marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:“Memleket Aleyhine Uğraş Veren Odaklar…”

Tarih: 08-08-2018 10:10:52 Güncelleme: 08-08-2018 10:12:52 + -


Eceabat Belediye Başkanı Adem Ejder, CHP’li meclis üyeleri ve CHP Çanakkale Milletvekillerine sert eleştirilerde bulundu. CHP’li meclis üyelerini ve CHP Çanakkale Milletvekillerini Eceabat’a gelen “Memleket aleyhine uğraş veren odaklar” olarak tanımlayan Adem Ejder, Belediye meclisinden çıkan ‘Şahinbey Belediyesi ile kardeş kent protokolü iptal kararını’ yargıya taşıyacaklarını açıkladı.


“Memleket Aleyhine Uğraş Veren Odaklar…”

Eceabat Belediye Başkanı Adem Ejder, CHP’li meclis üyeleri ve CHP Çanakkale Milletvekillerine sert eleştirilerde bulundu. CHP’li meclis üyelerini ve CHP Çanakkale Milletvekillerini Eceabat’a gelen “Memleket aleyhine uğraş veren odaklar” olarak tanımlayan Adem Ejder, Belediye meclisinden çıkan ‘Şahinbey Belediyesi ile kardeş kent protokolü iptal kararını’ yargıya taşıyacaklarını açıkladı.

 

Eceabat Belediyesi ve Şahinbey Belediyeleri arasında 2016 yılı Nisan ayında Kardeş Kent protokolü imzalanmıştı. Protokolün imzalanması sonrasında ise; iki belediye arasında çeşitli projeler hayata geçirildi. Bunlardan bir tanesi de tartışmalara konu olan Eceabat ilçesi İsmet Paşa Mahallesi Zübeyde Hanım Meydanında bulunan parkın adının Şahinbey Parkı konulması oldu. Değişiklik iddialara göre sadece parkın adının değişmesi ile kalmadı! Sokak direklerinden çöp bidonlara kadar birçok yerde Şahinbey Belediyesinin adı ve logosunun olması sonrasında CHP’li Meclis üyeleri harekete geçti.

 

ÖNCE KARDEŞ KENT PROTOKOLÜ İPTAL EDİLDİ

 

 

Eceabat Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısında CHP’li Metin Övün’ün verdiği önerge, toplantıya katılan sekiz meclis üyesi ve Belediye Başkanı’nın oylamasına sunuldu. Önerge, üyelerden Metin Övün, Timur Koşal, Semih Coşkun İdin, Zafer Kodak, Nail Bahşi ve Remziye Güven’in evet oylarına karşılık, Belediye Başkanı Adem Ejder, Recep Tutcu ve Erol Dürmüş’ün ret oyları ile 6 evet 3 ret olarak, oy çokluğu ile kabul edilmiş oldu. Alınan kararla Şahinbey Belediyesi ile kardeş şehir protokolü sonlandırıldı.

 

ŞAHİNBEY PARKI ‘GAZİ MUSTAFA KEMAL’ OLDU

 

Kararın ardından, “Şahinbey Parkı’nın adının ilçe ‘coğrafi ve kültürel zenginlikleri ile herhangi bir ilgisi olmadığından dolayı isminin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ olarak değiştirilmesi” ile ilgili önerge oylamaya sunuldu. Bu önergede 6 evet 3 ret olarak oy çokluğu ile kabul edildi. Park ismi değiştirilmesinde gerekli olan 3’de 2 çoğunluk sağlanmasından dolayı parkın yeni ismi “Gazi Mustafa Kemal Atatürk” olarak değiştirildi.

EJDER “SİYASİ ODAKLARIN MAKSATLI ÇABALARI”

 

Tüm bu yaşanan gelişmelerin ardından Eceabat Belediye Başkanı Adem Ejder yaptığı yazılı basın açıklaması ile CHP’li belediye meclis üyeleri ve CHP Çanakkale Milletvekilleri Muharrem Erkek ve Özgür Ceylan’ı Eceabat’a yapılan yatırımları önünü kesmek ve engellemekle suçladı. Ejder’in iddiasına göre; Eceabat’ın bir başka Kardeş Belediyesi olan Büyükçekmece Belediyesinin, Eceabat Kemalpaşa Kordonuna yönelik 5 Milyon liralık sahil düzenleme projesi CHP ilçe örgütü, Meclis üyeleri ve Milletvekillerinin girişimleri sonucu engellendiğini iddia etti.

 

“KARDEŞ KENT PROTOKOLÜ İÇİN YARGIYA GİDECEĞİZ”

 

Eceabat Belediye Başkanı Adem Ejder yaptığı yazılı basın açıklamasında; “Günlerdir kamuoyunda belediyemizin kardeş şehir ilişkisi ve parkı ismi değişikliği üzerinden gündem yaratmaya ve bu sayede prim yapmaya çalışan siyasi odakların maksatlı çabaları ve manevraları ibretle izlenmektedir. İlçemize yaklaşık 4 milyon TL bedelli park yatırımını kazandıran, her yıl yüz bin civarında turistin ilçemizi ziyaret etmesine imkân sağlayan dolayısıyla ilçemiz ekonomisine büyük katkılar sağlayan kardeş Şahinbey Belediyesi üzerinden belediyemizi hedef alan siyasi odakların niyeti açıkça meyve veren ağacı taşlamak, kardeşlik olgusunu yok ederek toplumda ayrımcılık yaratmaktır. Takdir olunacağı üzere bu art niyetli girişimlerin toplumumuzda hiçbir saygı ve itibar kazanması mümkün değildir. Gerçekleştirilen 06.08.2018 tarihli Meclis toplantısında Şahinbey Belediyesi ile kardeş şehir ilişkisinin sonlandırılmasına ilişkin alınan ve hiçbir yasal dayanağı olmayan, tamamen keyfi ve siyasi maksatlı bu utanç kararının iptali yönünde Danıştay nezdinde gerekli yasal girişimlerde bulunulacaktır” ifadelerini kullandı.

 

Şahinbey Parkı’nın adının meclis kararı ile değiştirilerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk  olmasını siyasi menfaat olarak değerlendiren Adem Ejder; “Bir ulusun bekası, bir vatanın bütünlüğü için canlarını feda eden, bu toprakların her karışını kanlarıyla sulayan aziz şehitlerimizin kutsal hatırasına, Belediye Meclis kararıyla yaklaşık bir yıl önce oybirliği ile “Şehitler Parkı” olarak belirlenen parkın ismini değiştirmek isteyen, ülkemizin kurucusu ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile mukayese eden, kutsal değerlerimizi siyasi menfaatleri uğruna istismar eden, toplumumuzda ayrımcılığa sebep olan bu hastalıklı zihniyeti sadece kınıyoruz” dedi.

 

“MEMLEKETİN ALEYHİNE UĞRAŞ VEREN BU ODAKLAR..”

 

CHP’li meclis üyelerine, ilçe yöneticilerine ve Çanakkale Milletvekillerinin Eceabat’a yapılan yatırımları engellemekle suçlayan Adem Ejder; “Kardeş Büyükçekmece Belediyesinin, ilçemiz Kemalpaşa Kordonuna yönelik yatırımını planladığı ve ihale aşamasına getirdiği yaklaşık beş milyon TL yatırım bedelli sahil düzenleme projesi CHP Eceabat ilçe teşkilatının girişimleri, CHP Çanakkale Milletvekili ve parti liderlerinin Sayın Hasan Akgün’e baskıları neticesinde durdurulmuş, bu önemli eserin ilçemize kazandırılması engellenmiştir. Memleketin aleyhine uğraş veren bu odaklarla karşı her zaman ve her koşulda mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.Sizlerden aldığımız destekle, azim ve kararlılıkla, halkın ve hakkın yanında olarak bugüne kadar sergilediğimiz duruşumuzdan bir nebze dahi sapmadan hizmetinizde olmaya devam edeceğiz” dedi.
Bu haber 3667 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI