marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...
Bizi izleyin:Makas: “Gökhan Bile Kılıçdaroğlu’na İnanmadı”

Tarih: 08-01-2022 08:46:57 Güncelleme: 08-01-2022 08:50:57 + -


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tüm çiftçilere bedava elektrik sözü vermesi AK Parti tarafından Çanakkale Belediye meclis gündemine önergeyle geldi. CHP'li Çanakkale Belediyesinin çiftçilerin elektriklerini ödemesi için verilen teklif CHP oylarıyla red edilince AK Parti İl Başkanı Naim Makas; "Kemal Kılıçdaroğlu'nun vaadinde Ülgür Gökhan bile inanmadı" tepkisini gösterdi.


Makas: “Gökhan Bile Kılıçdaroğlu’na İnanmadı”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 9 Aralık 2021 tarihinde Şanlıurfa’da STK temsilcileri ve muhtarlar ile toplantı düzenledi. Toplantıda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ni istediğini belirterek, "Bize Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığını verin, elektriği bütün çiftçilere bedava vereceğiz. Aynı zamanda elektrikten de kazanacak. 2,5 milyonluk araziyi güneş tarlalarıyla donatacağız" ifadelerini kullanmıştı.

 

“4 DÖNEM BELEDİYEYİ YÖNETİYORSUNUZ..”

Aradan yaklaşık bir ay geçtikten sonra AK Partili Esra Yüksel, Kılıçdaroğlu’nun vaadini Çanakkale Belediye Meclis gündemine taşıdı. AK Parti grubu adına yazılı önergede veren Esra Yüksel; “Sayın Kılıçdaroğlu Urfa belediyesi CHP’li olursa çiftçilerimize elektrik bedava demişti. Çanakkale’de CHP’li birçok belediyemiz var; sizin şahsınız da 4 dönemdir belediyeyi yönetiyor. Bu konuda Genel Başkanınızın lafını yerde bırakmayacağınızı düşünerek işinizi kolaylaştırmak adına yazılı önerge veriyoruz. Meclis gündeminde Sayın Kılıçdaroğlu’nun vaatlerinin yerini bulup bulmayacağını görmek istiyoruz” dedi.

 

ÖNERGEYİ OYLATTI, RED EDİLDİ

Beklenmedik yazılı önerge ve Kılıçdaroğlu’nun vaatlerinin hatırlatılması üzerine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın cevabı ise; “Siz sanırım anlamamışsınız; çünkü Sayın Genel Başkanımız bunu iktidar olduğunda devlet adına bunu yapacaklarını söylemiştir. Belediyelerin ise böyle bir ödeme yapması yasal olarak mümkün değildir ama önergenizi oylatalım meclise. Bu önerge gündeme alınırsa tartışırız” dedi. Ardından önergeyi gündeme almak için oylatan Gökhan; “Oy çokluğu ile önerge red edilmiştir, haliyle bu yasal olarak mümkün olmadığından meclisten geçmemiştir” dedi.

 

“BU MECLİSİ YÖNETEN KILIÇDAROĞLU DEĞİLDİR..”

Ak Partili Esra Yüksel ile bir süre daha karşılıklı atışan Ülgür Gökhan; “Bu meclisi yöneten Kılıçdaroğlu değil; siz aklınız sıra Kılıçdaroğlu’nun sözleri üzerinden polemik yaratmak istiyorsunuz. Bu konu Çanakkale belediyesinin konusu değildir” ifadelerini kullandı.

 

MAKAS; “KILIÇDAROĞLU’NUN VAADİNE GÖKHAN BİLE İNANMADI”

Çanakkale Belediye meclisinde yaşanan tartışmaları sosyal medyada gündeme getiren AK Parti İl Başkanı Naim Makas ise; "Elektriği çiftçilere bedavaya vereceğiz diyen Kılıçdaroğlu'na CHP'li Çanakkale Merkez İlçe Belediye Başkanı Ülgür Gökhan bile inanmadı. AK Partili üyelerin "çiftçilere bedava elektrik" önergesini CHP ve İYİ Parti grubu reddetti. Başkan Gökhan "Bunu Kılıçdaroğlu'na sorarsınız. Burası Kılıçdaroğlu'nun yönettiği bir meclis değil" dedi. Kamuoyunun takdirine” ifadelerini kullandı.
Bu haber 2764 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI