thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Mahmut Övür Çanakkaleli Vekillerden Ne İstiyor?

Tarih: 29-12-2022 06:42:04 Güncelleme: 29-12-2022 07:11:04 + -


Hükümete yakınlığı ile bilinen Sabah gazetesinin köşe yazarlarından Mahmut Övür son zamanlarda Çanakkale milletvekillerini hedef alması ile tanınıyor. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan sonra Mahmur Övür, CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek’i de hedef almıştı. Erkek sosyal medyadan iddiaları yalanlarken akıllara “Yandaş gazeteci Çanakkale Milletvekillerinden ne istiyor” sorusunu getirdi.


Mahmut Övür Çanakkaleli Vekillerden Ne İstiyor?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında görülen davanın karar günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir grup milletvekili, danışman ve gazetecilerle Almanya’da olması Türk siyasetinde şok etkisi yaratmıştı. Kılıçdaroğlu duruşmadan karar çıkmasını beklemediği için Almanya seyahatini çıktığını açıklamasına rağmen bir grup yandaş basın ise CHP Genel Başkan yardımcıları ve milletvekillerini hedef aldı. Bu yandaş gazetecilerden bir tanesi de Sabah gazetesi köşe yazarlarından Mahmur Övür idi.

 

MUHARREM ERKEK’İ HEDEF ALDI!

Sabah gazetesinde yazdığı köşe yazısında CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek’i hedef alan Övür, yazısında Erkek’i CHP içerisindeki “Ekremciler” arasında göstermişti. Övür yazdığı köşe yazısında “CHP yönetiminde Ekrem İmamoğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olmasını isteyenlerin sayısı az da olsa var. O az sayıdaki "Ekremciler"den birinin de CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek olduğu iddia ediliyor” ifadelerine yer verdi.

 

“MUHARREM ERKEK ONLARDAN BİRİ Mİ, BİLEMEM”

Övür yazısının devamında ise; “Aslında CHP içindeki Bizans oyunları yeni değil ve bitecek gibi de görünmüyor. Bu da sadece İBB Başkanı İmamoğlu-Akşener ekseninde veya fondaş medya çevresinde sürmüyor, parti içinde de çok sayıda "Brütüs"ten söz ediliyor. Muharrem Erkek onlardan biri mi değil mi bilemem ama "Saraçhane Operasyonu"ndan sonra CHP Genel Merkezi'nde herkes birbirine "Brütüs" gözüyle bakıyor ve Kılıçdaroğlu'nun içeride ve dışarıda kendisine kurulan kumpaslara karşı nasıl bir hamle yapacağını merak ediyor” ifadelerine yer verdi.

 

MUHARREM ERKEK İDDİALARI YALANLADI!

Mahmut Övür’ün yazısı üzerine sosyal medyadan açıklama yayınlayan Muharrem Erkek; “Bu baştan sona yalan ve yanlış olan yazının neresini düzelteyim ki. Yazıda geçen tüm ifadeler (iddia bile değil) uydurmadır. Masa başı bir operasyonun ürünüdür. Böyle saçmalıklarla uğraşacak zamanımız bile yok… Sadece not düşmek istedim” notuyla yayınladı.

BÜLENT TURAN’I DA HEDEF ALMIŞTI!

Hükümete yakınlığı ile bilinen Sabah Gazetesinin köşe yazarlarından Mahmur Övür’ün köşe yazılarına konu olan bir başka Çanakkale Milletvekili ise AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan idi. Çanakkaleli siyasetçiyi bir süre önce kaleme alan Mahmut Övür akıl almaz iddialarda bulunan bir köşe yazısı yayınlamıştı. Mahmut Övür “AK Parti İstanbul’da Skandal” başlıklı köşe yazısında Bülent Turan için şu ifadelere yer vermişti:

 

“AK Parti İstanbul'daki sessiz değişimin perde arkası yavaş yavaş aralanıyor. Yürütme Kurulu'ndaki ani değişim aslında bir tek "derin hesaba" dayanmıyor. İşin içinde bir de siyaset kulislerini dalgalandıran "skandal" var. Hem de ne skandal... AK Parti İstanbul kulisleri günlerdir bu skandalla çalkalanıyor.


Her şey yönetimde görev alan, genç kadın yöneticinin odasına gönderilen "özel mektup" la başladı.
Denilenlere göre, yurtdışında eğitim almış başarılı genç kadın, bir gün odasına girdiğinde kapının altından atılmış bir mektupla karşılaşır. Okumaya başladığında ise şaşkına döner. Kendisi hakkında inanılmaz ağır hakaretlerin yer aldığı bu mektup, genç kadını çıldırtır.


Mektubu odasına kim atmıştır?


Genç kadın bir dedektif gibi iz sürer. Sonunda çareyi il binasını izleyen kamera görüntülerine bakmakta bulur. Ve görüntüleri izlediğinde gözlerine inanamaz. Odasına mektubu bırakan kişi, en yakın çalışma arkadaşıdır. Daha vahimi, örgütün en etkili isimlerinden biridir. Hiç vakit kaybetmez ve bu skandalı Yürütme Kurulu'nun gündemine taşır.


Kimseye de bir şey söylemez. Her şey Türkiye'nin en büyük partisinin en büyük ilinin yönetim kurulu üyeleri önünde açığa çıkacaktır. Önce yaşadığı dehşeti anlatır.


Sıra yaptığı araştırmanın sonucunu açıklamaya gelince salondan bir ses yükselir: "Tamam, anlatmayın o benim."


İddiaya göre, herkesi şoke eden sesin sahibi genç Teşkilat Başkanı Bülent Turan'dan başkası değildir.
Bir an salona derin bir sessizlik çöker.


O derin sessizliği başka bir ses bozar: "Niye hemen atladın? Arkasından ne geleceğini bekle..."


Bu yaklaşım salondaki havayı daha da gerginleştirir. Ve masanın çevresinde oturan siyasetin "ak" yüzleri "kara kara" düşünceler içinde birbirlerinin yüzüne bakar. Ama olayı bir sonuca bağlayamazlar.
Belki de bu yüzden, kısa sürede partinin en tepe noktasına kadar ulaşılır.


Yukarıdan gelen cevap kısa ve nettir: "Atın o adamı partiden!"  Talimat net de olsa "o adam" partiden atılmaz ve "kol kırılır yen içinde kalır" anlayışı benzeri bir ara formül bulunur.


Skandalı yaratan teşkilat başkanı apar topar askere gönderilir. İl yönetimi ise bunu fırsat bilerek, Yürütme Kurulu'nda ciddi bir değişim yapar. Geriye merak edilen şu soru kalır: Bu skandal doğruysa, neden teşkilat başkanı partiden atılmadı da ara formül bulundu"
Bu haber 2816 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI