thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Muharrem Erkek: “Meclisi Yeniden Güçlü Kılacağız”

Tarih: 23-04-2023 09:28:03 Güncelleme: 23-04-2023 09:31:03 + -


CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, tüm vatandaşların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.


Muharrem Erkek: “Meclisi Yeniden Güçlü Kılacağız”

CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, tüm vatandaşların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Erkek yayınladığı kutlama mesjaında şu ifadelere yer verdi; "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocukların sevgi, saygı ve anlayış içinde yetişmeleri ve ülkemizin geleceğine sahip çıkmaları için özel bir gün olarak ilan edilmiştir. Bugün aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışıdır ve ulusal egemenliğin millete ait olduğunun en somut göstergesidir.

 

Büyük Atatürk'ün önderliğinde başlayan kurtuluş mücadelesinde, Meclisimiz hem kurtuluşta hem de kuruluşta önemli bir rol üstlenmiş, ulusal egemenliğin simgesi haline gelmiştir. Ne yazık ki 2017 yılında yapılan Anayasa değişikliğiyle Meclis zayıflatılmış, yasama, yürütmenin tahakkümü altına girmiştir. Sistem, tek adamın egemen olduğu bir yapıya dönüşmüştür. Ancak bizler, millet iradesinin tecelligâhı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni yeniden güçlü kılmak için çabalıyoruz. 14 Mayıs sonrası iktidarımızda, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakat Metnimizde ilan ettiğimiz “Güçlü Yasama”yı hayata geçireceğiz. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçene kadar ise Gazi Meclisimizi hak ettiği değere kavuşturacak, demokrasinin gereğini yerine getirecek şekilde çalıştıracağız.

 

Bugün, büyük bir tarihi mirası olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 103. yıl dönümünü kutluyoruz. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurtuluş ve kuruluş mücadelesinin tüm kahramanlarını şükranla, minnetle ve saygıyla anıyoruz. Bu anlamlı günün özellikle çocuklarımız için kutlu olmasını diliyorum. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye yakındır!”
Bu haber 2481 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI