Bugun...
Bizi izleyin:“Para Yemedim, Sarma Yedim..”

Tarih: 23-04-2021 05:54:03 Güncelleme: 23-04-2021 06:14:03 + -


CHP İl Genel Meclis üyesi iken; bağımsız olarak İl Genel Meclis Başkanlığına aday olup sonrasında da AK Partili ve MHP’li üyelerin oylarıyla İl Genel Meclis Başkanı seçilen Nejat Önder, AK Partili kimliği ile ilk kez basın açıklaması düzenledi. Hakkına “Para aldı” iddialarını yalanlayan Nejat Önder; “Para yemedim, cumhurbaşkanımızın sofrasında ikram ettiği sarmadan yedim” ifadelerini kullandı.


“Para Yemedim, Sarma Yedim..”

İl Genel Meclisi başkanı seçildikten sonra AK Parti rozetini bizzat Recep Tayyip Erdoğan’ın taktığı Nejat Önder, AK Parti İl Binasında basın açıklaması düzenledi. CHP’den neden ayrıldığını ve neden AK Partiye katıldığını ise Nejat Önder şöyle ifade etti; “CHP’nin 40 yıl üyeliğini, 4 dönem Merkez İlçe Başkanlığını, 1 dönem İl Başkanlığını, 2 yıldır da İl Genel Meclisi Üyeliğini yapmış bir kişiyim. Bugünkü CHP’nin DNA’sını, yöneticilerinin gizli ajandasını, bana hakaret edenlerden çok daha iyi bilen biriyim. Altını çizerek ve net bir şekilde söylüyorum; CHP’yi yönetenleri az bilen, CHP’de kalır, benim kadar bilen ise ak partiye katılır. CHP’den istifa ettim. Fakat sadece ben değil, CHP’de kurucu değerlerinden istifa etmedi mi? Size ironik bir şey söyleyeyim. Atatürk’ün fotoğraflarına bakınız. Sofrasında ekmek göremezsiniz. Şimdi cevabı belli bir soruyu soruyorum. Atatürk’ün ekmeğini kim yiyor? Evet, Atatürk 1923 CHP’sinin kurucusudur. Ama 2021 CHP’sinin ise maalesef oy devşirmek için kullandığıdır. Atatürk, bugün kabrinden çıksa, böyle bir CHP’ye emin olun girmezdi. Varsayalım girse, fikirlerinden dolayı disipline verilir, derhal ihraç edilirdi. Sıkıştıklarında sarıldıkları lider, Halkı aldatmak için kullandıkları maske Atatürk’tür. Kemiklerini sızlattıkları, Atatürk’tür. Onlar Atatürk’ün ilkelerine değil, sadece ve sadece paranın üzerindeki Atatürk’e aşıktır” dedi.

 

“CHP’NİN KOCA ÇINAR OLDUĞUNU SÖYLEYEN BAŞINDAKİLER..”

CHP’den AK Partiye geçen Nejat Önder CHP’ye ve yöneticilerine yönelik eleştirilerde bulunarak istifasının sebeplerini; “CHP’nin Koca Çınar olduğunu söyleyen başındakiler, Çınarın dalını, budağını kesmiş, İçini çürütmüş, budaya budaya onu kuru bir dala çevirmiştir. CHP; Altı oku, kendi siyasi ikballeri uğruna, birbirine saplayan zihniyetlerle dolmuştur. Yeni CHP’de Kemalist ve ulusalcılar COVİD 19 virüsünden daha tehlikeli görülerek dışlanmış ve kenara atılmıştır. Liyakat, hoşgörü ve emek yok sayılmıştır. Milletimizin değerleri yok sayılmış, göbeğini kaşıyan adam diyerek küçük görülmüştür. Bu sebeplerdir ki 1978 yılından beri aziz milletimiz, CHP’li bir genel başkana ülke yönetimini teslim etmemiştir. Yaşı 42’nin altında olanlar CHP’li bir Başbakan yüzü görmemiştir. CHP’yi yönetenler; bırakın iktidar için alternatif üretmeyi, bizleri doğru bir muhalefete bile muhtaç bırakmıştır. Ülkeyi güçlendirmek gibi bir kaygıları olmayanların, tek işleri ayak oyunları oynamaktır. Bizans oyunları, CHP’de Oynanan oyunlar yanında acemi kalmaktadır. Brezilya dizileri, CHP’de çevrilen filmler yanında amatör kalmaktadır” ifadeleri ile anlattı.

 

“FETÖ İLE İŞ TUTARAK KASET OPERASYONUYLA..”

Yıllardır CHP’nin Genel Başkanlığını yürüten ve onun il başkanlığını yapan Nejat Önder’in Kemal kılıçdaroğlu’nu FETÖ ile iş tuttuğunu söylemesi dikkat çekti. Önder konuyla ilgili; “Yandaş basın ile şakşakçı CHP medyası, “Yeni CHP” söylemiyle, üstelik bir gecede, FETO ile iş tutarak, kaset operasyonuyla, “Güya Halk Adamı, Memur Kemal, Sözde Gandhi Kemal” sloganlarıyla Kemal Kılıçdaroğlu’nu, kötü tasarlanmış proje bir genel başkan olarak halka servis etti. Öyle bir genel başkan ki, geçen zaman içinde; Parti içi demokrasiyi yok etti. Tek adamlık kurdu. Cumhurbaşkanlığına aday olamadı. Başarısızlığına rağmen 12 yıldır da koltuğunu bırakmadı. Çıkardıkları cumhurbaşkanı adayına “Gel bakalım buraya”, Üyelerine ise “tıpış tıpış sandığa” diyebildi. Türkiye’nin talihsizliği; başarısız, basiretsiz ve çözüm üretemeyen bir muhalefettir. Türkiye’nin talihi ise Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarıdır” dedi.

“KILIÇDAROĞLU PARTİ OTOBÜSÜNÜN ŞOFÖRÜDÜR”

AK Partili Önder daha sonra; “Teşbihte hata olmaz. Partisine kaybettiren Kemal Kılıçdaroğlu, parti otobüsünün şoförüdür… Kaptanlığındaki otobüs, durmadan kazalar yapmış, sık sık yolda kalmıştır. Şoför ise sadece muavini değiştirerek yola devam etmiştir. Buna rağmen, birileri işlerine geldiği için, ne art arda gelen yenilgilerden, ne Kılıçdaroğlu’ndan, ne de proje üretmeyen yönetiminden rahatsız olmamıştır. Lakin halk, şoförün ceza puanını yükseltmiş, alarm zilleri çoktan çalmıştır. Çok rahatsız olduğum bir konuya da değinmek istiyorum. O da, seçmenini her fırsatta Atatürk’le kandırıp, terör örgütü mensuplarının cenaze ve taziyelerinde boy gösterilmesidir. Merak ediyorum. Bize AK Parti'ye geçti diye ağız dolusu hakaret edenler, Şehitler diyarı Çanakkale'nin Esenler Mahallesinde, Terörist başı Apo ve PKK bayrakları altında Nevruz kutlayanlar için de esip gürlemişler midir? Sözde Nevruz ateşi yakanlara, özde CHP'nin altı ok ilkesini ateşe atanlara, aynı şekilde davranmışlar mıdır? Şurası bir gerçek ki vatan sevgimizin zekâtını versek sizden bile vatansever olur” dedi.

 

“PARA YEDİĞİMİZ İDDİASINDA BULUNANLAR.. SARMA YEDİM”

Kamuoyunda yüksek rakamlı paralar karşılığında CHP’den AK Partiye geçtiği iddia edilen Nejat Önder söz konusu iddialar ile ilgili olarak; “Bilinsin istiyorum. Bizim para yediğimiz iddiasında bulunanlar, bilsinler ki Ak Parti beni davet etmemiştir. Ben Ak Parti'ye geçtim. Para yemedim, ama çok şükür ki HDP Barajı geçti diye Cumhuriyet Meydanında şükür pilavı dağıtanların tasından da yemedim. CHP ağababalarının yaptığı gibi milletimizin hakkını da yemedim. Ne yediğimi merak ediyorlarsa söyleyeyim: Katılım töreni sonrası cumhurbaşkanımızın sofrasında ikram ettiği sarmadan yedim” ifadelerini kullandı.

 

“AK PARTİ’NİN BİR NEFERİ OLARAK ÇALIŞMAYA BAŞLADIM”

AK Partili Nejat Önder sözlerine şöyle devam etti; “Biliyoruz ki milletin kalbinde ve vicdanında 18 seneyi aşkın süredir taht kuran; milletin sorunlarını bilen, bu sorunları çözme iradesine sahip olan, asla "Iniş" gibi yapmayan, ne yapacaksa onu söyleyen, söylediklerini, söz verdiklerini yapan, dik duruşun, tevazuunun ve istikrarlı Türkiye'nin garantisi olan Cumhurbaşkanımız Saym Recep Tayyip Erdoğan ile beraber yol yürümeye, AK Parti'nin bir neferi olarak çalışmaya başladım. Siyasette dün olduğu gibi, bugün ve bundan sonra da yatlarda, katlarda, kotralarda değil, kapalı kapılar ardında ve makam odalarında değil, Çanakkale'nin en ücra köylerinin tozunu toprağını yutarak, Yağmurunda ıslanıp, soğuğunda üşüyerek, Ev ev, kapı kapı çalışmaya devam edeceğiz. Hamaset ve popülist anlayışla değil vatandaşın derdiyle dertleneceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi hizmet yolunda, memleket için güçlü bir Türkiye, güçlü bir Çanakkale için durmak yok yola devam.”
Bu haber 2679 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI