marketingfutbol.club bonus veren siteler
Bugun...
Bizi izleyin:Meclisten Bu Sefer Zam Çıkmadı!

Tarih: 04-07-2022 16:49:47 Güncelleme: 04-07-2022 16:51:47 + -


Çanakkale Belediyesi meclis üyelerine gönderilen “2022 Ücret Tarifesi Revizyonu” gündem maddeleri arasında yer alan ‘Belediye şehir içi ve mücavir alan halk otobüsü yolcu taşıma ücretleri’ meclise gelmedi! Toplu Taşıma ücretleri yerine gündeme Kent Kart fiyatlarında yapılacak zam görüşüldü!


Meclisten Bu Sefer Zam Çıkmadı!

Çanakkale Belediye Meclisinde bugün içme suyu, katı atık ücreti, Atık Su ücretleri başta, Ata’m Kreş Ücretleri olmak üzere Belediye’ye gelir getiren hizmetlere zam yapıldı. Meclis üyelerine günler önce gönderilen “Gündem Maddeleri” bildirimi arasında kalem kalem hangi hizmetlerin fiyatlarına zam yapılacağının görüşüleceği belirtilmişti. Ancak Belediye Meclisine meclis üyelerine bildirilen “Belediye Şehir İçi Ve Mücavir Alan Halk Otobüsü Yolcu Taşıma Ücretleri” değişikliği gelmedi!

 

KENT KART ÜCRETLERİ ZAMLANDI!

Şehiriçi toplu taşıma ücretlerine zam yapılacağı bilgisi meclis üyelerine bildirilmesine rağmen gündeme gelmez iken; Kent Kart Ücretlerinin fiyatlarına zam yapıldı. Boş Kart ücreti 20 Liradan 35 liraya yükselirken, Kent Kart Yenileme ücreti 50 Liradan 65 liraya yükseldi. Öğrenci kent kart yenileme ücretleri ise 25 liradan 40 liraya yükselirken; 65 yaş ve üzeri vatandaşların kullandığı Kent Kartların yenileme ücretleri ise 25 liradan 40 liraya yükseldi.

 

KOOPERATİFİN GELİR DESTEĞİ TALEBİ RED EDİLDİ!

Toplu Taşıma ücretlerine yapılan zam gerekçesi olarak sıklıkla kullanılan “Kooperatif zararı” gerekçesi bütük tepki çekiyordu. S.S. 18 Nolu Şehir İçi Minibüsçüleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinin ‘Gelir Desteği Talebi’ de meclis gündemine geldi. Her üç ayda bir olmak üzere görüşülmesine karar verilen Kooperatife Gelir Desteği talebi bu kez önce komisyondan sonrada meclisten geçmedi!

 

“KOOPERATİF NE YAPTIĞINI GELİP ANLATSIN MECLİSE..”

Öğrencilerin yaz ayında gitmeleri sonucu toplu taşıma kullanımındaki düşüşe rağmen Gelir Desteğine zam yapılması mecliste tepki çekti. CHP’li komisyon üyelerinin teklifi bu kez olumlu bulmadıklarını açıklamaları dikkat çekti.

 

İYİ Parti Grup Başkanvekili Burak Kunt ise; “Bu durum sürdürülebilir bir durum değil. Yapalım isteniyorsa yine destek ama bu çözüm olmayacak. Kooperatife biz bu desteği yaptık ancak kooperatif bu süreçte ne yaptı? Profesyonel yönetici mi tuttular, şartlarını iyileştirmek için hangi çalışmayı yaptılar? Gelip bize bunları anlatsınlar. Kooperatifte huzur hakları ödeniyor, biz belediye olarak bunu vereceksek kooperatifinde karşılığında bir şeyler yapması gerekiyor. Neyi değiştireceklerse gelip bunu anlatsınlar. Sonuçta bu da halkın parasıdır" tepkisini gösterdi. Komisyonun "Kooperatife Gelir Desteği" talebi meclis üyelerinin oy çokluğu ile red edildi.

 
Bu haber 2071 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI