thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Mahkeme’de “İhraç” Dedi..

Tarih: 12-01-2023 06:04:39 Güncelleme: 12-01-2023 06:11:39 + -


CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Milletvekili Özgür Ceylan, Kurultay Delegesi İsmet Güneşhan ve belediye meclis üyeleri hakkında para vererek gerçeğe aykırı haberler yaptırdığı için CHP’den ihraç edilen Cengiz Ünüvar yargıya başvurdu. CHP’ya karşı dava açan ve ihraç kararının iptalini isteyen Ünüvar ile ilgili son kararı yargı verdi! Mahkeme CHP’ye karşı dava açan Cengiz Ünvar’ı haksız bularak yaptığı itirazı ret etti.


Mahkeme’de “İhraç” Dedi..

CHP'de 7 Belediye Meclis üyesi ve eski İl Başkanı İsmet Güneşhan, 2021 yılı Şubat ayında CHP İl Yönetimine verdikleri dilekçeler ile Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın yardımcısı Rebiye Ünüvar'ın eşi Cengiz Ünüvar'ın partiden ihraç edilmesini istemişlerdi. 14 Şubat 2021 tarihinde CHP İl Yönetimine verilen dilekçelerde şok iddialar yer alıyordu.

 

CENGİZ ÜNÜVAR’A YÖNELTİLEN SUÇLAMALAR

CHP'den İhraç edilmesi istenen Cengiz Ünüvar hakkında hazırlanan dilekçelerde şok iddialar yer alıyordu. Cengiz Ünüvar’a yönelik; “Para karşılığında birine parti tüzel kişiliğine, parti adına görev yapan/yapmış kişiler aleyhinde gerçeğe aykırı olarak siyasi itibar zedelemeye çalışma, karalama, itibar suikastı yaptırma” suçlamaları bulunuyor. Dilekçelerde ayrıca  “Partiyi küçük düşürme, partili seçilmişlerin kamuoyu nezdinde ötekileştirilmesi, itibarsızlaştırma çabaları, parti ve parti temsilcilerine iftira atmak, karalama” suçlamalarında bulunuluyordu.

 

İL YÖNETİMİ DİSİPLİNE SEVK ETMEMİŞTİ!

Mart 2021 tarihinde toplanan CHP İl Yönetimi, vahim iddialar içere dilekçeleri görüştü. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek hakkında karalayıcı haber yaptırmak için Cengiz Ünüvar’ın para gönderdiğine dair Whatsapp yazışmaları ve suçlamaları inceleyen CHP İl Yönetimi “İl disiplin kuruluna sevk etmeye gerek yoktur” kararı almıştı.

 

MYK ÜNÜVAR’IN KESİN İHRACINI İSTEDİ!

Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar’ın eşi Cengiz Ünüvar’ın ihraç edilmesi için İl Yönetiminden sonuç alamayan İsmet Güneşhan ve 7 Belediye Meclis üyesi CHP Genel Merkezine başvurdular. 13 Nisan 2021 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Merkez Yürütme Kurulu oy birliği ile karar alarak Cengiz Ünüvar’ın kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevk etti.  

 

GENEL MERKEZ İHRAÇ ETTİ!

Kumpas iddialarıyla gündemden düşmeyen Cengiz Ünüvar için toplanan Merkez Disiplin Kurulu, İsmet Güneşhan ve 7 Belediye Meclis üyesinin dilekçelerini 10 Ağustos 2021 tarihinde görüştü. İddialar ve Ünüvar’ın whatsapp yazışmalarının da olduğu dosyayı ve dilekçeleri inceleyen Merkez Disiplin Kurulu, oy birliği ile Cengiz Ünüvar’ı partiden ihraç etti!

 

ÜNÜVAR, CHP’YE DAVA AÇTI.. MAHKEME RED ETTİ!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Milletvekili Özgür Ceylan, Kurultay Delegesi İsmet Güneşhan ve belediye meclis üyeleri hakkında para vererek gerçeğe aykırı haberler yaptırdığı için CHP’den ihraç edilen Cengiz Ünüvar yargıya başvurdu. CHP’ya karşı dava açan ve ihraç kararının iptalini isteyen Ünüvar ile ilgili son kararı yargı verdi! Mahkeme CHP’ye karşı dava açan Cengiz Ünvar’ı haksız bularak yaptığı itirazı ret etti.

 

“VİCDANLARDA OLDUĞU GİBİ MAHKÛM OLDU”

CHP’ye karşı açtığı itiraz davası red edilen Cengiz Ünüvar hakkında mahkemenin verdiği kararı değerlendiren CHP’liler; “Cumhuriyet Halk Partisi yüz yıllık köklü bir kurumdur. Dünyanın en eski siyasi partilerinden biridir. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran partidir. Türkiye’nin en güçlü siyasi kurumlarından birisidir. Maalesef partimizin Genel Başkan Yardımcısı, Milletvekili, belediye meclis üyeleri hakkında parayla aleyhte haber yaptırmak gibi bir yöntemi bu partinin hiçbir üyesi kabul etmez ve edemez. Bunlar da cezasız kalmaz. Bu insanlar Cumhuriyet Halk Partili olamaz.  Geldiğimiz noktada Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel merkez düzeyinde temsilcisinin ya da yerel yönetimlerdeki temsilcilerinin aleyhine parayla haber yapılması mahkemede de tıpkı vicdanlarda olduğu gibi mahkûm oldu” ifadelerine yer verdiler.
Bu haber 4655 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI