thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:"Müteahhitlere Gidin, Sizde Yapın"

Tarih: 22-01-2021 09:14:59 Güncelleme: 22-01-2021 09:18:59 + -


“Çanakkale 1915 Köprü inşaat firmalarından Çanakkale’ye iş verilmemesi, verilen işleri de sadece bir kişinin aldığı” iddiaları ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu’na sorulan bir soru üzerine gündeme geldi. Tartışma eleştirilerin hedefi olan işadamı Fatih Gündoğdu yerel basın mensuplarını gezerek yanıt vermesi ve açıklamalarıyla büyüdü. ÇTSO Ocak ayı meclis toplantısında kendisinin tehdit edildiğini iddia ederken siyasette tartışmaların içine girdi. AK Partili Bülent Turan il kongresinde“Çanakkale 1915 Köprü inşaat firmalarından Çanakkale’ye iş verilmemesi, verilen işleri de sadece bir kişinin aldığı” iddiaları ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu’na sorulan bir soru üzerine gündeme geldi. Tartışma eleştirilerin hedefi olan işadamı Fatih Gündoğdu yerel basın mensuplarını gezerek yanıt vermesi ve açıklamalarıyla büyüdü. ÇTSO Ocak ayı meclis toplantısında kendisinin tehdit edildiğini iddia ederken siyasette tartışmaların içine girdi. AK Partili Bülent Turan il kongresinde yaptığı konuşmayla “Sizde yapın” diyerek katıldı!

 

“BÜYÜKLERİMİZİN ADINI KULLAN KİŞİ HER İŞİ ALIYOR”

30 Aralık 2020 tarihinde ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu yerel basın mensupları ile bir araya gelerek 2020 yılı faaliyetlerini değerlendirip, basın mensuplarının sorularını yanıtlamıştı. Büyük ilgi çeken Selçuk Semizoğlu’nun toplantısında sorulan bir soru son 1 aydır Çanakkale’nin en çok konuşulan konularının arasına girdi. Çanakkale 1915 Köprüsü inşaatını yürüten firmaların Çanakkale’den doğrudan mal ve hizmet alımı yapmamaları ile ilgili soruya Semizoğlu; “Denizde motor kiralanacak bir kişi kiralıyor. Adamın işi motorculukla alakası yok. Otel kiralanacak adamın otelcilikle alakası yok. Kimin olduğunu boş verin. Hoş bir olay değil. Konuyla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Ama maalesef bazı insanların isimleri kullanılarak, siyasi büyüklerimizin isimleri kullanılarak bu işler gerçekleşiyor. Ama büyüklerimizin bu işlerden haberleri yok! Onları da konuşacağız. Çıkıp kaynaştıracağız diyelim. Herkesi düşünmek zorundayız” demişti.

 

HEDEFTEKİ İŞ ADAMI: “BU ZAMANA KADAR NEREDEYDİNİZ”

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu o kişinin ismini açıklamadı ancak o kişi, Semizoğlu’nun açıklamaları sonrasında yerel basından bazı gazeteleri ziyaret ederek cevap verince ortaya çıktı. Lâpseki’de iş yapan ve ÇTSO üyesi olan kişi Fatih Gündoğdu, Selçuk Semioğlu’nun eleştirileri sonrasında basına yaptığı açıklamada; “Makamınız ve misyonunuz gereği, bitişi yaklaşan bu dev projenin, ortaklarıyla, şantiye yetkilileriyle kaç defa görüştünüz? Sizce yeterli oldu mu? Eğer olduysa bu kadar ticaret erbabı üyelerimiz neden şikâyetçi? Üyelerinizle bir araya getirdiniz mi? Üyelerinize bu yatırım ile alakalı brifing aldırdınız mı? Böyle bir organizasyonunuz oldu mu? Bu şantiyede Çanakkale’den birkaç firma haricinde iş yapan yok, yaklaşık sekiz bin üyenizin içinden bu şantiyenin gıda, hafriyat, nakliyat, beton, lojistik, tedarik, vs ihtiyaçlarını karşılayacak hiç mi firma yok, üyeleriniz için bu diyalogu sağladınız mı” sorularını yöneltmişti.

 

“NEREDESİN BAŞKAN” DİYE SORMUŞLAR: BURADAYIM..”

Köprü inşaat firmalarından mal ve hizmet alımını yapan kişinin kendisi için “Neredesiniz Sayın Başkan” şeklinde ifadeler kullanması üzerine yanıt veren ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Buradayım! Görev aldığımdan beri hiçbir meclis toplantısına katılmamazlık yapmadım. Her hafta yapılan yönetim kurulu toplantılarına ise bir ikisi hariç onlar da çok özel nedenlerdir hepsine katıldım. Yazılanları üzülerek okudum, randevu vermemişim. Şimdi ben soruyorum:  Fatih bey benimle nasıl iletişime geçtiniz? Cep telefonu ile mi, cep telefonuma nasıl ulaştınız? Bugüne kadar hangi Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ile konuşabildiniz ve tehdit edecek kadar ileri gittiniz” sorularını yöneltti.

 

BÜLENT TURAN: “SİZDE YAPIN..”

AK Parti 7.Olağan İl Kongresinde konuşma yapan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’da Çanakkale 1915 Köprüsünden iş alınma-alınmaması tartışmalarına katıldı. Bülent Turan Çanakkale’de ilgiyle takip edilen tartışmalarla ilgili olarak; “Buradan STK başkanlarına sitem edeceğim. Biz STK başkanlarımızla birlikte omuz omuza yürümekten gurur duyuyoruz. Beraber işlerde yapıyoruz ama ne olur sesinizi biraz yükseltin. Köprü inşaatı Çanakkale’ye iş vermiyormuş. Bunu duyuyorum. İş vermiyorsa; sen buranın kurumuysan, kuruluşuysan git köprü müteahhitlerine ‘Ben sizin işinizi yapıyorum’ deyin. ‘Daha iyisini yaparım’ deyin. Yapın, orası özel firmalar. Ama ben size daha ötesinde bir şey söyleyeceğim; Sayıştay raporlarında Çanakkale Belediyesinin işlerinin büyük çoğunluğunu dışarıdaki, Çanakkale dışındaki firmalara vermesi eleştirisi var. Hiç birimiz ağzımızı açtık mı? Herkese söylüyorum bunu: Çanakkale Belediyesi davetiyeli işleri Çanakkale dışındaki firmalara veriyor bunlar Sayıştay raporlarında var. Resmi evraklarda mahkeme kararları var. Niye bunu konuşmuyorsunuz, söylemiyorsunuz. O yüzden AK Parti’nin de STK’larında yerel basının da bu konularda daha cesur olmasını talep ediyoruz. Yine Sayıştay Raporlarında var; Belediyemizin 250 milyon lira borcu var. Bunu ben mi söyleyeceğim? Teşkilatlarımız, STK’larımızın ayağa kalkması lazım. En borçlu illerden birisi Çanakkale, iş yaparsınız borçlu olursunuz” dedi.
Bu haber 4314 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI