Bugun...
Bizi izleyin:"Lapseki'deki Susuzluk Sorununu Ne Zaman Çözeceksiniz"

Tarih: 26-05-2021 07:21:43 Güncelleme: 26-05-2021 07:37:43 + -


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek, Lâpseki ve bölgede bulunan köylerde yaşanan susuzluk sorununu TBMM gündemine taşıdı. Lâpsekili vatandaşların köprü çalışmalarında özensiz davranıldığını, bu sebeple su borularının patladığı şikayetlerini ve sorunun ne zaman çözüleceğini soru önergesi ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye sordu.CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek, Lâpseki ve bölgede bulunan köylerde yaşanan susuzluk sorununu TBMM gündemine taşıdı. Lâpsekili vatandaşların köprü çalışmalarında özensiz davranıldığını, bu sebeple su borularının patladığı şikayetlerini ve sorunun ne zaman çözüleceğini soru önergesi ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye sordu.


      
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek TBMM’ye Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yazılı olarak cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde; “Çanakkale Lâpseki ilçemizde faaliyette bulunan çiftçilerimiz son günlerde susuzluk sorunuyla uğraşmaktadır. 1915 Çanakkale Köprüsü’nün bağlantı yol yapım çalışmaları sırasında özensiz davranıldığı, bu nedenle Umurbey Barajı’ndan Lâpseki ilçesine dağılan tarımsal sulama boru hattında sıklıkla patlakların oluştuğu, bu durumun da susuzluğa neden olduğu bölgede yaşayan hemşerilerimiz tarafından dile getirilmektedir. Çiftçiliğin en önemli ekonomik faaliyet olduğu ilçemizde hem ekim hem de sulama zamanında günlerce yaşanan su kesintisi, ürün verimi açısından da büyük bir tehdit unsurudur. Lâpseki’nin neredeyse yüzde 90’ını etkileyen sorun, Merkez, Yeniceköy, İlyasköy, Kocaveli Köyü, Subaşı Köyü gibi ihracata dönük kiraz, şeftali ve domates üretimi yapan bölgelerimizi de olumsuz etkilemektedir” diyerek ilçede yaşanan susuzluk sorununa ve etkilerine dikkat çekti.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek TBMM’ye Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yazılı olarak cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde şu soruları yöneltti;
1. Yaşanan sorundan Bakanlığınızın bilgisi var mıdır?
2. Çiftçilerimizi günlerce susuzluğa mahkûm eden konuyla ilgili herhangi bir inceleme yapılmış mıdır?
3. Çiftçimizin yaşadığı bu sorunun çözümü için ne gibi önlemler alınacaktır?
4. Bölgede yaşayan hemşerilerimizin, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün yapım çalışmaları sırasında özensiz davranıldığı gerekçesiyle su borularının patladığı sözleri üzerine sorunun çözümü için ne gibi bir girişimde bulunulacaktır?

 
Bu haber 762 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI