldukça öfkelendiğini saklamadı. 

 

"BANA HAKARET EDENLERE MİSLİYLE SÖZLERİNİ İADE EDİYORUM!"

Yaptığı her çıkış ile Çanakkale kamuoyunda tepki çeken Bülent Turan ile Çanakkale'nin sevilen gazetecisi Tekin Uğurlu ile canlı yayında buluştu. Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Turan; kendisine sosyal medyada tepki gösteren ve hakaret edenleri marjinal grup üyesi olmakla suçladı. Turan; "Zaman zaman bazı marjinal gruplar bize kızıyor küfür ediyorlar. Çanakkale kenti, barış, huzur ve keyif kentidir. Siyasi tartışmalar polemikler olur ama böyle küfür ve hakaretler kimseye yakışmaz diye düşünüyorum. Eleştireler baş tacıdır; ama küfür hakaret çok rahatsız edici. O yüzden tüm o küfür eden, hakaret eden hemşerilerimiz diyeceğim; hepsine misliyle iade ediyorum. Ne demişlerse iki kat iade ediyorum" dedi.

 

"MADEM BU KADAR HASSASTIN ANKARA'DA NEDEN MADENİ ENGELLE DEMEDİN?"

4 Temmuz 2019 tarihinde Ankara'da TBMM'de AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan'ı Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ziyaret etmişti. Söz konusu ziyareti hatırlatan Bülent Turan; Madencilik konusunun o konuda hiç gündeme gelmediğine dikkat çekerek Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'a yüklendi. Turan; "Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Ankara'ya gelerek randevu aldı bizden, görüştük. Kendisinin 9 tane maddesi vardı destek istediği. Madem bu kadar önem veriyordun bu meseleye de; madencilik konusunu hiç gündeme orada getirmedin? Tek cümle olsun madeni durdurun, bakanlıktan engelleyin neden demedin? Her söylediğine destek olduk; kredi, DSİ gibi çok konuları masaya yatırdık" dedi.

 

"YAŞINA, BAŞINA , BIYIĞINA O LAFLARI YAKIŞTIRAMADIM!"

Bülent Turan konuşmasının devamında Ülgür Gökhan'a atfen şunları söyledi; "Madem bu kadar hassastın da Ey Sayın Başkan, bize hakaretler etmiş, tecavüzcü demiş, iğrenç laflar söylemiş. Yakıştıramadım. Yaşına, başına, bıyığına o lafları yakıştıramadım. Eleştiri yapabilirsiniz ama hakaret nedir? Küfür nedir Allah aşkına? Biz Ankara'da 1,5-2 saat kadar görüştük bu konuların hiç birini gündeme getirmedi. Bir süre sonra kendisine iade-i ziyarette bulundum. Bana gelmişse, ben de giderim başkanımıza. Gittim görüştük. Basın konuyu gündeme getirdi, basın varken maden meselesini konuştuk. Basın gittikten sonra, bazı belgelerim var bunu anlatmak istedim kendisine. Özel olarak konuşmak istedim Sayın Başkan maden dedim 'ya bırak, bırak şimdi' dedi. Konuşmadık, bırak dedi bana. Esra hanım var Grup başkan vekilimiz, ilçe başkanımız Yıldıray bey şahit bunlara. Şimdi bu yanlış değil mi" tepkisini gösterdi.

 

"CHP'LİLERİ AÇIKLAYACAĞIM DİYİNCE NEDEN PARTİLİLERİNİZ KÜFÜR EDİYOR?"

Gelibolu'da yaptığı konuşmada 'Maden ruhsatı kovalayan CHP'liler var, tek tek açıklarım' ifadelerini atıf yapan Bülent Turan; "Ben bunu söyleyeceğim deyince; neden sizin partilileriniz küfür ediyorlar bize? Dernek başkanı CHP'li meclis üyesi geldi bana hızlandırın dedi. Bu ayıp değil; bir adam gelir işini takip eder, ben Alamos Gold'un avukatı filan değilim. Birçok madenci CHP yönetiminde isim vermeme gerek yok, hepiniz biliyorsunuz. Yol yapanı var, onu yapan bunu yapan. MHP'li, İYİ Partili arkadaşlarımızda var. Madencilerin avukatları bile var değişik partilerde. Belki de madencilerle iş tutan en az bizim camiamızdır. Tekrar diyorum; beni isim vermek zorunda bırakmayın. Avukatları kim bu madencilerin, bunlarla iş yapan kim bakın Allah aşkına. Şehir de ekmek yemek istiyoruz, maden çıksın istiyoruz. Bu maden çıkartılırken de AKP'li CHP'li bakılmaz, bakılamaz. İşçi kimse baş tacıdır. Ağaç kesilirken ses çıkartmayan, az ses çıkartan sonra eylem yapmak başka hesaptır diyorum" dedi.
Bu haber 7706 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI