thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Millet İttifakı Yumruklarla Sarsıldı!

Tarih: 02-09-2019 06:04:44 Güncelleme: 02-09-2019 07:08:44 + -


Bayramiç'te İyi Parti İl Genel Meclisi Adayı Ali Rasim Acar ile CHP ilçe Başkanı Sururi Savaş yumruk yumruğa kavga etti. Çanakkale'de teşkilatlar arasında günlerdir sorunlar yaşanan CHP-İYİ parti ittifakı bu olay ile sarsıldı.


Millet İttifakı Yumruklarla Sarsıldı!

Bayramiç'te İyi Parti İl Genel Meclisi Adayı Ali Rasim Acar ile CHP ilçe Başkanı Sururi Savaş yumruk yumruğa kavga etti. Çanakkale'de teşkilatlar arasında günlerdir sorunlar yaşanan CHP-İYİ parti ittifakı bu olay ile sarsıldı.

 

İTTİFAKTA YUMRUKLAR KONUŞTU

Geçtiğimiz Hafta Bayramiç'te medyana gelen olay , ilçede günün konusu oldu. CHP ilçe Başkanı Sururi Savaş, 31 mart seçim sürecinden beri  aralarında tartışma olan İyi Parti İl Genel Meclisi Adayı Ali Rasim Acar ile yumruk yumruğa kavga etti. Ogün Arkadaşı Mustafa Yıldız'ın arabası ile Hal Binasına gelen Sururi Savaş, İyi Parti İl Genel Meclisi Adayı Ali Rasim Acar'ın oğlu Halil İbrahim Acar ile karşılaştı. Kısa sürede tartışmaya başlayan ikiliyi gören Ali Rasim Acar koşarak yanlarına gitti. Bir anda yumruklar havda uçuşmaya başladı.

 

Arbede sırasında Mustafa Yıldız'ın sahibi olduğu arabanın camı kırıldı. Kavgayı gören ilçe halkı ikiliyi ayırmaya çalıştı. Daha sonra Sururi Savaş ve Mustafa Yıldız araçlarına binerek olay yerinden hızlıca uzaklaştı. Yaşanan olay bir anda ilçede günün konusu oldu. İki parti yöneticilerinin üzerini örtmeye çalışsa da, iki ittifak üyesi arasında yaşanan tartışma örtbas edilemedi.

MİLLET İTTİFAKINDA KRİZ BÜYÜYOR!

31 Mart seçimlerinde ittifak yapan CHP ile İYİ Parti arasındaki uyum kısa sürdü. Çanakkale'de seçimde kol kola giren iki parti, seçimin kazanılmasının ardından geçen 5 ayın sonunda köprüleri atma noktasına geldiler. CHP açısında pek sorunun olmadığı ittifak ilişkilerinde, İyi parti kendilerin verilen sözlerin tutulmadığını hatta mağdur edildiklerini dile getiriyorlar.

 

Seçim sonrası iyi parti kanadı kendilerinin belirleyeceği bir başkan yardımcılığı istedi. Talepleri karşılık bulmadı. Olmayınca iki birim müdürlüğü talep edildi. Oda olmadı. İşe alımlarda iyi parti bir kaç isim söyledi. Oda olmadı. Bu olumsuzluklar yaşanırken, İyi Parti Meclis üyesi Burak Kunt İle İmar Müdürü Kemal Albayrak arasında İmar komisyon toplantısında yaşanan tartışma, büyük tepki topladı. Konu Ülgür Gökhan'a İyi İl Başkanı Selahattin Yıldızlar tarafından iletildi.

 

Kemal Albayrak özür dileyerek konuyu tatlıya bağlasa da , sorun çözülmedi. Son olarak CHP kanadı, İyi Partiden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısının Rebiye Ünüvar olacağı, sorunların bu şekilde çözüleceği önerisini getirdi. Fakat bu öneri İyi Parti tarafından onay görmedi. İl Başkanları, Belediye Başkanı ile yapılan görüşmelerden sorun çıkmayınca, İyi parti kanadı konuyu Genel Başkanlar düzeyine taşıdı. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan 31 mart seçim sürecinde iyi partiye verilmiş böyle bir söz olmadığını fakat ittifak ortaklarına her zaman saygı duyduklarını dile getirdi.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ile İyi Parti GİK üyesi Rıdvan Uz birbirlerine 2 Eylül pazartesiye kadar süre tanıdılar. Pazartesi günü yapılacak görüşmenin ardından İyi Parti kanadı bir sonuç alınmadığı takdirde , bir basın toplantısı ile süreci anlatıp köprüleri atmaya hazırlanıyor.
Bu haber 9020 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI