www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:Kepez Belediyesinin Borcu 52 Milyon 515 Bin TL!

Tarih: 27-08-2020 01:49:42 Güncelleme: 27-08-2020 02:24:42 + -


31 Mart 2019 tarihinde Kepez Belediye Başkanı seçilen Birol Arslan’ın ilk yaptığı iş CHP’li Ömer Faruk Mutan’dan devir aldığı belediyenin borcunu açıklamak olmuştu. Şeffaf belediyecilik sözü veren Birol Arslan, aradan geçen 17 ay sonrasında belediyenin güncel borcunu açıkladı.


Kepez Belediyesinin Borcu 52 Milyon 515 Bin TL!

Halk Kafede basın mensuplarına 1,5 yıllık belediyenin faaliyetlerini ve yaptığı çalışmaları anlatan Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan göreve gelir gelmez ilk yaptığı şeyin tartışma yaratan yat satışı olduğunu söylemesi dikkat çekti. Konuyla ilgili Birol Arslan; “Belediyeyi borçlu bir şekilde devir almıştık. bunun karşılığında ise elimizde sadece bir yat vardı. Meclis üyeleri ile karar alarak düzenlediğimiz ihale ile yatı sattık. Oradan gelen geliri kazamıza ekledik” dedi.

 

“BAŞARI TESADÜF DEĞİL; ÇALIŞMAKLA OLUR”

Ardından belediyenin güncel borcuna değinen Birol Arslan; “Personelimize hiçbir maaş, ikramiye, kıdem tazminatı borcumuz hiç yoktur. Hiçbir sosyal yardımlarda geri kalmadık. İki festival ve iki güreş organizasyonu gerçekleştirdik. Alt yapı ve peyzaj çalışmaları için 4 milyon 931 bin TL harcadık.

Kepez meydan düzenlemesinde yeniden bir düzenleme yaptık. 744 bin TL Halk kafenin yapımı için harcadık. Ekonomik krize, Corona virüsüne ve diğer olumsuzluklara rağmen bu sürede 9 milyon 386 TL borç ödedik. Başarı tesadüf değildir; çalışmakla olur” dedi.

 

“BORCUMUZ 52 MİLYON 515 BİN 601 LİRADIR”

17 aylık belediye başkanlığı süresince sosyal, kültürel etkinliklerin yanı sıra belediyenin yapması gereken rutin işleri gerçekleştirdiklerini söyleyen Birol Arslan; “Kepez Belediyesinin 25 Ağustos 2020 akşamı itibariyle 52 milyon 515 bin 601 TL’ye düşmüştür. Tasarruf ettik; kaynaklarımızı doğru kullandık. Planlı, programlı ve disiplinli olduk. Halkımızın her kuruşunu namusumuz gibi koruduk. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarım ve meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

 

YİNE PANKART ASTI

Seçildikten 5 gün sonra Kepez belediyesini 61 Milyon 825 Bin 517 Lira borçla devir aldığını pankartla duyuran Birol Arslan, kendi dönemine ait 17 aylık borcu da yine pankartla belediye hizmet binasına astırdı.
Bu haber 6533 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AYNALI PAZAR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI