www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:Proje Tamam, Sırada Sınavlar Var

Tarih: 02-06-2023 06:54:31 Güncelleme: 02-06-2023 07:28:31 + -


Biga Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen (BABAP) Biga Akademik Başarıyı Artırma Projesi kapsamında başarılı olan öğrenciler, lise ve üniversite giriş sınavları öncesi Kaymakam Dolu’nun misafiri oldular. Proje tamamlanırken, öğrenciler sınavı beklemeye başladılar.


Proje Tamam, Sırada Sınavlar Var

Biga Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen (BABAP) Biga Akademik Başarıyı Artırma Projesi kapsamında başarılı olan öğrenciler, lise ve üniversite giriş sınavları öncesi Kaymakam Dolu’nun misafiri oldular. Proje, 8’inci ve 12’nci sınıf öğrencileri için gerçekleştirildi. Proje kapsamında ilk dönem 3, ikinci dönem 5 olmak üzere toplamda 8 adet, 12’nci sınıflar bazında ise ilk dönem 4 TYT – 2 ATY, ikinci dönem 5 TYT-5 AYT olmak üzere 9 TYT - 7 AYT sınav uygulaması yapıldı. Bu sınavlara 8’inci sınıf bazında 836 öğrenci, 12’nci sınıf bazında 945 öğrenci toplamda ise 1781 öğrenci katıldı.

 

PROJE MALİYETİ YAKLAŞIK 700 BİN LİRA…

Nilüfer Gölü’nde kahvaltıda buluşan öğrencilerin yapılacak sınavlar öncesi motivasyonunu arttırmak için bir araya geldiklerini söyleyen Biga Kaymakamı Erdinç Dolu; “Yaklaşık 700 bin liralık bir projeydi. Bu projemiz kapsamında devletimize hiçbir şekilde maddi yük de gelmedi. Birebir öğrenci koçluğu sisteminin de uygulandığı projemiz kapsamında öğrencilerimizin eksik kaldığı konu ve derslerle ilgili ek çalışmalar gerçekleştirildi” ifadelerini kullandı.

HEDEF; BAŞARIDA YÜZDE 20’LİK ARTIŞ

Proje kapsamında öğrencilerin sınav ortalamalarında yüzde 20’lik bir artış hedeflediklerini söyleyen Kaymakam Dolu; “836 sekizinci sınıf öğrencimiz, 945 on ikinci sınıf öğrencimiz projeye katıldı. 58 köyden 167 öğrencimizi 10 taşıma merkezine ulaştırdık. 17 servis aracı kullandık. Her bir sınavın ardından okul temsilcileri ile yapılan değerlendirme toplantılarında personellerimizce oluşturulan başarı grafikleri yorumlandı. Başarı artışı için olası risklere tedbir alma yoluna gidildi. Yapılan risk analizlerinde, eğitimde koçluk siteminin başarıya ulaşmada etkiyi artıracağı fikri oybirliği ile benimsendi ve bu uygulama yürürlüğe konuldu. Projemiz bugün itibariyle tamamlandı. Önümüzdeki yıl için değerlendirmelerimizi öğrencilerimizin girecekleri sınavlardaki başarı durumlarına göre değerlendireceğiz. Projemiz ile öğrencilerimizin sınav başarılarında yüzde 20’lik artış hedefliyoruz” dedi.
Bu haber 1772 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLÇELERDEN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI