thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:“Öz Yeğenim İhale İstedi.. Vermeyince..”

Tarih: 18-05-2022 06:46:11 Güncelleme: 18-05-2022 07:26:11 + -


Çan Belediye Başkanı Bülent Öz son günlerde hakkında hem sosyal medyada hem de yerel ve ulusal basında çıkan iddialara yanıt veren açıklama yayınladı. Hakkındaki iddiaları “İftira” olarak nitelendiren Bülent Öz, iftira ve yalan haberleri yayan kişinin öz yeğeni olduğunu; yeğeninin belediyeden iş istediğini, bu istekleri red ettiği için iftiraya uğradığını açıkladı.


“Öz Yeğenim İhale İstedi.. Vermeyince..”

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’ün son günlerde öz teyzesinin oğlu müteahhit Ö.E isimli şahsın Çan İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek suç duyurusunda bulunması ile uğraşıyor. Çan Belediyesine iş yaptığını ve Çan Belediyesinden yaptığı işlerin parasını alamadığını, bu süreçte de şahit olduğu ve kendisinin de içinde olduğunu iddia ettiği yolsuzluklar yapıldığı ihbarında bulunan Ö.E’nin iddialarını araştırma üzere soruşturma başlatıldı.

 

“GÖZALTI, TUTUKLAMA.. HİÇ BİRŞEY YOK”

Teyzenin oğlu Ö.E’nin şikayeti doğrultusunda belediyede görevli bazı personelin bilgisine başvuruldu. Bu olayların ortaya çıkması ile birlikte konu bir anda ulusal gündeme taşındı. Yaşanan olaylar ve yapılan haberlerle ilgili olarak Çan Belediye Başkanı Bülent Öz basın açıklamasında bulunarak hem iddiaların asılsız olduğunu hem de haberlerin karalamaya yönelik olduğunu açıkladı. Bülent Öz yaptığı basın açıklamasında; “Adli makamlara yapılan müracaat neticesinde bilgisine başvurulan bazı belediye personelleri, kendilerine sorulan sorulara açık ve net cevaplarını vermişlerdir. Atılı iddiaları yönelten şahsın soyut ifadeleri; yerel, ulusal basın ve sosyal medya aracılığıyla bu haberleri, kamuoyuna servis eden kişiler, yargısız infaz yaparak “Belediye personeli gözaltında”, “Tutuklamalar var”, “Sabaha kadar alınan ifadeler” vb. şeklinde gerçeği yansıtmayan haberler kullanarak kamuoyunu yanıltılmaktadır. Hatta bu yanıltıcı haberleri içeren metinler, elleri kelepçeli bir görsel kullanılarak çirkinleştirilmiştir. Bu açık ve net bir şekilde temsil ettiğim kuruma, mesai arkadaşlarıma, meclis üyelerime dolayısıyla şahsıma karşı yürütülen mesnetsiz bir algı operasyonudur” dedi.

 

“OTURDUĞUM EV KİRADIR!”

Basında çıkan haberlerde şahsına ait olduğu iddia edilen konuta tadilat yapıldığı, bu işlemlerin masraflarını da belediyeye ödettirildiği iddialarını yalanlayan Bülent Öz; “Basından öğrendiğimiz kadarı ile şahsi giderlerimin belediyeye yansıtıldığı, oturduğum evin mülkiyetinden, iki dairenin birleştirilmesine, içine yapılan tadilat işçiliklerinin belediyeye fatura edildiği gibi ifadeler yalan haberler arasında yer almıştır. Oturduğum ev kiradır. İki dairenin birleştirilmesi söz konusu değildir. Tadilat yapıldıysa da hepsi şahsi giderimdir. Ödemeleri de tarafımdan yapılmıştır” dedi.

 

“YURTDIŞI GEZİ MASRAFLARININ KARŞILANMASI İÇİN MECLİS KARARI GEREKİR”

Yurtdışı seyahat masraflarını da belediyeye ödettiği haberlerinin de yalan olduğunu belirten Bülent Öz; “Seyahat harcamalarının belediyeye yansıtıldığı haber metinleri de yine basında yer almıştır. Bir belediye başkanının yurt dışında yapılacak olan gezi masraflarının belediye bütçesinden karşılanabilmesi için meclis kararı alınması gerekmektedir. Ancak bu şekilde çıkılan bir seyahatin harcama ve giderleri belediye bütçesinden karşılanabilir. Yerel ve ulusal basında yer alan “Kosova “ gezisinin meclis gündemine getirilmesine ilişkin bir talebim olmamıştır. Dolayısıyla alınmış bir meclis kararı yoktur” dedi.

 

“MASRAFLARIMIZI KENDİMİZ KARŞILADIK”

Kosova gezisine Teyzesinin oğlu müteahhit Ö.E’nin daveti ile gittiklerini, bu gezi için belediye bütçesinden tek bir harcama yapılmadığını belirten Bülent Öz; “Kaldı ki, o şahsın daveti üzerine gittiğim Kosova’da, fuar etkinliği ve bazı ziyaretlerde bulunulmuşsa da ben ve beraberimdeki kişilerin masrafları imkanlarımızca karşılanmıştır. Belediyeye yansıtılmış tek bir harcama dahi olmamıştır. Böyle bir şey olması mümkün değildir.  Belediye meclis gündeminde alınan tek yurt dışı gezi kararı “Romanya” gezisidir. Sonrasında da bu gezi programı iptal olmuştur. Dolayısıyla belediye bütçesinde bu programa ilişkin bir masraf kalemi oluşmamıştır” dedi.

 

“BELEDİYEDEN HİÇ BİR HAK VE ALACAĞI KALMAMIŞTIR”

Teyzesinin oğlu müteahhit Ö.E’nin şikayetlere konu olan alacakları ile ilgili olarak da bilgi veren Bülent Öz; “Ödeme alamadığı için iflas ettiğini iddia eden kişi ne iş yaptıysa parasını almış, belediyeden hiçbir hak ve alacağı kalmamıştır. Tıpkı diğer söylemler gibi bu da gerçeği yansıtmamaktadır. Neden iflas ettiğini kendisi çok iyi bilmektedir. Ticari ilişkilerinin çıkmaza girmesi nedeni ile şahsımdan ve kurumdan olmayacak isteklerde bulunmuş, bu talepler tarafımdan şiddetle reddedilmiştir” dedi.

 

“ŞAHSIM VE BELEDİYEDEN İSTEKLERİ OLDU, ŞİDDETLE RED ETTİM”

Söz konusu şahsın işlerinin kötüye giderek iflas etmesinin belediye veya kendisi ile bir ilgisi olmadığını, tam tersine şikayetçi kişinin kendisinden ve Belediyeden ısrarla iş istediğini, buna da kesinlikle karşı çıktığını belirten Bülent Öz; “Bu güne kadar haksız kazançlarına imkan vermediğim kişilerin,  iftira ve hakaretlerine karşılık her türlü söylemleri ile adli makamlar aracılığı ile mücadelemi sürdürüyorum ve bundan sonrada sürdürmeye devam edeceğim. Nasıl ki bu şahıslar benim üzerimden çıkar sağlayamadılarsa aynı şekilde akrabam dahi olsa atılı iddiaları tarafıma yönelten kişi de makamımdan faydalanmak istemiş, fayda sağlayamayacağını anladığı noktada, zaten her gün sosyal medyadan karşılaştığım dayanaksız ithamlara yenileri eklenmiştir” dedi.

 

“KANUNLAR ÇERÇEVESİNDE HERKESE EŞİT DAVRANDIM”

Çan Belediyesinde görev aldığı süre boyunca herkese eşit hizmet ve kanunlar çerçevesinde hizmet etmeye dikkat ettiğini beliren Bülent Öz; “Çan Belediyesinde Başkanlık görev tarihim itibari ile sorumluluklarını yerine getiren tüm esnaf ve firmalarla hiçbir siyasi, ideolojik ayrım gözetilmeksizin kanunlar çerçevesinde çalışılmıştır. Tüm görev ve sorumluluklarımız adil ve mevzuatlar dahilinde yerine getirilmektedir. Kamuoyunda yer alan mesnetsiz iddiaların sahiplerini, haksız kazanç elde etmeyi kendilerine meslek edinmiş kişileri, rant yemeği hak gören bu tür zihniyeti, Çan halkının ve kamuoyunun vicdanına bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

 
Bu haber 3564 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI