www.ibrshop.com
Bugun...
Bizi izleyin:Kaşdemir’den Teşekkür Mesajı

Tarih: 12-08-2023 11:01:09 Güncelleme: 12-08-2023 11:03:09 + -


Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı görevine yeniden atanan İsmail Kaşdemir, yayınladığı teşekkür mesajında sorumluluklarının bilincinde olduklarını ifade ederek; “Çanakkale Ruhu’nu” her daim canlı tutmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için çok çalışacağız. Cumhuriyetimizin 100. yılında, Çanakkale’nin kahraman ve muzaffer komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve kahraman Mehmetçiklerimizi daha çok hatırlayacağız ve O’nların büyük fedakarlıklar içeren destansı mücadelelerini, daha


Kaşdemir’den Teşekkür Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir kez daha Gelibolu tarihi Alan Başkanlığı görevine atanan İsmail Kaşdemir teşekkür mesajı yayınladı. Kaşdemir mesajında; “Tensipleriyle tekrar Tarihi Alan Başkanlığı görevine atanmam vesilesiyle, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ediyorum. Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’un öncülüğünde, çalışma arkadaşlarımla birlikte, bu müstesna topraklara hizmet etmeye ve bu topraklara gözümüz gibi bakmaya devam edeceğiz. Tarihi Alan’ı dünyanın en büyük ve en çok ziyaret edilen açık hava müzesi yapmak için var gücümüzle çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

 

“ÇANAKKALE’NİN MANEVİ BAŞKENTİMİZ OLDUĞUNU DAHA ÇOK VURGULAYACAĞIZ”

“Türk Milleti’nin ortak değeri olan, “Çanakkale Ruhu’nu” her daim canlı tutmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için çok çalışacağız” diyen İsmail Kaşdemir; “Cumhuriyetimizin 100. yılında, Çanakkale’nin kahraman ve muzaffer komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve kahraman Mehmetçiklerimizi daha çok hatırlayacağız ve O’nların büyük fedakarlıklar içeren destansı mücadelelerini, daha çok anlamaya ve anlatmaya çalışacağız. Milli Mücadelemize ve Cumhuriyetimize giden yolun “Çanakkale’de” başladığını daha çok anlatacağız. Bu toprakların nasıl “Vatan” yapıldığını ve bu toprakları bize vatan yapanları daha çok anlatacağız” dedi.

 

Çanakkale’nin Türk milletinin manevi başkenti olduğuna vurgu yapan Kaşdemir; “Çanakkale’nin ortak değerimiz olduğunu, Çanakkale’nin, Milletimizin kalbi olduğunu, Çanakkale’nin manevi başkentimiz olduğunu daha çok vurgulayacağız. İnşallah bir gün, Çanakkale’mizi Tarihi Alanı görmeyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kalmayacak ve yüz binlerce yabancı ziyaretçi Tarihi Alan’a ve Çanakkale’ye gelecek.Nasıl ki ecdadımız 1915 yılında memleketin dört bir yanından hatta şu an sınırlarımız dışında kalan gönül coğrafyamızdan koşarak Çanakkale’ye gelmişlerse, O’nların torunları da yine dört bir yandan koşarak Çanakkale’ye gelecekler. Çanakkale’de buluşup, bir ve beraber olacaklar. Dedelerinin yaptığı gibi, vatan ve millet ve değerlerimize bağlılık konusunda tek vücut olacaklar inşallah. Conkbayırı’ndan, Kocatepe’ye, Malazgirt’e bin selâm olsun… Bu çalışmaları yaparken, her zaman en büyük destekçimiz olan Halkımıza minnettarız. Bütün kurumlarımıza müteşekkiriz. Sizi seviyoruz. İyi ki varsınız...” dedi.
Bu haber 1195 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇANAKKALE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Doğtaş Mobilya'dan 18 Mart'a Özel Video
  resim yok
 • Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
  Çanakkale 2015 Tanıtım Filmi
 • Barışın ve Özgürlüklerin Kenti "Çanakkale"
  Barışın ve Özgürlüklerin Kenti
 • TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
  TSK'dan Muhteşem Çanakkale Türküsü
 • Çanakkale Gangnam Style
  Çanakkale Gangnam Style
 • HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
  HASTANEDEN KAÇIRILAN BEBEK BULUNDU
VİDEO GALERİ
YUKARI