marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:Rıdvan Uz Hangi Parti ve Siyasiyi Hedef Aldı?

Tarih: 06-12-2022 06:28:08 Güncelleme: 06-12-2022 07:15:08 + -


İYİ Parti 3.Olağan Kongresini yapan İYİ Parti’de mevcut 12 ilçe başkanları kongrelerini yaparak güven tazelediler. Merkez İlçe Başkanlığı kongresinde kürsüye çıkan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz’un yaptığı konuşma dikkat çekti. İsim vermeden İYİ Parti kongrelerine bir siyasi parti ve yöneticisinin müdahil olduğunu belirten Rıdvan Uz; “Çanakkale’de partimizi kurup bu zamana kadar emeği geçen arkadaşlarımız bizim partimizi birilerinin paydaşı yada yandaşı olsun diye kurmadık” sözleri


Rıdvan Uz Hangi Parti ve Siyasiyi Hedef Aldı?

Genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak isteyen yöneticilerin görevlerinden istifa ederek seçimlere hazırlıksız yakalanmak istemeyen İYİ Parti ülke genelinde kongre kararı aldı. 3 Ekimden bu yana kongrelerini hızlı bir şekilde gerçekleştiren İYİ Parti’de kongre süreci devam ediyor. Çanakkale’de İYİ Partili 12 ilçe başkanı da güven tazeleyerek yönetimlerini güçlendirerek kongreden başarıyla çıktılar. Dün gerçekleşen Merkez ilçe kongresinde de Necati Gapran tek aday olarak girdiği seçimlerde partililerin oyları ile yeniden Merkez İlçe Başkanı seçildi.

 

“BUGÜNLERE BÜYÜK MÜCADELELER VEREREK GELDİK”

Kongre de konuşma yapan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz’un konuşması ise partililer arasında gündem oldu. Uz yaptığı konuşmada; “Partimizin kuruluşundan bugüne kadar büyük emekler harcayan, mücadele eden kıymetli ilçe başkanlarım, belde başkanlarım ve yönetimleri olmak üzere hepsinden Allah razı olsun. Kolay bir iş yapmadılar. Partimizi kurduğumuzdan bugüne kadar baktığımda; yüzde 176 üye artışı var. Çanakkale’de en çok üyesini arttıran parti İYİ Parti olmuş. Yani hızla büyüyoruz, büyürken elbette ki bu büyümeden hak sahibi olmak isteyen, pastadan pay kapmak isteyenler olacaktır. Bunları da son derece makul karşılıyoruz. Ama bilinmesini istediğim bir şey var; bugünlere büyük mücadeleler vererek geldik. Kolin de kapatılan ışıkları, kapıları kilitlenen salonları biliyorsunuz. Esnafa gittiğimizde önden ‘Bunlar PKK’lı, FETÖ’cü” diye kapılarını yüzümüze kapatanları biliyorsunuz. O zor dönemlerde hiç taviz vermeden, inanarak Sayın Meral Akşener’in arkasından giden siz değerli İlçe Başkanlarıma, yönetimlerime, üyelerime, bir hanım efendiye inanıp onun nefesinde nefes olan her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepiniz iyi ki varsınız, hepiniz iyi ki hoş geldiniz” dedi.

 

“BİRLİK OLALIM Kİ; BU MİLLET ÜLKEYİ NASIL YÖNETECEĞİMİZİ GÖRSÜN”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz konuşmasının devamında ise İYİ Parti içerisindeki birlik ve beraberliğe dikkat çekerek; “Her süreç önemli hadiselere gebe, genel merkezimiz bir kongre kararı aldı. Kongre kararı alınmasının sebebi nedir biliyor musunuz arkadaşlar? Daha önceki seçimde bir anda ilçe ve il başkanlarımızın bir anda milletvekili adayları olması sebebiyle boşalan, dolayısıyla cephede askersiz ve tabiri caizse mermisiz kalmamızdan dolayıdır. Bir daha böyle bir şey yaşanmasın diye; genel merkezimizde genel idare kurulu olarak toplantı yaptık. Genel başkanımız orada ‘Bir daha aynı durumla karşılaşmayalım, aday olacak arkadaşlarımız il ve ilçe yönetimlerine aday olmasınlar ve teşkilatlar seçime hazır hale gelsin. Bu noktada görevine devam etmek isteyen il ve ilçe başkanlarımızda eğer mümkün oluyor ise; altını çizerek söylüyorum o arkadaşlarımız devam etsinler, güçlendirelim. Olmuyor ise; demokrasi gereği kongrelerini yapsınlar’ dedi. Bizde bunu gelir gelmez oturup il ve ilçe başkanlarımızın her biriyle paylaştık.”

 

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ İL BAŞKANLIĞINDA DA BEKLİYORUM”

Parti içi çekişme ve kavgaların yaşanmamasını isteyen ve 12 ilçe başkanının tekrar görevlerine seçilmesinden duyduğu memnuniyeti belirten Rıdvan Uz konuşmasının devamında İl Başkanlığı seçimleri için de tek aday olmasını istediğini ifade etti. Uz; “İlçe başkanlarımızın 12’side bugün kadrolarını güçlendirerek, tazeleyerek görevlerine devam ediyorlar. Karşılarına aday çıkmak isteyen arkadaşlarımızda bir araya getirip konuşmak suretiyle; iktidara giderken kavga gürültü olmasın, birbirimizle daha samimi, sarmaş dolaş olalım ki bu millet bu iyi insanların ülkeyi nasıl yöneteceğini göstersinler diyedir. Bunu da 12 ilçemizde başardık. Aynısını İl Başkanlığı seçimlerinde de bekliyorum.

 

O yüzden ilçe başkanlarımla kongre öncesi bir araya gelerek konuştum; birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır. Biz birlik olursak Çanakkale’yi ters çeviririz. Çanakkale’de almadığımız ilçe, almadığımız belde belediyesi kalmaz. Ama biz bölünür parçalanırsak insanlar gereğini yapar” dedi.

 

RIDVAN UZ KİMİ HEDEF ALDI: “O ELİNİZİ BİZZAT BEN KIRARIM”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, İl Başkanlığı seçimlerine tek aday olarak gidilmesini istedikten hemen sonra ise yaptığı konuşmayla dikkat çekti. Dünden bu yana İYİ Parti içerisinde gündem olan o konuşmada Rıdvan Uz; “Ne Sayın Genel Başkanımız ne de Kurucular Kurulumuz ne de bizim Çanakkale’de partimizi kurup bu zamana kadar emeği geçen arkadaşlarımız bizim partimizi birilerinin paydaşı yada yandaşı olsun diye kurmadık. Emin olun. Hiçbir siyasi partinin eli bu partinin içine uzanamaz. O eli bizzat ben kırarım, bunu da buradan ilan ediyorum” diyerek kürsüden indi.

 

KULİSLER “ÜLGÜR GÖKHAN” DİYOR!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz’un konuşmasıyla bir anda gündem olan İYİ Parti’nin iç işlerine karışan ismin kim olduğu sorusu ortaya atıldı. İYİ Parti kulislerinde ise o siyasi partinin CHP olduğu, o siyasi kişinin de Ülgür Gökhan olduğu konuşuluyor.
Bu haber 2608 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI