thejrc.org
Bugun...
Bizi izleyin:“Kepez Halkına Verdiğiniz Sözü Tutun!”

Tarih: 07-12-2017 06:59:37 Güncelleme: 07-12-2017 07:47:37 + -


AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Kepez’de düzenlenen Gençlik Kurultayında yaptığı konuşmada ‘Kepez’in ilçe olmalıdır’ sözüyle başlayan ve kamuoyunda büyük beklenti oluşturan Kepez’in İlçe olmasındaki son durum hiç iç açıcı değil! İlçe olma noktasında imza kampanyası dahi düzenlendi ama verilen sözler bir türlü tutulmadı. Son durumu değerlendiren Kepez Belediye Başkanı Mutan, Bülent Turan’a bir kez daha seslenerek “Sözünüzde durun, ilçe olmak istiyoruz” çağrısında bulundu.


“Kepez Halkına Verdiğiniz Sözü Tutun!”

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Kepez’de düzenlenen Gençlik Kurultayında yaptığı konuşmada ‘Kepez’in ilçe olmalıdır’ sözüyle başlayan ve kamuoyunda büyük beklenti oluşturan Kepez’in İlçe olmasındaki son durum hiç iç açıcı değil! İlçe olma noktasında imza kampanyası dahi düzenlendi ama verilen sözler bir türlü tutulmadı. Son durumu değerlendiren Kepez Belediye Başkanı Mutan, Bülent Turan’a bir kez daha seslenerek “Sözünüzde durun, ilçe olmak istiyoruz” çağrısında bulundu.

 

“YEREL DİNAMİKLER ÇALIŞSIN, BİZDE OMUZ VERELİM BU İŞ BİTSİN” DEMİŞTİ..

 

19 Ağustos 2017 tarihinde Kepez Beldesinde düzenlenen AK Parti 5.Gençlik Kolları Olağan Kongresinde konuşma yapan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Kepez Beldesi ile ilgili olarak “Kepez İlçe olmayı hak ediyor, ilçe olmalıdır” demişti. Turan o gün yaptığı konuşmada; Kepez’in 25 bini aşan nüfusuyla ülkenin en büyük beldesi olduğuna dikkat çekmiş; “Çanakkale’de bile ilçelerin nüfusuna bakın, 10-15 bin arasında. Kepez ise 25 bin nüfusuyla ilçe olmayı çoktan hak ediyor. Yerel dinamikler çalışsınlar, biz de Ankara’da omuz verelim bu iş bitsin. Kepez bunu hak eden bir yer, limanı, sahili, tarihi ve turistlik alanları ekonomik durumu itibariyle kendi ayakları üzerinde durabilecek farklı bir yer” diye konuştu.

 

İŞ BİTİRİCİ OLARAK BİLİNİYORDU.. ÇAĞRISI KARŞILIK DA BULDU AMA..

 

Bülent Turan’ın Kepez’in ilçe olması için söylediği sözler için; AK Parti kulislerinde onun iş bitiriciliğine dikkat çekilerek, ‘Grup Başkanvekili Turan’ın ağzından böyle bir söz çıkmışsa, olmuş demektir. Kepez’imize şimdiden hayırlı olsun. Bu iş bitmiştir” şeklinde görüş belirtiyordu. Yerel basında ise “Bülent Turan’dan Müjde, Kepez İlçe oluyor” başlıkları atılıyordu. AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ yaptığı açıklamada Kepez’in ilçe olmasını desteklediğini açıklamış, AK Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok ise imza kampanyasına ilk imza atan kişi olmuştu.

 

Kepez Belediye Başkanı Dr.Ömer Faruk Mutan bir basın toplantısı düzenleyerek “Çanakkale Bütünşehir olacaksa biz mahalle olmak istemiyor, İlçe olmak istiyoruz” diyerek kolları sıvadı. Meclis üyeleri ortak deklarasyon yayınladı. İmza kampanyası düzenlendi, pankartlar asıldı.

 

2,5 AY GEÇTİ İSTEK BİTMEDİ AMA HEYECAN BİTTİ!

 

Basın mensupları ile sık sık bir araya gelen Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, her fırsatta Kepez’in ilçe olmasını istediklerini hatırlatarak AK Parti Bülent Turan’ın sözünde durması istediklerini hatırlattı. Mutan Kepez’in ilçe olması için Ankara’da kulis ziyaretlerinde de bulunarak tek tek milletvekillerini bile dolaştı.

 

İmza kampanyaları, siyasi mesajlar, basın açıklamaları derken aradan 2,5 aya yakın bir süre geçti. Bugün basın mensupları ile buluşan Belediye Başkanı Mutan, Kepez’in ilçe olması noktasında özellikle AK Parti kanadında 10-15 günlük bir sessizlik olduğuna dikkat çekti! Kepez’in ilçe olmasını istediklerini bir kez daha vurgulayan Başkan Mutan, AK Partili Bülent Turan’a da seslenerek ‘Sözünüzde durun’ çağrısında bulundu.

“BİZ ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPTIK, YAPACAĞIZ”

 

Başkan Mutan son gelişmeleri değerlendirdiği basın toplantısında şunları söyledi; “2-2,5 ay önce AK Parti Grup Başkanvekili Bülent turan, Kepez’de düzenlenen Gençlik kurultayında Kepez ile ilgili ortaya bir söz attı. Söz verdi diyelim ‘Kepez İlçe olmayı hak ediyor, mevcut dinamikleri, konumu itibariyle Türkiye’nin en büyük nüfusa sahip beldesi olması itibariyle Kepez İlçe olmalıdır’ demişti. Laf döndü dolaştı, geldi ‘Kepez’in dinamikleri de istiyorsa olsun’ denildi. Bizlerde neden olmasın demiştik. Meclis üyelerimiz ile bir araya gelerek ortak bir deklarasyon açıkladık. Buradan yola çıkarak imza kampanyası, halkın kendi ürettiği sloganları pankartlaştırmak sureti ile çalışma yaptık. Kepez’in ilçe olması noktasında bir hareketlilik kazandırdık. Evet biz ilçe olmayı inatla olmayı istiyoruz dedik.”

 

“KEPEZ’İN 25 Yıllık BELEDİYECİLİK DENEYİMİ VAR”

 

Başkan Mutan 25 yıldan biraz fazla bir süredir Kepez Beldesinde Belediyecilik yapıldığına dikkat çekerek, 25 yıllık deneyimin heba edilmemesi gerektiğini belirtti; “Kepez’in ilçe olmasındaki paralel noktamız; eğer Çanakkale Bütünşehir olacaksa Kepez ilçe olsun, mahalle olmasın demiştik. Şu anki mevcut yasalar gereği Bütünşehir olursak belde belediyeleri kapatılarak mahalleye dönüşüyor. Bizim burada temel itirazımız ilçe olalım ve belediye olarak kalalım. Mevcut idari yapılandırmayı sürdürme adına, kendi bütçemi olsun, bu halk yine bizi denetlesin, halkın iradesi ile ortaklığı ile yönetim şekillensin, biz yolumuza devam edelim dedik. Kepez Belde Belediyesi olarak 25 yıldır, çeyrek asırlık bir sıfırdan gelen Belediyecilik deneyim var. Biz bunun devam etmesini istiyoruz. 15 – 16 nokta da imza kampanyamız devam ediyor. Pankartlarımız değiştirilerek sergilenmeye devam ediyor.”

 

“10-15 GÜNDÜR HAREKETLİLİK YOK..”

 

AK Parti kanadında Kepez’in ilçe olması noktasında son günlerde bir sessizlik olduğuna dikkat çeken Başkan Mutan; “Sizlerin dikkatinizi de çekti mi bilmiyorum; özellikle AK Parti Belde Başkanı Alper Altınok hemen hemen her gün Kepez İlçe olsun diyerek açıklamalar yapardı, bir eylem sergilerdi. Son 10-15 gündür böyle bir hareketlilik yok. En iyi niyetle diyorum ki; bir kongre süreci var, enerjilerini oraya aktarıyorlar ama ben onu da orada bırakacağım. İnşallah Kepez’in ilçe olması noktasındaki enerjisi devam eder diyorum. Sondan bir önceki Ankara ziyaretimde tüm CHP ve AKP vekillerimizi ziyaret etmiştim. Muharrem Erkek vekilimiz sorulan bir soruya Kepez’in Mahalle olarak kalması noktasında bir cevabı vardı. Kendisi ile bunu konuştuğumda yanlış anlaşıldığını ifade etti. Kendisinin Kepez’in ilçe olması noktasında yerel kamuoyu ile bunu paylaşabilir miyim diye sormuştum. Düzeltme yapabileceğimi ifade etmişti. Sonrasında AK Parti Milletvekili Bülent Turan ile görüşmemizde kendisi bana Muharrem Beyin neden böyle bir demeç verdiğini sordu. Bende kendisi ile görüştüğümü ve düzeltme yapma noktasında yanlış anlaşıldığını ifade ettim. Ortada bir özürlük durum yok ama Bülent Turan bir özür beklediğini söyledi. Muharrem bey cephesinden bakarsak; ‘güç onlarda, erk onlarda, karar verici makamda bulunanlar onlar. İstiyorlarsa Kepez’i ilçe yapsınlar’ diyor. Bende buna katılıyorum; güç sizde, karar verici sizlersiniz. Kepezli ilçe olmak istiyor, bizler istiyoruz. Söz verdiniz sözünüzde durunuz, sözünüzü tutunuz diyorum” ifadelerini kullandı.

 

AK PARTİ’DE GÜÇLÜ KONUMDASINIZ, SÖZÜNÜZDE DURUN”

 

Ak Parti hükümetinin meclisteki çoğunluğuna ve Bülent Turan’ın AK Parti Grup Başkanvekilliği yaptığına dikkat çeken Başkan Mutan, AK Partili Turan’a seslenerek; “Gelip Kepez’de bir kurultayda ‘Kepez ilçe olacak’ dediyseniz; Sayın Bülent Turan AK Parti içerisinde güçlü bir noktada gereğini yapmasını, sözünü tutmasını istiyoruz, bekliyoruz. Bu lafınız siyasette kalmasın, sözünüz siyasi polemik konusu da olmasın. Kepez ilçe olmak istiyor, bu noktada biz ne gerekiyorsa yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Kepez’i ilçe yapınız. Herkes sözünde dursun. Eğer bir zorluk varsa; bunu da kamuoyu ile paylaşın. Bir engel varsa paylaşın ama şunu bilin ki işi olay kılmanın yolu sözünde durmaktır” dedi.
Bu haber 7997 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 108'nci Yıldönümü
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
VİDEO GALERİ
YUKARI