thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Muammer Barışkan "Kepez'in Sorunlarını Çözmeye Talibim.."

Tarih: 11-12-2023 07:11:09 Güncelleme: 11-12-2023 07:16:09 + -


31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Kepez Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Muammer Barışkan iddialı vaatleriyle dikkat çekiyor. Kepez’in başta su sorununu çözmeyi vaat eden Barışkan “Vatandaşlarımızın sorunlarını tespit edip çözüm önerilerimizi sunuyoruz. Şeffaf, katılımcı, insan odaklı, sürdürülebilir ve bilime dayalı bir yönetim anlayışına sahibiz. Halkımızın gösterdiği teveccühle de aday olmam halinde 31 Mart 2024 tarihinde Kepez’de seçimleri kazanıp beled


Muammer Barışkan

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Kepez Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Muammer Barışkan iddialı vaatleriyle dikkat çekiyor. Kepez’in başta su sorununu çözmeyi vaat eden Barışkan “Vatandaşlarımızın sorunlarını tespit edip çözüm önerilerimizi sunuyoruz. Şeffaf, katılımcı, insan odaklı, sürdürülebilir ve bilime dayalı bir yönetim anlayışına sahibiz. Halkımızın gösterdiği teveccühle de aday olmam halinde 31 Mart 2024 tarihinde Kepez’de seçimleri kazanıp belediye başkanı olacağıma inanıyorum” dedi.

 

Kepez hiç yaşamadığı kadar büyük su sorunları ile karşılaşıyor. Kuraklık nedeniyle su sorunu yaşayan Kepez’e arıtmadan geçirilmeden kuyu suyu veriliyor. Yaşanan su sorunu ayyuka çıkarken; Kepez’in artan nüfusu nedeniyle ciddi sorunlarla da karşı karşıya. Tüm bu sorunları çözmek için ise Kepez Belediye Başkanlığına talip olan isimlerden bir tanesi ise; Muammer Barışkan..

Aslen Çanakkale’nin Çan ilçesinde doğan Muammer Barışkan, uzun yıllardır Kepez’de yaşıyor. Anadolu Üniversitesi pazarlama ve dış ticaret bölümü Halkla İlişkiler ve Tanıtım mezunu olan Barışkan, Milli Eğitim Müdürlüğünde memur, Çanakkale Valiliği’nde Sınır Kapıları Mülki İdare Amirliğinde yazı işleri müdürü olarak görev yapmış bir isim. Kepez’de Harman Yeri’nde işletmecilik yapan Muammer Barışkan Kepez halkı tarafından da yakından tanınan bir isim.

“ÇEŞMELERİNDEN KİREÇ DEĞİK; İÇİLEBİLİR SU AKAN KEPEZ”

CHP’nin Kepez Belediye Başkan Aday Adayı olan Muammer Barışkan çalışmalarına da dur durak demeden sürdürüyor. Oldukça aktif bir çalışma içerisinde olan Barışkan’ın Kepez için en büyük vaadi ise su sorununu çözmek. Aday adayı olma gerekçelerinden birini su sorununu çözmek olarak ifade eden Muammer Barışkan; “Türkiye’nin en büyük beldesi konumundaki Kepez’imizin elbette sorunları var. Bu sorunların başında ise temiz su sorunu geliyor. Ekibimle bu sorunu en kısa sürede çözmekte kararlıyız. Kepez’imizi temiz suya kavuşturmak için hem belediye olarak üzerimize düşeni eksiksiz yerine getirip, hem de ilgili resmi kurumlarla bu süreci en sağlıklı şekilde yürüteceğiz. Kepezde evlerimizde, iş yerlerimizde okullarımızda musluklardan içilebilir ve kullanılabilir suya kavuşturmaya talibim. Halkımıza sağlıklı su sağlamak için gerekli her şeyi yapacağım. Su sorununu çözmek için adayım” dedi.

“KEPEZ’İN ULAŞIM SORUNU VAR”

Kepez’in gün geçtikçe artan nüfusu olduğunu ve ciddi ulaşım sorunlarının yaşanmaya başlandığına dikkat çeken Muammer Barışkan; “Kepez’imiz her geçen gün büyüyen ve gelişen bir beldemiz. Nüfusumuz 40 bini aşmış durumda. Kepez’de ikamet eden ve okumaya gelen öğrencilerimizin bizlerden en büyük talebi kolay ulaşımın sağlanması. Öğrenci kardeşlerimiz hiç merak etmesin, toplu ulaşımı çile olmaktan çıkaracağız. Ekibimle birlikte bu konuda gerekli projelerimizi hazırladık. Göreve geldiğimiz takdirde en kısa sürede hayata geçireceğiz. Vatandaşlarımıza hastaneye, okullara, iş yerlerine, alış veriş merkezlerine ‘nasıl, nereden gidebilirim’ demeden her noktaya zamanında ulaşım sağlayabilmeliler. Bu sorun şuan anda yaşanmaya başlandı, ilerleyen zaman da bu sorun daha da büyüyerek artacak. Ben beldemizin ulaşım sorunlarını büyümeden çözme için de adayım” dedi.

“DAHA YEŞİL KEPEZ”

Kepez Belediyesinde Sokak hayvanlarına sahip çıkan, kontrolsüz üremelerinin önüne geçilmesi gerektiğinde sokak canlılarının sağlıklı barınaklara kavuşturulmalarını sağlayacaklarını belirten Muammer Barışkan Kepez’in yeşil alanlarının arttırılması için de çalışacağını söyledi. Barışkan; “Herkesin nefes alabileceği yeşil alanlarımızın sayısını artırmak, sahil şeridinde nitelikli dinlenme, yürüyüş, spor ve sosyal aktivite alanları oluşturmalıyız. Çevre düzenlemelerini, temizliği ve çöp toplama alanlarını beldemize yaraşır hale getireceğiz” dedi.

“SOSYAL HAYATIN İÇERİSİNDE BİR KEPEZ..”

Kepez’de 7’den 70’e, parti ayrımı gözetmeksizin tüm vatandaşların sosyal hayatın içerisinde olması için çalışacaklarının sözünü veren Muammer Barışkan; “Kadın emeğine ve eğitimine yönelik projeler ile kadınların kent ekonomisine dahil edecek projelerimiz var. Dezavantajlı bireylerin sosyal hayata katılmalarını sağlamak, kreş ve gündüz bakımevi sayısını arttırarak ailelere katkı sunacak projelerimiz hazır. Bunun yanı sıra ilçemizde ciddi bir üniversiteli öğrenci nüfusumuz var. Üniversite öğrencilerimize her alanda destekte bulunacağız. Kültür ve sanat faaliyetleri ile sosyal, kültürel ve ekonomik hayatı zenginleştirmeye çalışacağız. Yerel üretimi ve yerel ürünleri teşvik ederek ve destekleyerek ekonomiye katkı sunacağız” dedi.

“ŞEFFAF, KATILIMCI VE İNSAN ODAKLI BELEDİYECİLİK”

CHP’den belediye başkan aday adayı olan Muammer Barışkan ekibiyle çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü ifade ederek; “Hemen her gün Kepez’in cadde ve sokaklarını dolaşıyoruz, esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Vatandaşlarımızın sorunlarını tespit edip çözüm önerilerimizi sunuyoruz. Şeffaf, katılımcı, insan odaklı, sürdürülebilir ve bilime dayalı bir yönetim anlayışına sahibiz. Halkımızla, STK’larımızla kimseyi ötekileştirmeden bir belediyecilik anlayışı ile Kepez’i yönetmeye talibim. Halkımızın gösterdiği teveccühle de aday olmam halinde 31 Mart 2024 tarihinde Kepez’de seçimleri kazanıp belediye başkanı olacağıma inanıyorum” dedi.

 

“AKADEMİK BİR KADRO İLE YOLA ÇIKTIK”

Kepez’i ortak akıl ve bilimle yönetmeye talip olduğunu ifade eden CHP’li Muammer Barışkan; “Kepez Belediye Başkanlığı hedefiyle, akademik bir kadroyla yola çıktık. Ekibimizin içinde şehir plancısından harita mühendisine, iş insanından akademisyenine, sivil toplum örgütü temsilcilerine kadar isimler var. Arkadaşlarımızla bu konuda iddialıyız. Belediye meclis üyesi adayı arkadaşlarımızın yanı sıra sivil toplum örgütlerinin de bize desteği var. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi bizim için çok kıymetli. Projelerimizi hayata geçirme noktasında üniversitemiz ile sürekli dirsek temasında olacağız. Karşılıklı istişare kültürünü en temel prensiplerimizden biri haline getirerek Kepez’imizi birlikte yöneteceğiz” dedi.

“KEPEZ ÇAYININ ISLAHI İÇİN HER TÜRLÜ İMKANI SAĞLAYACAĞIZ”

Hemen hemen her yağışta Kepez Çayı’nda taşkın yaşandığına dikkat çeken Muammer Barışkan, yetki ve sorumluluğun DSİ’de olmasına rağmen Kepez Belediye Başkanı seçilmesi halinde sorunu çözmeye yönelik destek sözü verdi. Barışkan; “Yağış mevsimlerinde Kepez’in adeta kanayan yarası haline gelen ve sürekli taşkınlara maruz kalana Kepez Çayı’nın ıslahı için, ekibimizdeki şehir plancısı arkadaşlarla gerekli çalışmaları yaptık. Bu konudaki sorumluluk elbette Devlet Su İşleri’nde. Ancak biz Kepez Çayı’nın ıslahı noktasında gereken her türlü imkanı, desteği sağlamaya hazır olacağız” dedi.

 

“ÖRNEK BİR BELEDİYECİLİK SERGİLEMEK İSTİYORUZ”

Kepez Belediye Başkan aday adayı olması halinde seçimleri kazanma konusunda oldukça iddialı olduğunu ifade eden Muammer Barışkan; “Örnek bir belediyecilik anlayışı sergilemek istiyoruz. Kepez’imizi marka kent haline getirmeyi hedefliyoruz. Çünkü Kepez’de bu potansiyelin çok fazla olduğunu düşünüyoruz. Eğer bu görev bize nasip olursa, Kepez’imiz için gecemizi gündüzümüze katacağımızın sözünü veriyorum” dedi.

 

“6 BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI OLMASI DEMOKRASİMİZİN ZENGİNLİĞİDİR”

CHP’den Kepez Belediye Başkanı aday adayı sayısının 6 olmasının sevindirici olduğunu belirten Muammer Barışkan; kendisine ve ekibine güvendiğini belirterek; “Kepez’e hizmet için 6 belediye başkan aday adayının olması parti içi demokrasimizin zenginliğini göstermesi bakımından önemli. Hepsi benim için çok kıymetli. En başta da ifade ettiğim gibi, ben ve ekibim kendimize güveniyoruz. Saha çalışmalarımızda, esnafla, vatandaşla, öğrencilerle buluştuğumuzda bizlere duydukları güveni hissedebiliyoruz. Bu güveni boşa çıkarmamak en büyük arzumuz. ‘Her şey Kepez için’ diyor, Kepez’imizin değerli vatandaşlarının desteklerini bekliyoruz” dedi.
Bu haber 1959 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI