marketingfutbol.club bonus veren siteler bahis siteleri
Bugun...
Bizi izleyin:Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda Çalışmalar Tamamlandı

Tarih: 12-07-2021 16:51:10 Güncelleme: 12-07-2021 17:04:10 + -


20 Temmuz 2021-23 Temmuz 2021 tarihleri arasındaki Kurban Bayramı süresince Çanakkale Belediyesi tarafından çeşitli önlemler alınırken, bayram sürecince geçerli olacak çeşitli uygulamaların da hazırlıkları tamamlandı.


Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda Çalışmalar Tamamlandı

Çanakkale Belediyesi tarafından altyapısı hazırlanmış olan İsmetpaşa Mahallesi Metin Oktay Caddesi üzerinde Eski Beton Santrali mevkiindeki Kurban Satış ve Kesim Alanında peron ve yol çizgileri çekildi. Ayrıca, alanın temiz ve hijyenik olması açısından da ilaçlama işlemleri tamamlandı. Çanakkale Belediyesi, Kurban Satış ve Kesim alanında salgın hastalık riski nedeni ile kentlilerimizin sağlığını korumak ve daha sağlıklı bir ortamda kurban kesimlerini gerçekleştirebilmelerine olanak sağlamak amacı ile alanda gerekli tüm önlemler alınırken, ayrıca alanın çeşitli noktalarına da dezenfektanlar ve bilgilendirme/uyarı levhaları da yerleştiriliyor.

 

ULAŞIM ÖNLEMLERİ ALINDI

Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından da Kurban Bayramı süresince kentlilerin başta Kurban Satış ve Kesim Alanına ulaşım olmak üzere kent içi ulaşımın sorunsuz bir şekilde yürütülmesi adına gerekli önlemler alındı. Kentliler Ç8 ve Ç9 hatlarını kullanarak, Kurban Satış ve Kesim Alanına ulaşabilecekler. Kurban Bayramı süresince uygulanacak toplu taşıma sefer saatleri için ulasim.canakkale.bel.tr sayfasından bilgi alınabilir.

 

RANDEVU ALMAYI UNUTMAYIN

Öte yandan; 20 Temmuz 2021-23 Temmuz 2021 tarihleri arasındaki Kurban Bayramı kapsamında, kentlilerin kurbanlarını sağlık, temizlik ve ibadet kurallarına uygun bir şekilde kesmeleri ya da vekaletle kestirmelerine yardımcı olmak, kurban satış ve kesim yerlerinin kurallarını belirlemek, kurban hizmetlerini yürütmek üzere; 19.06.2021 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan 2021 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ gereğince çeşitli kararlar belirlendi. Özellikle pandemi sürecini de kapsayan önlemler gereğince;

 

-Kurban Satış ve Kesim Alanında gerçekleştirilecek kesim işlemleri için Belediye 444 17 17 numaralı Çağrı Merkezi veya İletişim Masalarından randevu alınması gerekiyor. Randevusu bulunmayan kentliler Kurban Satış ve Kesim Alanında kesim yapamayacaklar.

-Kesim işlemleri 08.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşecek olup, sağlık tedbirleri gereği alana, her 15 dakikada bir 10 randevulu kişi alınacak.

-Kurban Kesim İşlemini gerçekleştirecek kurban sahibi kentlilere yalnızca 1 kişi refakat edebilecek.

-Kurban Satış ve Kesim Alanına girişlerde HES kodu sorgulanması, el dezenfeksiyonu ve ateş ölçümü uygulaması yapılacak.

-Kurban Satış ve Kesim Alanında fiziki mesafenin korunması gerektiği sık sık vatandaşlara hatırlatılacak.

-Alana, maskesiz olarak girilemeyecek. Ayrıca, yine alanda el ile temas (tokalaşma) yapılmaması önem arz ettiği unutulmamalı.

-Alanda 8 metrekareye bir kişi (müşteri ve satıcı beraber) olacak şekilde düzenleme yapılacak

-Kurban Satış ve Kesim Alanı içerisindeki yoğunluğun azaltılması amacıyla içeride bulunan vatandaşların en kısa sürede alışverişlerini ve işlemleri tamamlaması önemle rica olunur
Bu haber 1049 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
 • CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
  CEPA AVM'de Çanakkale Türküsü
VİDEO GALERİ
YUKARI