marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...
Bizi izleyin:“Organ Bağışında Türkiye İkincisiyiz”

Tarih: 03-11-2021 13:46:10 Güncelleme: 03-11-2021 13:47:10 + -


Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Organ Bağışı Koordinatörlüğünün olağan üstü çabaları sonucunda Çanakkale organ bağışında Türkiye’de ikinci sırada yer aldı.


“Organ Bağışında Türkiye İkincisiyiz”

Her yıl 03 – 09 Kasım haftasında kutlanan Organ Bağışı Haftası nedeniyle Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Organ Bağışı Koordinatörlüğü basın açıklamasında bulundu. Organ Bağışı İl Koordinatörü Uzm. Dr. Azem Ülkü organ bağışının insan yaşamı konusundaki önemine değindi. Dr. Ülkü yaptığı açıklamada; “Vefat ederek yitirdiğimiz kişilerin sağlam organları ile çok sayıda hasta ölümden dönerler, sağlıklı yaşama tutunurlar. Kaybettiğimiz yakınımızın organlarını bağışlayarak insanlık adına çok büyük iyilik yapmış, sevap işlemiş oluruz. Hastanemiz “Organ ve Doku Nakli Koordinatörleri” bu konuda yıllardır büyük bir çaba ve istikrarla Çanakkalelilere bilgilendirmeler yaparak Organ Bağışının doğru bir davranış olduğunu anlatmaktadırlar. İl Sağlık Müdürümüz ve tüm birimleri; Hastane Başhekimimiz ve tüm birimleri, meslektaşlarımızın uyumlu çalışmaları ile Çanakkale Devlet Hastanesi yıllardan beri ön sıralardadır. Bu yıl yine yoğun anlatım için standımızı açtık” dedi.

 

2020 YILINDA TÜRKİYE İKİNCİSİ ÖDÜLÜ VERİLDİ

Organ Bağışı İl Koordinatörü Uzm. Dr. Azem Ülkü açıklamasının devamında; “Geçmiş yıllarda Türkiye Birincililikleri olan Hastanemiz ve ekibimize çok sayıda ödül verilmiştir. 25 Ekim 2021 tarihinde Bursa’da yapılan toplantıda da T.C. Sağlık Bakanlığımız tarafından “2020 yılında Türkiye İkincisi Ödülü” verilmiştir. Emeği geçen ve bizlere büyük destek vererek yanımızda olduklarını hissettiren İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Gökhan Baştürk ve tüm ekibine; Hastanemiz Başhekimi Op. Dr. Hasan Keser ve tüm ekibine; Yoğun Bakım Servislerimizde görev yapan meslektaşlarımıza ve tüm çalışanlarına; Hastalığında iyileşmesi için her türlü gayreti gösteren, Beyin Ölümü gerçekleşmişse tanı konulması için ilaveten özel çalışma gösteren tüm sağlık çalışanlarına; En acılı zamanında yüreğine taş basarak fedakarlık gösteren ve en yakınının organlarını bağışlayan tüm Çanakkalelilere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

 
Bu haber 2072 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SAĞLIK Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI