thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:Komik Haber: "10 Kasım'ı Kutladık" Dedi..!

Tarih: 20-11-2019 07:15:59 Güncelleme: 20-11-2019 07:22:59 + -


CHP Grup Başkanvekili Erdal Gezen, Belediye Meclisi kasım ayı oturumunda büyük bir gafa imza attı. Bayramiç'te yaşanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 10 Kasım skandallarını eleştirmek isteyen CHP Grup Başkanvekili Erdal Gezen konuşmasında; "Ata'mızın vefatının 81.yıldönümünü kutladık, kendisini saygı ve minnetle andık" ifadelerini kullandı. Yaşanan polemikler sonrası; "Atatürkçülüğümü kimseyle tartışmam, sehven konuşmamda kutlama ifadesini kullandığım için özür dilerim" dedi.


Komik Haber:

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 10 Kasım Atatürk'ü Anma gününde yaşananlar Çanakkale Belediye meclis toplantısında da gündeme geldi. Gündem dışı söz alarak gündemi değerlendiren CHP Grup Başkanvekili Erdal Gezen, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü eleştirmek isterken büyük bir gafa imza attı.

 

CHP Grup Başkanvekili Erdal Gezen konuşmasında; "Ata'mızın vefatının 81.yıldönümünü kutladık, kendisini saygı ve minnetle andık" ifadelerini kullandı. Konuşmasının devamında Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk halkı için önemine değindikten sonra Diyanet İşleri Başkanlığını ve Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü eleştirdi.

 

"BAYRAMİÇ'TE KASIT YOK.. CİDDİYETSİZLİK VAR"

Konuşmasını tamamlayan Erdal Gezen'in Bayramiç İlçesinde yaşanan skandallar ile ilgili söz alan AKP Grup Başkanvekili Esra Yüksel; "Sayın Grup Başkanvekili Erdal bey, konuşmasının başında kayıtlara da giren bir ifade kullandı. 'Atatürk'ün vefatının 81.yıldönümünü kutladık' dedi. Erdal bey kasıtsız bir şekilde kullanmıştır. Şimdi dört olay var; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında tören öncesinde Saygı duruşu ve istiklal marşı sonrasında oyun havası çalındı. Bir başka talihsizlik 10 Kasın günü siren yanlış çalındı. Hoşumuza gitmeyen başka bir 10 Kasım etkinlikleri düzenlenirken metinde anma olması gerekirken; Bayram ifadesi kaldı. Bayramiç'te klor makinesi bozulduğu için 1500 kişi hastanelik oldu. Bu olayların üçü Bayramiç Belediyesinin, birinin de Milli Eğitim müdürlüğünden kaynaklandığını görüyoruz. Bu CHP'li belediyeye ait ciddiyetsizlikten kaynaklanan hatayı görmeyip Bayram ifadesi ile anılması bu kurumun icraatlarını kötülenmesi olarak görüyorum. Ciddiyetle işini yapan kurumların yaptıkları işin sabote edilmesini hoş görmüyorum. Bu insani bir hatadır; insanlar işlerin ciddiyetle yapmalıdır. Ama kimse bir kurumu da Atatürk düşmanı olarak lanse edilmemelidir. Burada kasıt yoktur ancak müthiş bir ciddiyetsizlik var" ifadelerini kullandı.

 

"BÖYLE BİR HATAYA DÜŞMEMELİYDİM.. ÖZÜR DİLİYORUM"

AKP'li Esra Yüksel'in konuşmasının ardından söz alan CHP'li Gezen; "Gerçekten böyle bir polemiğe mahal verdiğim için herkesten özür dilerim. Az önce bir metin okumadım, spontane bir girişle konuştum. Az önce ifade ettiğim gibi; Kıbrıs Cumhuriyeti'nin kuruluşunu kutlamak için hazırladığım metine gayri ihtiyarı bir algı olarak ağzımdan çıkmıştır. Sehven çıkmıştır. Bunun bir polemik konusu yapılmasını üzüntü ile karşılıyorum. Evet bir grup başkanvekili olarak, 32 yıllık bir hukukçu olarak böyle bir hataya düşmemem gerektiğini ifade ediyorum. Atatürk'e olan bağlılığımı hiçbir şekilde sorgulatmam, buna da müsaade etmem. Böyle bir hatanın olmaması dileğiyle, sadece ben değil hepimiz açısından.. Hepinizden özür diliyorum" ifadelerini kullandı.
Bu haber 9739 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI