thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:“Kılıçdaroğlu’na Yanlışlıkla Oy Vermiş Seçmenlere Sesleniyorum..”

Tarih: 20-05-2023 10:48:57 Güncelleme: 20-05-2023 10:50:57 + -


28 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için seçmenlere çağrıda bulunan AK Parti Milletvekili Ayhan Gider; “Büyük Türkiye’nin zaferi içinde gerek Kılıçdaroğlu’na yanlışlıkla oy vermiş seçmenlerimizi gerekse Sinan Oğan’a oy vermiş seçmenlerimizi Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeye çağırıyorum” dedi.


“Kılıçdaroğlu’na Yanlışlıkla Oy Vermiş Seçmenlere Sesleniyorum..”

14 Mayıs 2023 seçimlerini değerlendiren AK Parti Milletvekili Ayhan Gider; bir milletvekilliği kaybetmenin üzüntüsü içerisinde olduklarını ifade ederek; “Seçim döneminde yaptığımız konuşmalarda sürekli olarak; “Bizim ile derdi olan yerli ve milli tüm ekipler çıksın, biz tüm eleştirileri kabul ederiz” demiştik. Ama diğer türlüsünü rakip bile kabul etmediğimizi ancak içimizi acıttığını söyledik. İlçe ilçe, köy köy seçim çalışması yürüttük. Çok az bir oy ile ikinci vekilliği kaybettik. Bununla ilgili bin tane sebep söylenebilir ama hiç birinin önemi yok, sonuçta ikinci vekilliği kaybettik, üzgünüz. İlk seçimde inşallah bunu telafi edeceğiz” dedi.

 

“ATATÜRK’ÜN KURDUĞU CHP’NİN ÇİZGİSİNDEN ÇIKMIŞ DURUMDALAR”

CHP’yi ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Ayhan Gider, İYİ Parti yönetimini de eştirmeyi ihmal etmedi. Gider yaptığı konuşmada; “Bu seçim sürecinde bizde halkımızda çok net gördük ki; Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürk’ün çizgisinden tamamıyla çıkmış durumda. Yaptıkları, söyledikleri hiç bir şey bu Cumhuriyeti kuran partinin söylem ve duruşuna yakışmıyor. Hatta şuanda bir duruş sergiledikleri bile söylenemez. Çünkü her gün nereden oy alabileceklerini düşünüyorlarsa o tarafa meyletmiş durumdalar. MHP’yi yeterince ülkücü bulmadıkları için ayrıldıklarını iddia eden arkadaşların kurdukları İYİ Parti’den seçim boyunca sadece bir şey istedik. HDP’nin ve CHP’nin stratejik hedefleri uyuşuyor, siz bunun ne tarafındasınız diye sorduk. Hiçbir cevap alamadık, bu durumda bizi üzdü. HDP’liler belki bu seçimde Millet İttifakının en net tarafıydı; “Hapishaneleri patlatacağız, Afrin’i işgalden kurtaracağız dediler. Afrin dedikleri yerde Türk askeri bulunuyor. Bunların hepsini çok açık söylediler, hiçbir takkiye yapmadılar. Ancak Millet İttifakından bu söylemlere hiçbir yanıt gelmedi” ifadelerini kulandı.

“SEÇİM SİSTEMİNİ ÇALIŞTIRAMAYANLAR MEMLEKETİ YÖNETİRİZ DİYOR”

CHP’nin sandıklardaki oyları takip etmek için kurdukları sistemi bile çalıştıramadıklarını hatırlatan Ayhan Gider; “Hiçbir hareketlerinde, önceliklerinde Türkiye’nin bağımsızlığı ön plana çıkartmadı Millet İttifakı. Katılımı çok yüksek bir seçim yaşadık: Sandıklara itirazlar oldu, tüm itirazlar değerlendirildi. CHP’liler artık alışkanlık haline getirdiler ‘Hile var, hurda var’ diye konuşuyorlar. Kendileri bir sistem kurmuşlar, sistemi çalıştıramamışlar. Bunlar bizi hiç ilgilendirmiyor, bizi ilgilendiren ise; bir bilgisayar sistemini çalıştıramayan, ıslak imzalı tutanakları alt alta koyup toplayamayan adamlar Memleketi yönetiriz diyorlar. Allah korusun, Allah bu milleti sizden korusun” dedi.

 

“İKİ TANE YANDAN BAŞKAN YARDIMCISI VAR..”

Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş’ın seçim çalışmalarına katılmalarını da eleştiren Ayhan Gider; “İki tane yandan başkan yardımcısı var; İmamoğlu ile Yavaş. Çıktılar kazandıklarını ilan ettiler. Ama Türkiye sonucu ortadadır; birinci parti AK Parti’dir. En yüksek oyu alan yarım puan ile ikinci tura kalan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Dolayısıyla seçim sonucu bellidir; Türk Milleti birinci turda söyleyeceğini söylemiştir. Ben Çanakkale’den seçilen arkadaşların hepsine başarılar diliyorum. İktidar ve muhalefet olarak güzel şeyler yapmayı umut ediyorum” dedi.

“KADINLARA BAĞIRIP, ÇAĞIRANLARI BİLİYORUZ DA, KADINLARIN HAKARET ETMESİ..”

Ülgür Gökhan’ın kadın meclis üyeleri ile yaşadığı tartışmalara atıfta bulunarak Ezine CHP Kadın Kolları bşakanının depremzedelere hakaret etmesine tepki gösteren Gider; “CHP her zaman olduğu gibi başarısızlığı kabul etmiyor. Artık bu sefer daha önce üstü kapalı yaptıklarını daha açıktan yapmaya başladılar. Depremzedelere hakaret etmeye başladılar. Bir tanesi de maalesef Ezine Kadın kolları başkanıdır. Çanakkale’yi iyi şeylerle anın demiştik. Bizimle aynı fikirde olmak zorunda değilsiniz ama Çanakkale bu hakaretler ve söylemlerle anılmayı hak etmiyor. Alışmıştık kadınlara bağırıp çağırıp hakaret edenlere ama ilk kez kadınların küfür etmesine hazır değildik. Alıştırdığınız terbiyesizlik seviyesinde kalın. Oyumuz düşük çıktığı için hizmet vermekten vazgeçtiğimiz bir tane ilçe söylesinler. Bir tane sitemkâr söz söylesinler; biz size hizmet ettik ama siz bize oy vermediniz gibi. Böyle bir örnek gösteremezsiniz. Biz siyaseti ticaret için yapmıyoruz; biz siyaseti bu millete hizmet etmek için yapıyoruz. Bu arkadaşlar gibi; oy alamadık depremzedeler oteli boşaltsın, beter olun, su verdik, ekmek verdik gibi sözler insanlık için de kötü sözlerdir” dedi.

 

“KILIÇDAROĞLU’NDAN OLSA OLSA ÇAKMA BOZKURT OLUR”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimin ikinci turu için Milliyetçi söyleme dönmesini de eleştiren Ayhan Gider; “Seçim sonuçları açıklandı; 7’li masa da değişiklikler başladı. Daha dün HDP-PKK bayrakları altında söylev verenler, Selahattin Demirtaş için özgürlük diyerek meydanları inletenler bugün utanmasalar Bozkurt işaretleri ile meydanları dolaşacaklar. Kılıçdaroğlu’ndan olsa olsa çakma bozkurt olur. Uğraşıyor, uğraşsın hiçbir işe yaramaz ise; sosyoloji ve psikoloji okuyan çocuklara ders konusu olur. Bir ayda HDP stratejik ortaklığından ülkücülüğe geçiş nasıl oluyormuş çocuklar bunu öğrenmiş olurlar. Türk siyaseti açısından hoş değil bu yaşananlar; çizgisi olan insanların kurduğu bir Cumhuriyetiz, 21 yıldır da çizgisi olan bir Cumhurbaşkanımız var. Her şeyin, gününe göre konuşan değil; çizgisine göre konuşan bir Cumhurbaşkanımız var. Çıkarttıkları adayın biraz daha ciddi ve seviyeli olmasını arzu ederdik” dedi.

“TOKATÇILAR.. YÜZDE 1 OY VERMEDEN MİLLETVEKİLİ ALDILAR”

CHP’nin listelerinden çok sayıda milletvekili alan Deva ve Gelecek Partilerine dolandırıcı imasında bulunan Ayhan Gider; “Birkaç tane tokatçı çıktı; bunlara yüzde 1 oy bile vermeden milletvekillerini aldılar. Bunlar tokatçı oldukları için bizim içimizde değildiler; biz bunları dışlamıştık. Şimdi diyorlar ki; bunlar bize ne kattı? Bu kadar öngörüsüz iseniz; siz neden siyaset yapıyorsunuz? Bu memleketi yönetmeye nasıl talip olursunuz? Meral Akşener’i bekliyoruz; masadan kalkıyor oturuyordu, bağırıp çağırıyordu, birkaç gündür sessiz. Herhalde seçimde o da bağırma kabiliyetini kaybetti. Seçimden önce söyledikleri “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” meraklıları 7 tane cumhurbaşkanlığı yardımcılığı dağıtmaz. Artık yalanları günlük bile değil; saatlik yalan söyler hale geldiler” dedi.

 

“KILIÇDAROĞLU’NA YANLIŞLIKLA OY VERMİŞ SEÇMENLERE SESLENİYORUM..”

28 Mayıs’ta gerçekleşecek seçimler için vatandaşlara çağrıda bulunan Ayhan Gider; “Cumhur ittifakı ilkesel bir birlikteliktir; ittifak içerisindeki hiçbir parti ile bakanlık ve cumhurbaşkanlığı yardımcılığı pazarlığı yapmadık. Sinan Oğan ile görüşmelerimizde tamamıyla ilkeseldir. Bizim kendi siyasi tarihimizde böyle şeyler yapmadık, yaşamadık. Bu anlamda 28 Mayıs’ta tüm halkımızı sandık başında bekliyorum. Büyük Türkiye’nin zaferi içinde gerek Kılıçdaroğlu’na yanlışlıkla oy vermiş seçmenlerimizi gerekse Sinan Oğan’a oy vermiş seçmenlerimizi Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeye çağırıyorum. Milli birlikle derdi olmayan, olaylara daha liberal bakan, uluslar arası kuruluşların yardımlarıyla daha iyi yaşayabileceğimize inanan arkadaşlara da Allah yoldan versin. Bizim onların oylarına ihtiyacımız yok; biz tam ve bağımsız Türkiye derdindeki insanların oylardır. Onların oyları ile yolumuza devam edeceğiz” dedi.
Bu haber 2239 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI